Urząd Gminy Kadzidło, autor: Monika Nalewajk

  .: WITAMY

  .: URZĄD

  .: NASZA GMINA

 .: "Kurpianka" na Cepeliadzie w Krakowie28 sierpnia na zaproszenie Fundacji "Cepelia" Zespół Folklorystyczny "Kurpianka-Cepelia" wziął udział w Cepeliadzie w Krakowie.


W XXXII Targach Sztuki Ludowej w Krakowie wzięło udział blisko 400 twórców krajowych i 100 zagranicznych w tym SRLiA "Kurpianka" z Kadzidła. Obok ekspozycji ludowej wytwórczości, stoisk handlowych swoje artystyczne umiejętności prezentowały także "Cepeliowskie" zespoły folklorystyczne, kapele ludowe, soliści i grupy muzyczne towarzyszące twórcom zagranicznym. Od kilku lat stały się krakowskie Targi Sztuki Ludowej spotkaniem międzynarodowym i stąd obecność na nich reprezentantów wielu Krajów Europy, w tym naszych bezpośrednich sąsiadów. W tym roku udział wzięli twórcy i zespoły z Republiki Czech, Republiki Słowacji, Republiki Węgier, Ukrainy, Federacji Rosyjskiej, Białorusi i Litwy.


Program TSL pomyślany został tak, aby każdy z krajów uczestniczących w nich był gospodarzem jednego z 10 Dni Targowych, podobnie jak zespoły z poszczególnych miast, powiatów, gmin i regionów zaproszonych do Krakowa z całej Polski wraz z "Cepeliowskimi" spółkami i spółdzielniami.
>> Zdjęcia


................................................................................................................Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Kadzidło Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © by Urząd Gminy Kadzidło 2008