Urząd Gminy Kadzidło, autor: Monika Nalewajk

  .: WITAMY

  .: URZĄD

  .: NASZA GMINA

 .: "Kurpianka" w Hajnówce i RegułachW ostatni weekend sierpnia "Kurpianka" uczestniczyła w IV Biesiadzie Weselnej organizowanej przez Hajnowski Dom Kultury. Tradycją tej imprezy jest zapraszanie gości z Białorusi - prezentowanie obrzędów białoruskich. Dzięki temu uczestnicy imprezy mogą nie tylko poznawać i kultywować tradycje swoich przodków, lecz również porównać kulturę mniejszości białoruskiej z inną kulturą. W tegorocznej Biesiadzie oprócz zespołów mniejszości narodowej białoruskiej wystąpiła właśnie "Kurpianka" z widowiskiem obrzędowym "Wesele Kurpiowskie". Program niezmiernie zainteresował tamtejszą publiczność, a młodzi tancerze podbili serca organizatorów. Stąd zespół otrzymał już zaproszenie na przyszły rok nie tylko na Biesiadę, ale przede wszystkim na wypoczynek i dłuższy pobyt w Hajnówce.


Po wspaniałej imprezie weselnej zespół przejechał do zabytkowego parku w Regułach w gminie Michałowice koło Warszawy na Dożynki. Tam po długo oklaskiwanym koncercie zespołu, kapela na życzenie wójta tamtejszej gminy zagrała do tańca dla rozbawionej publiczności.
>> Zdjęcia


>> Więcej zdjęć na stronie Urzędu Miasta Hajnówka


................................................................................................................Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Kadzidło Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © by Urząd Gminy Kadzidło 2008