Urząd Gminy Kadzidło, autor: Monika Nalewajk

  .: WITAMY

  .: URZĄD

  .: NASZA GMINA

 .: "Kurpianka" na Tygodniu Kultury BeskidzkiejOd 5 do 8 sierpnia "Kurpianka" reprezentowała jako jedyny zespół województwo mazowieckie podczas 45 Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Tydzień Kultury Beskidzkiej należy do najstarszych imprez folklorystycznych w Polsce, a nawet w Europie. Jego historia rozpoczęła się w roku 1964 w Wiśle, ale tradycjami sięga jeszcze przedwojennego Święta Gór. Sytuuje się też wśród imprez największych - zarówno biorąc pod uwagę zasięg, czas trwania, ilość wykonawców czy koncertów, jak też liczbę widzów uczestniczących w jego prezentacjach. Należy również do grona najlepszych - w ocenie specjalistów, obserwatorów, wykonawców, a przede wszystkim widzów. Podkreślają oni jego niepowtarzalną atmosferę, urok wspólnej zabawy, barwność, wreszcie różnorodność programową.


W 2008 roku w TKB wzięło udział:


  • 77 zespołów polskich;
  • 29 zespołów zagranicznych;
  • Odbyło się 51 koncertów zespołów polskich i zagranicznych;
  • 32 koncerty kapel grup śpiewaczych i solistów;
  • 5 korowodów zespołów;
  • W sumie około 4000 wykonawców przewinęło się przez estrady w 8 miejscowościach.

"Kurpianka" koncertowała w Oświęcimiu obok zespołów z Węgier, Martyniki, Bośni i Hercegowiny, Ukrainy oraz w Wiśle obok zespołów z Litwy, Meksyku, Turcji, Brazylii.


Podczas Festiwalu jak zwykle był czas na wypoczynek i zwiedzanie przepięknie położonej rodzinnej miejscowości Adama Małysza.
>> Zdjęcia


................................................................................................................Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Kadzidło Biuletyn Informacji Publicznej


Copyright © by Urząd Gminy Kadzidło 2008