Urząd Gminy Kadzidło, autor: Monika Nalewajk

  .: WITAMY

  .: URZĄD

  .: NASZA GMINA

 .: "Kurpianka" w SzwecjiOd 22 do 26 sierpnia Kapela Kurpiowska "Kurpianka" reprezentowała polski folklor na Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Szwecji.


Do Sztokholmu Fundacja "Cepelia" z Warszawy zaprosiła obok naszej kapeli twórczynię ludową Wiesławę Bogdańską z Kadzidła. Prezentacje odbywały się w najstarszym w Europie skansenie. Liczy on sobie już 150 lat, a zgromadzone w nim budowle są charakterystyczne dla każdego regionu kraju. W skansenie mieści się też nietypowe zoo: ludzie wchodzą do środka budynku, po którym hasają sobie małpki, latają ptaki, albo wiszą leniwce. Co ciekawe - skansen żyje swoim życiem. Nie prezentuje się obiektów jedynie w postaci czterech ścian. Wszędzie coś się dzieje: w piekarni pieką ciastka i pieczywo - można wejść na zaplecze, a na koniec kupić świeży bochenek chleba. Jest nawet mała huta szkła.


Kapela występowała razem z grupami m.in. z: Malezji, Peru, Mozambiku, Boliwii, Indii.
>> Zdjęcia


................................................................................................................Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Kadzidło Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © by Urząd Gminy Kadzidło 2008