Urząd Gminy Kadzidło, autor: Monika Nalewajk

  .: WITAMY

  .: URZĄD

  .: NASZA GMINA

 .: Koncert charytatywny w Wachu - 23.11.2013 r.

W sobotę 23 listopada 2013 r. w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu odbył się charytatywny koncert zespołu "Droga Na Ostrołękę" na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Ostrołęce pod hasłem DZIECI DZIECIOM. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup świątecznych prezentów. Nie zabrakło ciepłych słów, uśmiechów dzieci i magicznej atmosfery. Wśród zaproszonych gości zaszczycił nas swoją obecnością gospodarz naszej gminy - wójt Dariusz Łukaszewski oraz opiekunowie i dzieci z Domu Dziecka.


Pomysłodawcą akcji jest czynnie działający w szkole Samorząd Uczniowski, którego opiekunami są Pani Marta Pabich oraz Pani Urszula Kisiel.


- Od wielu lat współpracujemy z Domem Dziecka w Ostrołęce. W ubiegłych latach również organizowaliśmy zbiórki pieniężne. W tym roku pomysł z koncertem charytatywnym wyszedł od uczniów naszej szkoły, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Oni sami chcą pomagać swoim rówieśnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. - mówiła opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Urszula Kisiel.


Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniami dyrektora szkoły Pani Teresy Wielechowskiej, opiekuna Samorządu Uczniowskiego Pani Marty Pabich oraz przedstawicieli zarządu, m.in. przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Angeliki Waśkiewicz.


Po krótkim wystąpieniu całą salę i wszystkich gości ogarnęły rytmy muzyki country. Publiczności tak bardzo podobało się ich wystąpienie, że wiele razy prosili o bis. Po show, które tam zgotowali, "za wspaniały koncert, wspaniałą muzykę i bezinteresowną pomoc" podziękowała dyrektor szkoły Teresa Wielechowska wraz z Samorządem Uczniowskim, zaś pamiątkowy dyplom i skromny upominek wręczały opiekun Pani Marta Pabich oraz Dominika Kulesza.


Na wachowskiej scenie zaprezentował się również szkolny zespół RYZYK-FIZYK, pod kierownictwem nauczyciela muzyki Pana Ryszarda Kaczyńskiego. Gościnnie na perkusji zagrał Marek Rudziński oraz na harmonijce ustnej Wojciech Dudkowski.


Uczniowie zagrali i zaśpiewali nie tylko hity z polskiej sceny muzycznej, jak na przykład "Prawdziwe Powietrze" czy "Cykady na Cykladach", ale swoimi utworami nawiązali do regionu, w którym mieszkają - Kurpiowszczyzny. Nie obyło się bez niespodzianek. Do melodii "Bawmy się" zespołu Boys szkolni muzycy wymyślili własny tekst, który rozbawił wszystkich do łez.


Nie zabrakło też tańca! Szkolne zespoły - "Super Stars" oraz "Dancing Girls" poprzez swoje choreografie taneczne udowodniły, że w szkole w Wachu są nie tylko talenty muzyczne.


Podczas trwania imprezy chętni mogli korzystać z wróżb, oczywiście za skromną opłatą.


Jeden z muzyków "Drogi Na Ostrołękę", Adam Wołosz, który nagrał swoją solową płytę, przekazał na licytację dwa albumy. Pieniądze z niej również zostaną przeznaczone na rzecz dzieci z Domu Dziecka.


Starosta ostrołęcki, Stanisław Kubeł, który nie mógł być na koncercie, zadeklarował, że wesprze tę akcję. Rozgłośnia "Radio OKO" również przekaże książki dla dzieci.


- Wstępny dochód z imprezy to ok. 800 zł. Niemniej jednak zbiórka jeszcze się nie zakończyła. W najbliższym czasie odbędzie się dyskoteka szkolna i licytacja przekazanych płyt "Surowizna", z których dochód również przeznaczymy na rzecz wychowanków ostrołęckiego Domu Dziecka.


Dziękujemy zespołowi "Droga Na Ostrołękę" za uświetnienie koncertem charytatywnym akcji dobroczynnej na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Ostrołęce oraz wszystkim wspierającym naszą akcję - za życzliwość i bezinteresowną pomoc.Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego


>> Zdjęcia

................................................................................................................Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Kadzidło Biuletyn Informacji Publicznej

Copyright © by Urząd Gminy Kadzidło 2013