Urząd Gminy Kadzidło, autor: Monika Nalewajk

  .: WITAMY

  .: URZĄD

  .: NASZA GMINA

 .: Powitanie jesieni na Kurpiach - 06.10.2013 r.

W pierwszą niedzielę października, w Wachu, Kurpie powitali jesień. Były pieśni i tańce ludowe. Nie zabrakło też elementu współczesnego. Świętowanie zakończyło się w późnych godzinach nocnych.


Na początku uczniowie z Zespołu Szkół w Wachu zaprezentowali kilka utworów kurpiowskich, tj.: "Jezioro, jezioro", "Mój Boze, mój Boze" czy "Kurpsionecka jestem".


Następnie wystąpił szkolny zespół RYZYK FIZYK we współczesnym repertuarze. Zagrali m.in. "Bez Ciebie umieram" Maanamu oraz "Prawdzie powietrze" Loki.


Po tym, tamtejszy zespół ludowy "Wachoziaki" zatańczył kilka kurpiowskich tańców - Powolniaka, Starą Babę, Żurawia, itp. Chętni mogli spróbować swoich sił w pląsach. Seniorzy pokazali również, że potrafią też śpiewać. Publiczność kołysała się w rytm ludowych pieśni.


Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Przygotowali dla nich gry i zabawy, w których dzieciaki mogły wygrać nagrody rzeczowe.


Wieczorem, o 19.00, rozpoczęła się zabawa taneczna. Niska, jesienna temperatura powietrza nie odstraszyła mieszkańców. Wszyscy rozgrzewali się tańcząc. Dodatkowo, ogień z ogniska podwyższał temperaturę.


A. Waśkiewicz


Więcej na stronie http://www.patriot24.net/powitanie-jesieni-na-kurpiach,4602   Zapraszamy!!!


>> Zdjęcia

................................................................................................................Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Kadzidło Biuletyn Informacji Publicznej

Copyright © by Urząd Gminy Kadzidło 2013