Strona główna

Witamy na stronie Urzędu Gminy w Kadzidle Kadzidło z lotu ptaka Wesele Kurpiowskie W Kuczyńskich W Czarni W Glebie W Wachu

.: Historyczny sukces koszykarek

(tekst: Zenon Pierzchanowski, zdjęcie: Archiwum PG w Kadzidle)

18 kwietnia 2015 r. gimnazjalistki z Kadzidła zwyciężyły w turnieju międzypowiatowym w piłce koszykowej i awansowały do finału województwa. W tej dyscyplinie sportu stało się to po raz pierwszy w historii szkoły.

W zawodach startowały mistrzowskie drużyny z pięciu powiatów. W finale, kadzidlanki po niezwykle wyrównanym meczu, w którym do ostatnich sekund ważyły się losy awansu, ostatecznie pokonały gospodynie, gimnazjum nr 5 z Ostrołęki 12:11. Sukces niespodziewany, ponieważ przy tej szkole działa klub koszykarski MUKS Unia Basket, a zawodniczki z ostrołęckiego gimnazjum przez wiele lat z powodzeniem, corocznie reprezentowały nasz region w zawodach wojewódzkich.

Oto sprawczynie tej sensacji: Wiktoria Gers (zdobyła ponad połowę punktów w turnieju dla Kadzidła), Natalia Lenda, Katarzyna Kozłowska, Patrycja Tłomacka, Patrycja Zygmunt, Aleksandra Witkoś, Julia Ciężar, Patrycja Gadomska, Ewelina Staśkiewicz, Katarzyna Zglejc.