Trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski
dla kadzidlanki Olgi Boruch

(tekst/zdjęcie: Marian Zając)

---------------------------

21 października w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w karate, w których uczestniczyli zawodnicy MKKK: Alicja Nalewajk, Natalia Tyszka, Olga Boruch i Sebastian Jankowski.

Był to pierwszy start w Mistrzostwach dla Naszych zawodników, którzy występowali w gronie 196 startujących z 58 ośrodków.

Jako sekundant jestem dumny z ich startu, bo nie odbiegali poziomem od najlepszych w Polsce i pomimo tego, że byli debiutantami, to po walkach mieli wielki niedosyt swoich występów - każdy przegrał z późniejszym medalistą.

Najlepiej zaprezentowała się Olga Boruch, zawodniczka z Kadzidła, która po dwóch walkach (wygranych przed czasem) zajęła trzecie miejsce.

Pierwsza walka trwała 45 sekund, a w drugiej na początku przeciwniczka Olgi zdobyła wazarii mawashi gerii jodan, ale Olga pokazała charakter - nie poddała się, zdobywając dwa razy wazarii i wygrała również przed czasem. Niestety o wejście do finału uległa nieznacznie zawodniczce z Olecka. Kadzidlanka zajęła ostatecznie trzecie miejsce i stała się medalistką Mistrzostw Polski.

Gratulujemy Oldze oraz trenerom Arturowi Prusińskiemu oraz Mariuszowi Zającowi. Brawo!