Powrót do strony głównej
Skwer Zespołu Folklorystycznego "Kurpianka"
w Kadzidle


   (tekst: UG Kadzidło; zdjęcia: Mariusz Boruch)

---------------------------


Kadzidlański Zespół Folklorystyczny "Kurpianka" kończy siedemdziesiąt lat.

Założony w 1947 roku, zaczynał skromnie, tańczyły zaledwie cztery pary, którym przygrywała kapela Józefa Mroza. Dzisiaj zespół należy do najświetniejszych w Polsce, koncertuje, popularyzuje Kurpie, zachwyca, wzrusza. Właśnie wrócił z Międzynarodowego Festiwalu, który odbył się w egzotycznym Dubaju. Na artystów czekała w Kadzidle niespodzianka. Mieszkańcy złożyli stosowny wniosek, zaś radni jednomyślnie przegłosowali, i tak oto, powstał, przy ulicy Kościuszki, nieopodal skrzyżowania prowadzącego do Łysych, Szczytna i Ostrołęki, Skwer Zespołu Folklorystycznego "Kurpianka". Pomysłodawca uczczenia "Kurpianki", wójt Dariusz Łukaszewski, podkreśla, że kultura kurpiowska, unikatowa, oryginalna i rodzima, wiele zawdzięcza Zespolakom, dawnym i obecnym tancerzom, śpiewakom, muzykom, kierownikom.


Dziękujemy.

Składamy na ręce Pawła Łaszczycha wiele podziękowań i szczerych życzeń dla wszystkich artystów. Trwajcie kochani i rozsławiajcie Kurpie jak najpiękniej, jak najdłużej, jak najdalej.


Skwer ozdabiają rzeźby wykonane przez Stanisława Bacławskiego.

Wkrótce pojawi się słupek informacyjny oraz dekoracje, także stosowny napis upamiętniający nasz Zespół.


Prace, którymi kierował prezes Adam Białobrzeski, wykonali pracownicy Urzędu Gminy oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Dziękujemy!


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2017