Powrót do strony głównej
Dzień Rodziny w ZPO w Dylewie


   (tekst: Anna Kubeł; zdjęcia: Archiwum ZPO w Dylewie)

---------------------------


Mama i Tata - te słowa kryją w sobie wiele treści. Z nimi związane są zawsze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, pierwsze troski i radości.

Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że rodzice dali mu największy skarb - życie. Wdzięczność tę wyrażamy w różny sposób: poprzez miłość, codzienny szacunek, pamięć. Mama jest bardzo ważna, ale na drogach świata, razem z nią towarzyszy dzieciom - przyjaciel tata, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem.


Dlatego też jednym z ważniejszych dni w tym roku szkolnym był dla nas dzień 29 maja 2019 r.

Tego dnia odbyło się w naszej szkole wielkie Święto - Dzień Rodziny. Uroczystość była połączeniem obchodów Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca, które w tym roku kalendarzowym przypadają w dni wolne. Z tej okazji społeczność szkolna pod przewodnictwem Pani Anny Kubeł, Pani Małgorzaty Faderewskiej oraz Pani Doroty Prusaczyk, zorganizowała dzień pełen wzruszeń dla całych rodzin. Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się w komplecie, a obecność Pani Dyrektor, Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców dodała powagi całej akademii.


Uroczystość rozpoczęliśmy od próbki umiejętności aktorskich w scence przygotowanej przez uczniów klasy 1, następnie swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi, czyli grupy przedszkolne 4, 5 i 6-latków.

Pod opieką swych wychowawczyń Pani Beaty Gwiazda, Beaty Prusaczyk oraz Wioletty Sucheckiej, dzieci przedstawiły słowno-muzyczny program. Występy wszystkich przedszkolaków przyjęte były jak zwykle z rozrzewnieniem przez Rodziców przypatrujących się z zachwytem poczynaniom swoich pociech. Następnie pierwszoklasiści pięknie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, a uczennice klas 7, 8 i III gimnazjum uświetniły całą akademię wspaniałym wokalem. Na zakończenie dzieci podziękowały Rodzicom za bezgraniczną miłość, troskę, morze cierpliwości oraz za dobre rady. Złożyły także płynące z serca życzenia wielu powodów do uśmiechu, błękitnego nieba na co dzień oraz zdrowia i siły do walki z przeciwnościami losu! Publiczność była zachwycona popisami dzieci, przez kilka chwil na dalszy plan zeszły kłopoty dnia codziennego, a na twarzach gości malowała się duma ze swoich zdolnych pociech, nie zabrakło także łez wzruszenia u uczniów i Rodziców. Tę wzruszającą uroczystość zakończyliśmy wspólnym tańcem do piosenki pt. "Na raz na dwa" autorstwa Majki Jeżowskiej. Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń na rodziców czekała niespodzianka - prezenty przygotowane przez dzieci z poszczególnych klas. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Wiele radości przyniosło zebranym wspólne biesiadowanie przy suto zastawionych stołach.


Każdy dzień w szkole uczy nas czegoś nowego, wiedzę przyswajamy nie tylko z podręczników, a z tego wspaniałego rodzinnego spotkania pozostaną miłe wspomnienia, ale przede wszystkim umocnione więzy rodzinne i zachowane tradycje, które budujemy od wielu lat w naszej lokalnej społeczności.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2019