Powrót do strony głównej
Teatr "Maska" finalistą Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu


   

---------------------------


Dnia 19 czerwca 2022 r. Teatr "Maska" ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku wziął udział w VIII Gali Finałowej w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, na którą zostali zaproszeni w związku z podsumowaniem VIII edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu "Chcecie bajki..." organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski.

Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Dyrektora Teatru Polskiego im. A. Szyfmana w Warszawie.


Młodzi aktorzy wyreżyserowali sztukę pt: "LAILONIA".

Spektakl został zakwalifikowany do ścisłego finału. Decyzją komisji Teatr "Maska" otrzymał TYTUŁ FINALISTY za zmierzenie się z ambitnym tekstem, świetne rozwiązania sceniczne, oryginalny pomysł na opowiedzenie filozoficznego tekstu. Ciekawa praca zespołowa, uważność na drugą osobę, współpraca przy tworzeniu, plastyczność, tworzenie tu i teraz, obecność, podnoszenie rekwizytu do rangi symbolu, funkcjonalna scenografia, kontakt z publicznością. Ponadto zostali wyróżnieni za teatralną wyobraźnię.

Młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych, które poprowadziła aktorka Eliza Borowska i Jakub Kordas. Podczas gali zaprezentowali fragment spektaklu.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego przedsięwzięcia.

Opiekunowie: Ewa Wiśniewska i Sylwia Kowalczyk


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2022