Powrót do strony głównej
Dwadzieścia lat z patronem


   

---------------------------


20 maja 2002 roku dylewska Szkoła Podstawowa otrzymała zaszczytnego patrona.

"Janie Pawle - nasz patronie, co już w niebie obcujesz, weź w opiekę dziatwę szkolną i niech z Tobą świętuje" - to słowa hymnu, które znakomicie oddają atmosferę tego dnia. Dla naszej społeczności szkolnej to szczególna okazja do wspólnego świętowania, wspomnień, ale także podsumowania minionych 20. lat. Obchody jubileuszowe rozpoczęliśmy wymarszem sprzed szkoły do Kościoła, na czele którego szły poczty sztandarowe szkół z gminy Kadzidło, z Baranowa i Ostrołęki. Msza Święta w Kościele pw. NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Dylewie celebrowana była pod przewodnictwem ks. proboszcza Roberta Zielińskiego, wspólnie z księdzem prałatem Marianem Niemyjskim (fundatorem sztandaru szkoły) oraz ks. dziekanem Ryszardem Kłosińskim. W Eucharystii uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Po nabożeństwie uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi wrócili do szkoły, gdzie przed tablicą upamiętniającą patrona oddano hołd i złożono kwiaty. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego elementu szkolnych jubileuszy, czyli wypuszczenia w niebo 20. papieskich gołębi symbolizujących pokój i miłosierdzie, odsłonięto tablicę upamiętniającą to ważne dla całej społeczności wydarzenie. Dalsze obchody jubileuszu kontynuowano na hali sportowej.

Pani dyrektor Hanna Politowska słowami "Szanowni Goście, którzy naszą szkolną społeczność odwiedzacie w dniu wyjątkowego święta, przynosząc zaszczyt i potwierdzając swe wsparcie - cieszcie się z nami" powitała wszystkich zgromadzonych gości: Wójta Gminy Kadzidło Dariusza Łukaszewskiego, Starostę Ostrołęckiego Stanisława Kubła, Wizytatora Kuratorium Oświaty - Delegatura w Ostrołęce - Mariana Grzegorczyka, dyrektorów szkół z Gminy Kadzidło oraz z Baranowa i Ostrołęki wraz z pocztami sztandarowymi, radnych Gminy Kadzidło, sołtysów wsi Dylewo, przedstawicieli współpracujących z naszą szkołą instytucji, związków zawodowych, duchowieństwa, Radę Rodziców na czele z przewodniczącą Justyną Roguszewską, nauczycieli emerytów na czele z byłymi dyrektorami Teresą Pajką i Stefanem Kubłem, emerytowanych pracowników szkoły, Chór parafialny pod kierownictwem Marka Prusaczyka oraz przyjaciół naszej szkoły.


Akademia przygotowana przez uczniów pod kierunkiem p. Joanny Mrozek, p. Hanny Bakuła, p. Małgorzaty Faderwskiej oraz p. Agnieszki Grzyb przypomniała zebranym sylwetkę naszego patrona oraz dostarczyła wszystkim zebranym wielu niezapomnianych wzruszeń, zarówno poetyckich, jak i muzycznych.

Jak podkreślali uczestnicy była bardzo przemyślana i wzruszająca. Uroczysty charakter obchodów dopełnił koncert pieśni religijnych w wykonaniu chóru działającego przy Parafii pw. NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Dylewie. Akademię i uroczystość uzupełniały dekoracje na szkolnych korytarzach, zdjęcia ze szkolnych albumów, a zwieńczeniem była Księga Pamiątkowa, w której szanowni goście mieli okazję pozostawić swoje wpisy.


20. rocznica nadania imienia - to dla nas doniosły moment, wart chwili refleksji i wspomnień, ale także optymistycznego spojrzenia w przyszłość z nadzieją na dalszy rozwój szkoły.

Jest ona przecież od wielu lat ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości. "Ciężka praca decyduje o tym, czy patron jest ważny czy nie, czy się przydał szkole czy nie, na ile on nas potrafi zmienić, przytulić do serca, na ile potrafi nas strofować, bo to od czasu do czasu też jest potrzebne", te słowa naszego wójta motywują nas do jeszcze większego wspólnego wysiłku, by w szkole było lepiej, mądrzej, ciekawiej i bardziej przyjaźnie, mimo napotykanych rozlicznych przeciwności.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2022