Strona główna


 :: Czerwiec 2018


Uczniowie klas 4d, 5c, 5d i 6a ZPO w Kadzidle nad morzem
(tekst/fot.: Wychowawcy uczniów)


25 maja uczniowie klas 4d, 5c, 5d i 6a z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle wraz ze swoimi wychowawcami Anną Mielnicką, Magdaleną Kubeł, Haliną Lesińską i Ryszardem Grzybem wyjechali na 4-dniową wycieczkę nad morze.

Oprócz walorów poznawczych wycieczka miała też charakter profilaktyczny ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki uzależnień, promowania zdrowego stylu życia i spędzania wolnego czasu w poczuciu odpowiedzialności za własne zdrowie.


Więcej
(29.06.2018)Zmarła Olga Teresa Krzyżanowska
Honorowy Obywatel Gminy Kadzidło

(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Archiwum PG w Kadzidle)


Z żalem powiadamiamy, że 22.06.2018 r. zmarła Olga Teresa Krzyżanowska, posłanka, wicemarszałek Sejmu, senator, harcerka Szarych Szeregów, znakomita lekarka, córka legendarnego generała Aleksandra Krzyżanowskiego "Wilka" dowódcy Wileńskiego i Nowogródzkiego Okręgu Armii Krajowej, Honorowy Obywatel Gminy Kadzidło, laureatka nagrody Kurpiowskiego Nepomuka, niezawodna Przyjaciółka kadzidlańskiego Gimnazjum. Niechaj spoczywa w pokoju.

Najbliższych ś.p. Olgi Teresy Krzyżanowskiej, prosimy o przyjęcie szczerych kondolencji od wspólnoty kurpiowskiej i wspólnoty gimnazjalnejDyrektorzy Publicznego Gimnazjum:
Dariusz Łukaszewski, Halina Prusaczyk
i Michał Bogdański

Przewodniczący Rady Gminy:
Jan Mirosław Kulasik


(23.06.2018)Na zakończenie Wesela Kurpiowskiego:
Poparzeni Kawą Trzy - koncert genialny,
Publiczność znakomita!

(tekst/fot.: UG Kadzidło)


To był fantastyczny koncert! Energetyczny! Magiczny! Radosny! Wyjątkowy! Z cudowną publicznością! Z Kurpiowskimi Aniołami na zakończenie!

Dziękujemy artystom. Dziękujemy publiczności! Dziękujemy Filipowi Wilczyńskiemu! Niechaj Kurpiowskie Anioły popłyną jak najdalej i poniosą dobre nowiny o Kurpiach.


Zdjęcia
(19.06.2018)Wesele Kurpiowskie - dzień trzeci:
Medale, upominki, obtańcówka, koncerty

(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Weselne popołudnie 17 czerwca 2018 r. odbyło się w Zagrodzie, dokąd podążył wielobarwny, weselny korowód.

Gości witali dyrektor Grzegorz Parzych oraz gawędziarz Paweł Łaszczych. Wójt Dariusz Łukaszewski zwracając się do licznie zgromadzonej publiczności przytoczył fragment napisu, widniejącego na kadzidlańskim Pomniku Kurpiów, napisu, który podkreśla rolę kultury i Pamięci w kurpiowskich dziejach, także w indywidualnych dziejach Kurpiów. Włodarz gminy podziękował Kurpiom za miłość do swej małej Ojczyzny, za twórczą pracę, przywiązanie do miejsca, szanowanie przyrody i pamięć o przodkach.


Więcej
(18.06.2018)Wesele Kurpiowskie - dzień trzeci:
Ślub Ewy Mielnickiej i Łukasza Cekały

(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze ślubu Ewy Mielnickiej i Łukasza Cekały, który odbył się w dniu 17 czerwca 2018 r.


Zdjęcia
(18.06.2018)Ostrzeżenie IMGW
(tekst/fot.: IMGW, UG Kadzidło)


Szanowni Państwo, otrzymaliśmy ostrzeżenie z Instytytu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zgodnie z którym w dniu dzisiejszym, tj. 18 czerwca 2018 r., w godzinach od 13.00 do 21.00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwy grad.


Więcej
(18.06.2018)Wesele Kurpiowskie - dzień trzeci:
Uroczysta Sesja Rady Gminy

(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Niedzielne uroczystości, 17 czerwca 2018 r., rozpoczęła Uroczysta Sesja Rady Gminy, podczas której radni, na wniosek wójta Dariusza Łukaszewskiego, podjęli stosowne uchwały nadające tytuły Honorowy Obywatel Gminy Kadzidło oraz przyznające nagrody Kurpiowskie Nepomuki.

To zaszczytne wyróżnienie otrzymali: Kira Gałczyńska - pisarka, córka Mistrza Konstantego, Zyta Kołoszewska - wilnianka, opiekunka polskich grobów na Rossie, Avdyl Murtez - znawca folkloru bałkańskiego, Wojciech Jagielski - dziennikarz, Wojciech Ornat - wydawca, Krzysztof Czyżewski - praktyk idei.


Więcej
(18.06.2018)Wesele Kurpiowskie - dzień drugi:
Panel dyskusyjny, występy artystyczne i Zorka

(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Sobotnie uroczystości rozpoczął panel dyskusyjny.

16 czerwca kadzidlańska biblioteka gościła Wojciecha Jagielskiego - znakomitego dziennikarza oraz Avdyla Murteza - choreografa i znawcę folkloru bałkańskiego. Goście opowiedzieli o swoich fascynacjach, roli kultury, podróżach, potrzebie upominania się o prawdę oraz sprawy istotne. W ekspresowym tempie mogliśmy odbyć podróż przez Gruzję, Azerbejdżan, Czeczenię, Afrykę, Albanię, Chorwację, Serbię, Ilirię. Panelowi dyskusyjnemu towarzyszyła wystawa prac malarskich Hanny Kur, znakomitej artystki, pochodzącej z Kadzidła.


Więcej
(17.06.2018)Wesele Kurpiowskie - dzień pierwszy:
W Kadzidle piknikowo i rodzinnie!

(tekst/fot.: UG Kadzidło)


To było udane piątkowe popołudnie. W Kadzidle 15 czerwca 2018 r. odbył się II Piknik Rodzinny, zorganizowany przez dyrektor Halinę Prusaczyk, wójta Dariusza Łukaszewskiego, dyrektora Grzegorza Parzycha.

Przedsięwzięcie, będące częścią tegorocznego Wesela Kurpiowskiego, wsparli rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, strażacy-ochotnicy z Kadzidła, Artur Prusiński z grupą karateków. Wystąpili gościnnie tancerze z ostrołęckiej grupy Atria, grupa cheerleaderek z Kadzidła. Tańców bałkańskich nauczał Avdyl Murtez.


Więcej
(16.06.2018)Ksiądz Mieczysław Mieszko ma swoje muzeum
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Znakomity kapłan, ks. Mieczysław Mieszko, społecznik, miłośnik kultury kurpiowskiej, ma swoje muzeum.

Krewny Księdza, również ksiądz, Tomasz Pokornowski, przekazał Centrum Kultury Kurpiowskiej, cenne pamiątki: zegar ścienny, szafę, kufer podróżny, sekretarzyk, obraz olejny, zdjęcia portretowe.


Więcej
(15.06.2018)Noc Bibliotek w kadzidlańskiej bibliotece
(tekst: Krystyna Sutuła) (fot.: Archiwum GBP w Kadzidle)


Gminna Biblioteka Publiczna im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2018 pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej, promującej czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.

W tym roku na 100 lat niepodległości Polski akcji przewodziło hasło "RzeczpospoCzyta". W bibliotece w Kadzidle 8 czerwca czytaliśmy dla najmłodszych przepiękną książkę biograficzną dla dzieci "Listy w butelce opowieść o Irenie Sendlerowej" Anny Czerwińskiej-Rydel.


Więcej
(14.06.2018)Pojechali na mecz. Polska wygrała z Litwą
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Pięćdziesięcioosobowa grupa kibiców z Kadzidła, Dylewa i Chudka odwiedziła Stadion Narodowy w Warszawie i obejrzała mecz piłkarski pomiędzy Polską a Litwą.

Był to ostatni sparing biało-czerwonych przed wyjazdem na rosyjski mundial. Nasi piłkarze zagrali skutecznie. Strzelili Litwinom cztery bramki, nie stracili ani jednej. Brawo! Życzymy sukcesów na mistrzostwach.

Dziękujemy opiekunom grup szkolnych za wzorową opiekę. Wyjazd zorganizował wójt Dariusz Łukaszewski. Bilety ufundował Zbigniew Boniek - prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.


Zdjęcia
(14.06.2018)Elżbieta Ficowska w Kadzidle
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Krystyna Sutuła)


Elżbieta Ficowska, znakomita pisarka, autorka słuchowisk, urodzona w getcie warszawskim, ocalona z Zagłady, spotkała się 11 czerwca 2018 r. z mieszkańcami naszej gminy.

Spotkanie odbyło się w kadzidlańskiej bibliotece. Pisarka opowiedziała historię swojego życia, cudowne ocalenie, srebrną łyżeczkę otrzymaną od swych Rodziców, Josela i Heni Koppelów, traktowaną dzisiaj jako metrykę oraz amulet. Wspominała z wdzięcznością swoją polską Mamę Stanisławę Bussoldową oraz Irenę Sendlerową, z którą się przyjaźniła.


Więcej
(13.06.2018)IV Mistrzostwa Gminy w Plażowej Piłce Siatkowej
(tekst: Urszula Łaszczych) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


10 czerwca, w słoneczną niedzielę, na boiskach przy hali sportowej w Kadzidle, odbyły się IV Mistrzostwa Gminy w Plażowej Piłce Siatkowej.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn mężczyzn i 6 drużyn kobiet.


Więcej
(12.06.2018)Piknik wiejski w Tatarach
(tekst: Urszula Łaszczych) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


10 czerwca mieszkańcy wsi Tatary bawili się na tradycyjnym Pikniku Wiejskim. Dopisała pogoda, chętni do zabawy i goście.

Po raz kolejny żonaci "ograli" kawalerów w piłkę nożną, wystąpiły dzieci z "Małej Kurpianki" pod kierunkiem Pawła Łaszczycha, zaśpiewały Panie z KGW "Stokrotki" z Krobi, zagrał zespół rodzinny Kaczyńskich z Wachu. KGW "Tatarskie Burśtynki" z Panią Sołtys Bogumiłą Kardaś nie tylko śpiewały, ale i śpiewająco przygotowały wyśmienity poczęstunek. Na dzieci czekały konkursy, wielkie mydlane bańki, balonowe zoo i wiele innych zabaw, które przeprowadziła animatorka Małgorzata Białczak, a Eliza Cichoń wymalowała na buziach dzieciaków wesołe makijaże. Radny Mirosław Augustyniak przywiózł rower, który wylosowała Janina Mróz z Tatar. Wójt Gminy Dariusz Łukaszewski dziękował organizatorom i mieszkańcom za rodzinną atmosferę, dobre humory i życzliwość. Do białego rana trwała zabawa przy dźwiękach zespołu "Power".


Zdjęcia
(12.06.2018)Wspaniały Dzień Dziecka w Przedszkolu Samorządowym w Kadzidle
(tekst/fot.: Wychowawczynie grup przedszkolnych)


Dnia 4 czerwca 2018 r. dzieciaki z Przedszkola Samorządowego w Kadzidle świętowały Dzień Dziecka.

Rodzice przygotowali im wiele atrakcji. Sponsorem przedsięwzięcia była Rada Rodziców przedszkola. Imprezę prowadziły 2 animatorki: Małgorzata Białczak i Eliza Cichoń, z pomocą nauczycieli oraz uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kadzidle.


Więcej
(12.06.2018)"Po co oszczędzamy?"
(tekst/fot.: Ewelina Sobiech, Monika Nosek)


22 maja 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku gościła Panią Alinę Sadłowską - Dyrektora Banku PKO BP w Kadzidle.

Pani Dyrektor zaznajomiła uczniów z zagadnieniem oszczędzania. Przekazała informacje na temat korzyści, które płyną z umiejętnego dysponowania środkami. Zachęcała do wytrwałego oszczędzania oraz do zakładania kont SKO. Pani Alina przygotowała również lekcję "Po co oszczędzamy?" dla uczniów kl. 0-III oraz lekcję "Przygody Kuby Pieniążka i Żyrafy Lokatki" dla uczniów kl. IV. Pani Dyrektor zaskoczyła uczniów miłą niespodzianką: wszyscy dostali upominki.

Dziękujemy Pani Alinie Sadłowskiej za przekazanie w interesujący sposób istotnych informacji związanych z programem SKO.


Zdjęcia
(11.06.2018)Ginące Zawody zakończone
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


W piątek 8 czerwca w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle odbyło się podsumowanie XVIII edycji Warsztatów Etnograficznych Ginące Zawody, których tematem przewodnim było plecionkarstwo.

Następne Ginące Zawody za rok. Zapraszamy!


Zdjęcia
(11.06.2018)Zapraszamy na piknik rodzinny na folkową nutę oraz wieczór serbski
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Wójt Gminy Kadzidło, Dyrektor Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kadzidle serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców naszej gminy, dorosłych i dzieci, do wzięcia udziału w pikniku rodzinnym na folkową nutę oraz wieczorze serbskim.

Piknik odbędzie się 15 czerwca 2018 roku na placu przy Szkole Podstawowej w Kadzidle od godz. 17.00.

Organizatorzy zapewniają mnóstwo darmowych atrakcji dla dzieci i całych rodzin, m.in. warsztaty tańców bałkańskich, pokazy karateków, kule i łódki wodne z basenami, wspólne grillowanie i słodki poczęstunek.


Program Wesela 2018
(11.06.2018)Konkursy dyrektorskie w szkołach w Wachu i Chudku
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Zakończyły się konkursy na dyrektorów szkół w Wachu i Chudku. Komisjom, powołanym przez wójta Dariusza Łukaszewskiego, przewodniczyła Urszula Rydel - sekretarz Gminy Kadzidło.

Komisję tworzyli również eksperci, przedstawiciele rodziców, związków zawodowych, organu sprawującego nadzór pedagogiczny, organu prowadzącego. Do poszczególnych konkursów przystąpili dotychczasowi dyrektorzy: Teresa Wielechowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Wachu oraz Józef Kojtek - dyrektor Szkoły Podstawowej w Chudku. Komisje wysoko oceniły wystąpienia kandydatów. Wójt pogratulował dyrektorom dotychczasowych osiągnięć i powierzył Teresie Wielechowskiej oraz Józefowi Kojtkowi sprawowanie funkcji dyrektorskich do roku 2023. Najserdeczniej gratulujemy!


(11.06.2018)Halina Cichoń weszła w skład Rady Dialektu Kurpiowskiego
(tekst: Halina Cichoń) (fot.: Archiwum prywatne Haliny Cichoń)


Związek Kurpiów zaprosił 23 maja 2018 roku mieszkańców na kolejną konferencję pod hasłem "Kultura językowa Kurpiów".

Halina Cichoń, nauczycielka Zespołu Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle, weszła w skład powołanej tego dnia Rady Dialektu Kurpiowskiego.


Więcej
(08.06.2018)Piknik Rodzinny w szkole w Glebie
(tekst: Julia Niedźwiecka) (fot.: Archiwum SP w Glebie)


Radość, uśmiech, niespodzianki, rodzinna atmosfera oraz wspólna zabawa towarzyszyły uczestnikom Pikniku Rodzinnego w Glebie.

W sobotę 26 maja odbył się Piknik Rodzinny przy Szkole Podstawowej w Glebie. Uczniowie przygotowali część artystyczną wraz z tańcem dla rodziców i przybyłych gości.


Więcej
(08.06.2018)Kurpie na Laudzie i Żmudzi
(tekst: Urszula Łaszczych) (fot.: Monika Bielska)


Na Laudzie i Żmudzi odbyły się kolejne Dni Kultury Polskiej, połączone z Festynem Kultury Polskiej w Wodoktach i Kiejdanach oraz Festiwalem Kultury Polskiej w Poniewieżu.

W tych wzruszających wydarzeniach wzięli udział reprezentanci Kurpiowszczyzny: Zespół Ludowy z Wachu oraz Orkiestra Strażacka z Kadzidła.


Więcej
(08.06.2018)Dzień Rodziny w Siarczej Łące
(tekst: Beata Drężek) (fot./film: UG Kadzidło)


6 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Siarczej Łące odbył się festyn z okazji Dnia Rodziny.

Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne uczniów. Na początek dzieci przedstawiły inscenizacje, wiersze i piosenki z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. W drugiej części zaprezentowały pieśni i tańce kurpiowskie przygotowane pod kierunkiem Pana Pawła Łaszczycha.


Więcej
(07.06.2018)"Tydzień Bibliotek" w GBP w Kadzidle
(tekst: Krystyna Sutuła) (fot.: Archiwum GBP w Kadzidle)


Z okazji odbywającego się w maju "Tygodnia Bibliotek" dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kadzidle i Przedszkola "Radosny Zakątek" bardzo licznie odwiedzały gminną bibliotekę.

Nowy budynek nadal zachwyca czytelników i przyciąga grupy zwiedzających. Dziękujemy wszystkim czytelnikom za miłe słowa i zapraszamy do jak najczęstszych odwiedzin i korzystania z bibliotecznej oferty.


Zdjęcia
(07.06.2018)Warsztaty dla dzieci w bibliotekach w Chudku i Kadzidle
(tekst: Krystyna Sutuła) (fot.: Krystyna Sutuła, Elżbieta Sadłowska)


10 maja w bibliotece w Kadzidle Panie z Fundacji Drabina Rozwoju i Multimedialne Centrum Natura przeprowadziły dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kadzidle i Chudku warsztaty "Po co nam bagno".

Dzieci dowiedziały się jak powstają bagna, jakie są ich rodzaje, po co są i jakie w nich żyją rośliny i zwierzęta. Obejrzały też prezentację pokazującą naturalny ekosystem bagienny oraz mogły dotknąć eksponatów pochodzących z bagien.

Dziękujemy Paniom z Fundacji Małgorzacie Kołakowskiej, Iwonie Ostrowskiej i Paulinie Zawadzkiej za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć.


Zdjęcia
(06.06.2018)"Mała Kurpianka" na festiwalu w Ostrowi Mazowieckiej
(tekst/fot.: Halina Cichoń)


"Moda na folklor" - pierwszy folklorystyczny festiwal w Ostrowi Mazowieckiej rozpoczął się 12 maja 2018 r. od barwnego korowodu kultur, który wyruszył spod ratusza i dotarł pod scenę ustawioną nad Stawem Miejskim.

Po oficjalnym otwarciu imprezy na scenie królował już tylko folklor. W różnym wydaniu - od tradycyjnych tańców kurpiowskich po tańce miejskie ze Lwowa. Ostrowskiej publiczności zaprezentowały się: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka", Zespół "BezWianka", Dziecięcy Zespół Ludowy z Ostrowi Mazowieckiej, Zespół Pieśni i Tańca "San" z Leżajska, Zespół "Hyżniacy" z Hyżnego, "Mała Kurpianka" - dzieci z Kadzidła, grupa "Woda na Młyn".


Zdjęcia
(06.06.2018)Unihokeistki z brązowym medalem
(tekst: Marcin Lisiewski) (fot.: Archiwum SP w Chudku)


III miejsce dla dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Chudku w XX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju.

Tegoroczne rozgrywki, które odbyły się w Ojrzanowie w dniach 11-13 maja, były wyrównane i stały na wysokim poziomie. Nasze dziewczęta wywalczyły brąz po 4 wygranych, jednym zremisowanym i jednym minimalnie przegranym meczu.


Więcej
(05.06.2018)Uczniowie z Kadzidła na wycieczce w Górach Stołowych
(tekst: Ewa Piotrowska) (fot.: Archiwum PG w Kadzidle)


10 maja uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Kadzidle wraz z opiekunami Ewą Piotrowską, Alicją Duszak, Tadeuszem Kacprzykiem i Ryszardem Grzybem wyjechali na 5-dniową wycieczkę w Góry Stołowe.

Pierwszy dzień spędziliśmy we Wrocławiu, gdzie dzięki przewodnikowi mieliśmy okazję poznać historię miasta oraz zobaczyć Rynek, który zachwycił nas swoją piękną architekturą. Nie udało nam się odnaleźć 346 krasnali, które są wizytówką Wrocławia, ale mamy nadzieję, że niedługo wrócimy do tego magicznego miasta.


Więcej
(05.06.2018)Co łączy Szkołę Podstawową w Kadzidle z "Darem Młodzieży"
(tekst: Danuta Prusaczyk) (fot.: Archiwum ZPO w Kadzidle)


W roku szkolnym 1981/82 Szkoła Podstawowa w Kadzidle przystąpiła do konkursu pod hasłem Od "Sołdka" do "Daru Młodzieży" ogłoszonego przez redakcję gazety "Świat Młodych".

Już w czerwcu wiadomym było, iż dzięki kultywowaniu w szkole tradycji regionalnych szkoła przebrnęła przez pierwszy etap konkursu i zakwalifikowała się do dalszych eliminacji prowadząc zespołowo. W nagrodę 5-osobowa grupa uczniów ze szkoły wyjechała do Gdyni, aby tam zwiedzić "Dar Pomorza" - największy polski żaglowiec.


Więcej
(05.06.2018)Dzień Strażaka w gminie Kadzidło
(tekst: Zdzisław Parzych) (fot.: Archiwum OSP Kadzidło)


W dniu 20 maja 2018 r. odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka w gminie Kadzidło, organizatorem uroczystości był Zarząd OSP Kadzidło, dowódcą uroczystości - Komendant Gminny OSP.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 Mszą Świętą w kościele p.w. Ducha Świętego. Po Mszy Św. uczestnicy przemaszerowali w takt orkiestry strażackiej z OSP Kadzidło przed budynek strażnicy OSP w Kadzidle.


Więcej
(04.06.2018)Procesja Bożego Ciała
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Zapraszamy do oglądania zdjęć z procesji Bożego Ciała, która odbyła się w Kadzidle w czwartek, 31 maja 2018 r.


Zdjęcia
(01.06.2018)Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


10 maja gościliśmy w bibliotece w Kadzidle pana Cezarego Łazarewicza, autora głośnej książki o Przemyku "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka".

Tym razem autor zdradzał wątki nowo wydanej książki "Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej". Dziękujemy panu Cezaremu za miły wieczór autorski i za ponowne odwiedziny Kadzidła.


Zdjęcia
(01.06.2018)Wkrótce nowy kort w Kadzidle!
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


To dobra wiadomość dla miłośników tenisa ziemnego. W czerwcu rozpocznie się w Kadzidle, przy ulicy Sportowej, na wysokości stadionu piłkarskiego, budowa kortu tenisowego.

Kort, z nawierzchnią syntetyczną poliuretanową, o powierzchni 20,00 m x 37,00 m, ogrodzony zostanie siatką o wysokości 4 metrów oraz oświetlony czterema lampami, umocowanymi na słupach stalowych, ocynkowanych. Przy korcie powstanie widownia z trzydziestoma miejscami. Wartość inwestycji wynosi 434 448 złotych. Gmina Kadzidło pozyskała na ten cel pieniądze unijne w ramach Lokalnej Grupy Działania "Kurpsie Razem". Prace powinny zakończyć się do końca sierpnia. Umowę o budowie kortu podpisali wójt Dariusz Łukaszewski oraz Robert Burzycki, przedstawiciel firmy Tamex Obiekty Sportowe, która wygrała przetarg. Do zobaczenia na korcie!


(01.06.2018)
© Urząd Gminy Kadzidło 2018