Urząd Gminy Kadzidło, autor: Monika Nalewajk

  .: WITAMY

  .: URZĄD

  .: NASZA GMINA

 "Kurpianka-Cepelia"

 II miejsce w PolanicyPiękną złotą jesienią przywitała Polanica Zdrój wszystkich, którzy do tego kłodzkiego uzdrowiska zjechali, by wziąć udział w wielkim wydarzeniu artystycznym jakim jest Festiwal "Tęcza Polska".


W dniach 12-14.10 Zespół "Kurpianka" tańczył i śpiewał na VIII Międzynarodowym Festiwalu Spółdzielczych Zespołów Artystycznych "Tęcza Polska" w Polanicy Zdroju. Przegląd odbywał się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w pięknym, stylowym Teatrze Zdrojowym im. Mieczysławy Ćwiklińskiej.


Jury w składzie: Iwona Domańska - Magazyn "Tęcza Polska", Żaneta Żarecka - Fundacja Cepelia, Stefan Zajączkowski - redaktor naczelny "Tęczy Polskiej", Marian Półtoranos - reżyser teatralny, Józef Gawlik - Krajowa Rada Spółdzielcza po obejrzeniu i wysłuchaniu 23 zespołów przyznało II nagrodę Zespołowi "Kurpianka-Cepelia" z Kadzidła. W ciągu trzech dni Teatr Zdrojowy nie mógł pomieścić widzów. Ci, którym nie udało się śledzić konkursowych poczynań, mogli przyjrzeć się zespołom podczas parady po polanickim deptaku oraz występów plenerowych w muszli koncertowej w parku zdrojowym.


Tradycyjnie Zespól "Kurpianka" wygospodarował czas, by zwiedzić piękną Polanicę oraz podkurować się wodą zdrojową.Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Kadzidło Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © by Urząd Gminy Kadzidło 2007