Strona główna


 :: Kwiecień 2017


Kadzidło ma nowe skwery. Radni podjęli stosowne uchwały
(tekst: UG)


Radni Gminy Kadzidło, na wniosek wójta Dariusza Łukaszewskiego, podjęli stosowne uchwały i nadali nazwy skwerom położonym w Kadzidle.

Skwer przy ulicy Sportowej zyskał nazwę: Skwer Pamięci Męczeństwa Kresowian, zaś skwer przy Armii Krajowej został poświęcony Henrykowi Lenarciakowi. O zagospodarowaniu Skweru Pamięci Męczeństwa już pisaliśmy. Warto wspomnieć postać Henryka Lenarciaka. Pochodził z Baranowa, pracował w Stoczni Gdańskiej, uczestniczył w wydarzeniach grudniowych i sierpniowych. Był inicjatorem budowy Pomnika Poległych Stoczniowców. Stanął na czele Społecznego Komitetu i budowę doprowadził do końca. Był nieugiętym działaczem Solidarności, cenionym za uczciwość i odwagę. Pięknie wspominał Henryka Lenarciaka śp. Prezydent Lech Kaczyński. Henryk Lenarciak umierał w niezwykle trudnej sytuacji materialnej, opiekując się chorą żoną.

Wójt Dariusz Łukaszewski bardzo dziękuje radnym za podjęcie stosownych uchwał oraz wzruszającą troskę o tożsamość historyczną.


(28.04.2017)Gminny Konkurs Matematyczny "Mała Olimpiada Matematyczna klas II-III" 2016/2017 r.
(tekst/fot.: Magdalena Kaliszewska, Natalia Chrostek)


W dniu 22 kwietnia 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Matematycznego "Mała Olimpiada Matematyczna klas II-III".

W konkursie wzięli udział uczniowie z 8 szkół gminy Kadzidło.


Więcej
(28.04.2017)Podsumowanie warsztatów ceramicznych w Czarni
(tekst/fot.: UG)


W świetlicy wiejskiej w Czarni podsumowano warsztaty ceramiczne, prowadzone przez Michalinę Deptułę z ostrołęckiej Pracowni Kreatywności "Cacko" oraz Barbarę Marzewską, plastyczkę, absolwentkę Liceum Plastycznego w Supraślu.

Panie z Czarni i Brzozowej oraz dzieci z miejscowej szkoły wykonały przepiękne prace ceramiczne, patery, filiżanki, kubki, przeróżne drobiazgi zdobnicze. Wszystko samodzielnie ozdobiły i pomalowały.

Warsztaty ceramiczne dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Czarni i Brzozowej zorganizował wójt Dariusz Łukaszewski. Dziękujemy Paniom Michalinie Deptule i Barbarze Marzewskiej za znakomite poprowadzenie warsztatów. Dziękujemy Paniom z KGW, Pani Prezes Wandzie Pawluk, za świetną, owocną współpracę oraz przepiękne prace.


Zdjęcia
(27.04.2017)Remonty w Czarni
(tekst/fot.: UG)


Dobiegły końca tegoroczne remonty w Czarni. Wyremontowano pomieszczenie gospodarcze. Gmina Kadzidło zakupiła niezbędne materiały, zaś druhowie, pod okiem prezesa Czesława Olendra, wykonali pracę. Podwyższono pomieszczenie, wymieniono więźbę dachową, na którą nałożona została nowa blacha, uprzątnięto teren. Nieco wcześniej posadowiono maszt flagowy oraz piękną rzeźbę św. Floriana, wykonaną przez druha Stanisława Bacławskiego.

Wójt Dariusz Łukaszewski dziękuje prezesowi Czesławowi Olendrowi oraz wszystkim druhom za pełną poświęcenia pracę.


Zdjęcia
(27.04.2017)II edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu
(tekst: Elżbieta Szulkowska) (fot.: Archiwum PG w Kadzidle)


7 kwietnia 2017 r. w Publicznym Gimnazjum w Kadzidle odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu przebiegającego pod hasłem "Żyjmy zdrowo, długo i szczęśliwie".

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów na temat zagrożeń i konsekwencji płynących z niewłaściwego stylu życia, uzależnień oraz upowszechnianie wiedzy na następujące tematy: funkcjonowania organizmu człowieka, profilaktyki chorób cywilizacyjnych, społecznych i zakaźnych, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.


Więcej
(27.04.2017)Wnioski o przyznanie płatności na rok 2017
(tekst: ARiMR Ostrołęka)


Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, iż wnioski o przyznanie płatności na rok 2017 z wymaganymi załącznikami, można składać jeszcze do 15 maja 2017 r.


Więcej
(27.04.2017)Lekcja otwarta zajęć komputerowych
(tekst/fot.: Halina Cichoń)


Dnia 11 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle w klasie II b odbyła się ciekawa lekcja otwarta zajęć komputerowych z udziałem rodziców.

Temat lekcji związany był ze świętami Wielkiej Nocy i stanowił podsumowanie umiejętności osiągniętych przez uczniów tej klasy od początku roku szkolnego.


Więcej
(27.04.2017)Zuchenki wiły palmy kurpiowskie
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


Zuchenki z 3 Ostrołęckiej Gromady Zuchenek wraz z Drużynową i Przybocznymi zapragnęły nauczyć się wić tradycyjną kurpiowską palmę.

Pomagała im w tym 7 kwietnia, udzielając wszelkich wskazówek, Bogusia Jaksina - instruktor Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle.

Dziewczynki bardzo zaangażowane w pracę, siedząc wśród gałązek bukszpanu i kolorowych bibuł pieczołowicie wiły palemki, następnie z dumą i radością prezentowały swoje prace, co widać na załączonych fotografiach.


Zdjęcia
(27.04.2017)Wicie palm kurpiowskich - Oddział Przedszkolny, grupa "0" (opiekun Pani Eliza Cichoń) z ZPO w Kadzidle
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Eliza Cichoń, Archiwum CKK w Kadzidle)


W dniu 6 kwietnia w CKK w Kadzidle w ramach trwającego Wielkanocnego Kiermaszu Kurpiowskiej Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego odbyły się warsztaty poświęcone wiciu palm kurpiowskich dla uczniów Oddziału Przedszkolnego, grupa "0" - opiekun Pani Eliza Cichoń - z ZPO w Kadzidle.

Zajęcia prowadziła Bogusia Jaksina - instruktor CKK.


Zdjęcia
(26.04.2017)Wicie palm kurpiowskich - Oddział Przedszkolny, grupa "0" (opiekun Pani Barbara Niegowska) z ZPO w Kadzidle
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


W dniu 6 kwietnia w CKK w Kadzidle w ramach trwającego Wielkanocnego Kiermaszu Kurpiowskiej Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego odbyły się warsztaty poświęcone wiciu palm kurpiowskich dla uczniów Oddziału Przedszkolnego, grupa "0" - opiekun Pani Barbara Niegowska - z ZPO w Kadzidle.

Zajęcia prowadziła Bogusia Jaksina - instruktor CKK.


Zdjęcia
(26.04.2017)Wicie palm kurpiowskich - klasa II e z ZPO w Kadzidle
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


W dniu 5 kwietnia w CKK w Kadzidle w ramach trwającego Wielkanocnego Kiermaszu Kurpiowskiej Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego odbyły się warsztaty poświęcone wiciu palm kurpiowskich dla uczniów klasy II e - opiekun Pani Iwona Sobiech - z ZPO w Kadzidle.

Zajęcia prowadziła Bogusia Jaksina - instruktor CKK.


Zdjęcia
(26.04.2017)Wicie palm kurpiowskich - klasa II c z ZPO w Kadzidle
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


W dniu 5 kwietnia w CKK w Kadzidle w ramach trwającego Wielkanocnego Kiermaszu Kurpiowskiej Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego odbyły się warsztaty poświęcone wiciu palm kurpiowskich dla uczniów klasy II c - opiekun Pani Ania Mielnicka - z ZPO w Kadzidle.

Zajęcia prowadziła Bogusia Jaksina - instruktor CKK.


Zdjęcia
(26.04.2017)Ogólnopolski Konkurs Literacki "Oto człowiek" - rozstrzygnięty
(tekst: UG)


Ogólnopolski Konkurs Literacki "Oto człowiek", ogłoszony przez Wójta Gminy Kadzidło oraz Dyrektora Zakładu Karnego w Przytułach, został rozstrzygnięty.

W konkursie wzięło udział pięćdziesięciu jeden autorów, z całej Polski, przebywających w polskich jednostkach penitencjarnych.


Więcej
(25.04.2017)Paczkomat w Kadzidle - Zagłosuj!!!
(tekst: UG)


Szanowni Państwo, zapraszamy do zagłosowania na lokalizację paczkomatu w Kadzidle.

Poniżej znajduje się link.


Link do głosowania
(25.04.2017)Gminne inwestycje - Krobia
(tekst: UG) (fot.: Adam Białobrzeski)


Zakończyły się prace brukarskie przy świetlicy wiejskiej w Krobi. Ułożono ponad 100 metrów kwadratowych kostki, dzięki czemu powstał plac do zabaw, spotkań, występów artystycznych.

Prace sfinansowała Gmina Kadzidło oraz Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Dziękujemy Panu prezesowi Adamowi Białobrzeskiemu za wzorową organizację prac. Jeszcze w tym roku zostaną przeprowadzone podobne prace w Golance, Czarni, Dylewie, Kadzidle.


Zdjęcia
(23.04.2017)Arcymistrz Jacek Gdański w Kadzidle
(tekst: UG) (fot.: Krystyna Sutuła)


To było niezwykle emocjonujące spotkanie. Odbyło się 20 kwietnia w "Kinie za Rogiem".

Arcymistrz szachowy Jacek Gdański spotkał się w Kadzidle z miłośnikami królewskiej gry. Opowiedział o swoich szachowych doświadczeniach, wielogodzinnych treningach, najlepszych szachistach, zwycięstwach i porażkach, znakomitych trenerach, niezwykłych meczach. Podczas spotkania arcymistrz Gdański rozegrał sześć pojedynków szachowych z mieszkańcami gminy: Ryszardem Grzybem, Kazimierzem Nurczykiem, Stanisławem i Pawłem Pliszkami, Kacprem Popielarczykiem i Cyprianem Łukaszewskim. Wszystkie pojedynki wygrał znakomity Gość, ale nie zabrakło ciekawych akcji i świetnych posunięć.


Więcej
(21.04.2017)Dzieci z Kadzidła tańczyły na Spotkaniu Wielkanocnym w Pruszkowie
(tekst/fot.: Członkowie koła regionalnego z opiekunką H. Cichoń)


Dnia 6 kwietnia 2017 roku reprezentowaliśmy naszą szkołę i region kurpiowski w programie artystycznym podczas Spotkania Wielkanocnego Pruszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Nasz występ spotkał się z przyjaznym i życzliwym odbiorem.


Zdjęcia
(18.04.2017)Gminne inwestycje w Kuczyńskich
(tekst/fot.: UG)


Wyładniało również otoczenie remizy w Kuczyńskich. Przed remizą została ułożona kostka brukowa.

Pojawiła się również kapliczka Chrystusa Frasobliwego, wykonana przez Stanisława Bacławskiego. Całość dopełni maszt flagowy.

Prace zostały sfinansowane i wykonane przez Gminę Kadzidło i Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kadzidle.


Zdjęcia
(14.04.2017)Gminne inwestycje w Strzałkach
(tekst: UG) (fot.: Adam Białobrzeski)


Zakończyły się prace wokół remizy strażackiej w Strzałkach. Teren został uporządkowany. Powstał parking oraz chodnik.

Przed remizą został ustawiony maszt. Wkrótce zostanie posadowiona kapliczka poświęcona św. Stanisławowi Kostce.

Prace zostały sfinansowane i wykonane przez Gminę Kadzidło i Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kadzidle.


Zdjęcia
(14.04.2017)Stop pożarom traw
(tekst/fot.: PSP)


W Polsce w 2016 roku odnotowano 126 228 pożarów, wśród których
36 442 to pożary traw na łąkach i nieużytkach rolnych.


W tych zdarzeniach straciło życie 6 osób. Szacowane straty w wyniku pożarów traw w 2016 roku, to 8 700 000 złotych.


Więcej
(14.04.2017)Uczniowie klas 2c i 2e z ZPO w Kadzidle byli na wycieczce w Ostrołęce
(tekst/fot.: Iwona Sobiech, Anna Mielnicka)


4 kwietnia 2017 r. uczniowie kl. 2c i 2e z ZPO w Kadzidle wraz z wychowawczyniami Paniami Anną Mielnicką i Iwoną Sobiech wybrali się na wycieczkę do Ostrołęki.

Odwiedzili redakcję Tygodnika Ostrołęckiego. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć wycieczkowicze udali się do Pracowni Kreatywności Cacko na warsztaty, gdzie w miłej atmosferze oddali się twórczej pracy nad ceramicznymi jajkami.


Więcej
(14.04.2017)UWAGA!!! Nabory na rozpoczęcie oraz rozwój działalności gospodarczej
(tekst: LGD "Kurpsie Razem")


W związku z rozpoczęciem akcji informacyjnej związanej z naborami na rozpoczęcie oraz rozwój działalności gospodarczej poniżej podajemy linki do ogłoszeń na stronie internetowej Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Kurpsie Razem".


Rozwój działalności

Rozpoczęcie działalności


(14.04.2017)Na wycieczce w Kadzidle
(tekst: Janina Kaczyńska) (fot.: Archiwum ZS w Wachu)


Uczniowie kl. I-III Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu wraz z wychowawcami wybrali się w marcu na wycieczkę do Kina za Rogiem, na pocztę, do apteki i do banku PKO w Kadzidle.

Dzieci były bardzo zadowolone po obejrzeniu filmu "Robinson Crusoe", ze spotkania z kierownikiem Urzędu Pocztowego Panem Januszem Kubłem oraz prezesem PKO Panią Aliną Sadłowską.


Więcej
(14.04.2017)Spotkanie z Wojciechem Jagielskim
(tekst: UG) (fot.: Krystyna Sutuła)


Wojciech Jagielski, znakomity dziennikarz, reporter wojenny, odwiedził 12 kwietnia Kadzidło i spotkał się z czytelnikami.

Opowiadał o wojnie i nadziei, wielkiej polityce i pozornie drobnych wydarzeniach, Afganistanie, Syrii, Gruzji, Czeczenii, Południowej Afryce, przekleństwie polityki i ambicjach polityków, uchodźcach i terrorystach, prawdziwych i domniemanych zagrożeniach. Spotkanie poprowadził wójt Dariusz Łukaszewski. Nie zabrakło rozmów z uczestnikami spotkania, książkowych dedykacji oraz autografów.


Więcej
(13.04.2017)Warsztaty wielkanocne w szkole w Glebie
(tekst/fot.: Anna Serowik)


6 kwietnia w Szkole Podstawowej w Glebie odbyły się warsztaty wielkanocne.

Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami wykonywali przeróżne ozdoby. Były zajączki, kurczaczki, pisanki, kartki świąteczne itp. Każdy mógł wykazać się kreatywnością i pomysłami. Warsztaty sprawiły dzieciom wiele radości, tym bardziej, że towarzyszyli im rodzice. Powstały piękne i wspaniałe ozdoby wielkanocne.

Dziękujemy wszystkim tak licznie przybyłym rodzicom za wspólną pracę.


Zdjęcia
(13.04.2017)Lekcja z policjantem w szkole w Glebie
(tekst/fot.: Anna Serowik)


W środę 5 kwietnia w Szkole Podstawowej w Glebie odbyło się spotkanie z policjantem.

Była to wspaniała lekcja pokazowa. Pan policjant przedstawił wiele sytuacji zagrażających życiu oraz pokazał, jak im zapobiegać. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach i chętnie się wypowiadali. W nagrodę każdy uczeń dostał odblask. Niespodzianką dla dzieci były odwiedziny Komisarza Kurpika, który sprawił dzieciakom mnóstwo radości. Wszyscy uczniowie na koniec mieli okazję przytulić się do misia i przybić mu piątkę.

Dziękujemy panu mł. asp. Krzysztofowi Kolatorowi za wspaniałą lekcję.


Zdjęcia
(13.04.2017)Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego "Zaufałem drodze wąskiej"
(tekst: Sylwia Kowalczyk) (fot.: Archiwum ZS w Chudku)


Dnia 5 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku odbyła się X edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Ks. Jana Twardowskiego "Zaufałem drodze wąskiej" pod patronatem Wójta Gminy Kadzidło i Starosty Powiatu Ostrołęckiego.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości wybitnego współczesnego poety - Ks. Jana Twardowskiego i promocja kultury słowa mówionego.


Więcej
(13.04.2017)I Ogólnopolski Konkurs Artystyczny dla Skazanych "Oto człowiek"
(tekst: UG) (fot.: Grzegorz Parzych)


Wójt Gminy Kadzidło oraz Zakład Karny w Przytułach ogłosili jesienią ubiegłego roku ogólnopolski konkurs artystyczny, którego tematem fundamentalnym był człowiek, cudowny i upadły, błądzący i wątpiący, poszukujący i zrezygnowany.

Osadzeni w zakładach karnych podjęli pomysł. Powstały wzruszające prace plastyczne oraz literackie. W konkursie wzięło udział blisko stu autorów, z całej Polski, z kilku Zakładów Karnych.


Więcej
(12.04.2017)Gminny konkurs na palmę kurpiowską rozstrzygnięty
(tekst: UG, Grażyna Krystianiak) (fot.: Grzegorz Parzych)


6 kwietnia w Centrum Kultury Kurpiowskiej odbyło się podsumowanie konkursu "Palma Kurpiowska". Była to już XV edycja.

Głównymi założeniami konkursu jest popularyzowanie kultury kurpiowskiej, reaktywowanie oraz zachowanie tradycyjnych elementów we współczesnej plastyce obrzędowej związanej ze Świętami Wielkiej Nocy.


Więcej
(12.04.2017)Wielkanoc tuż, tuż...
(tekst: Beata Gwiazda) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


W dniu 5 kwietnia 2017 r. Przedszkole Samorządowe w Dylewie zamieniło się w pracownię świątecznego rękodzieła, w której dzieci wspólnie z rodzicami i ciociami przygotowywały świąteczne ozdoby wielkanocne.

Było dużo śmiechu, zabawy, śpiewu oraz słodkości wykonanych przez rodziców, za które bardzo wszyscy dziękujemy. Było to bardzo miłe i owocne spotkanie, ponieważ w tak zabieganym czasie wszyscy zatrzymaliśmy się i spędziliśmy chwilę z najbliższymi podczas wykonywania ozdób wielkanocnych.


Zdjęcia
(12.04.2017)Mistrzostwo powiatu w mini piłce siatkowej dla uczniów szkoły podstawowej w Dylewie
(tekst: Waldemar Gwiazda) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


Drugiego kwietnia 2017 roku w Goworowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Siatkowej Chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali: Eryk Gwiazda, Szymon Sadłowski, Dominik Deptuła, Maciej Prusaczyk, Adam Suchecki, Karol Wyrębek, Konrad Bakuła, Alan Bednarczyk, Bartek Dawid, Paweł Zawalich. W mistrzostwach brało udział 5 szkół. Mecze zostały rozegrane systemem "każdy z każdym".

Drużyna z SP w Dylewie wygrała wszystkie mecze zdobywając puchar mistrzostw powiatu i prawo reprezentowania powiatu ostrołęckiego w finale miedzypowiatowym. Statuetkę najlepszego zawodnika mistrzostw otrzymał Bartek Dawid z SP Dylewo.

Gratulujemy!


(12.04.2017)Wicemistrzostwo powiatu w mini piłce siatkowej dla uczniów szkoły podstawowej w Dylewie
(tekst: Waldemar Gwiazda) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


Pierwszego kwietnia 2017 roku w Czerwinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Drużyna w składzie: Natalia Malon, Amelia Szkopińska, Aleksandra Boruch, Magda Boruch, Joanna Kaczyńska, Gabrysia Kord, Magda Krystian, Martyna Nasiadka, Gabrysia Szkopińska, Izabela Trzcińska zajęła drugie miejsce, ulegając w meczu finałowym 2:0 ubiegłorocznym mistrzyniom ze Szkoły Podstawowej w Czerwinie.

Gratulujemy!


(12.04.2017)Karmelowe zabawy
(tekst: Beata Gwiazda) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


Dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas 1-3 SP z Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie wzięły udział w dniu 27 marca br. w specjalnych warsztatach pt: "Zrób sam lizaka" przygotowanych przez Ciuciu Caffe.

Dzieci na początku warsztatów rozpoznawały i nazywały poszczególne produkty potrzebne do wykonania cukierków i lizaków. Zapoznały się również z procesem związanym z obróbką termiczną, karmelizacją i procesami plastycznego tworzenia i formowania wyrobów cukierniczych. Każde z dzieci miało też możliwość ukręcenia swojego lizaka, którego spakowanego szczelnie w folię mogło zabrać ze sobą do domu. Warsztaty były bardzo ciekawe, a dzieci zachwycone smakiem własnoręcznie wykonanych lizaków.


Zdjęcia
(12.04.2017)Finał międzypowiatowy w mini piłce koszykowej
(tekst: Waldemar Gwiazda) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


W Szkole Podstawowej nr 10 w Ostrołęce 25 marca 2017 roku odbył się finał międzypowiatowy w mini piłce koszykowej dziewczyn.

W zawodach brały udział drużyny: SP Dylewo, SP nr 10 Ostrołęka, SP nr 2 Przasnysz, SP nr 1 Wyszków, SP Maków Mazowiecki oraz Zaręby Kościelne. Drużyna naszej szkoły w składzie: Natalia Malon, Alicja Gut, Amelka Szkopińska, Olga Szymczyk, Aleksandra Boruch, Magda Boruch, Joanna Kaczyńska, Gabrysia Kord, Magda Krystian, Martyna Nasiadka, Gabrysia Szkopińska, Iza Trzcińska ostatecznie zajęła IV miejsce.

Gratulujemy!


(12.04.2017)Nowy plac zabaw powstał przy szkole w Siarczej Łące
(tekst: Beata Drężek) (fot.: Archiwum SP w Siarczej Łące)


Przy Szkole Podstawowej w Siarczej Łące powstał nowy plac zabaw.

"Huśtawka - bocianie gniazdo" wraz z podłożem, za kwotę 6850 zł zakupiona została z budżetu Gminy Kadzidło. Dziękujemy Panu wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu za okazaną życzliwość. Pozostałe elementy za łączną kwotę 22 371 zł zakupiono z budżetu szkoły. Mamy nadzieję, że plac zabaw sprawi najmłodszym dużo radości. Zapraszamy do wspólnej zabawy.


Zdjęcia
(11.04.2017)Zwiedziliśmy stadion Legii!
(tekst/fot.: UG)


Uczniowie ze szkół w Chudku i Dylewie odwiedzili 10 kwietnia 2017 r. stadion Legii Warszawa. Uczestnicy wycieczki obejrzeli trening piłkarzy, rozmawiali z trenerem Jackiem Magierą oraz legendarnym Lucjanem Brychczym, wstąpili do szatni, lóż prasowych i vipowskich, sali konferencyjnej.

Nie mogło zabraknąć również wizyty na murawie, "Żylecie", w Muzeum Legii oraz sklepiku klubowym.

Spotkanie zorganizował wójt Dariusz Łukaszewski. Dziękujemy opiekunom szkolnych grup oraz Panu Janowi Kaczyńskiemu za okazaną pomoc.


Zdjęcia
(11.04.2017)Babeczkowe szaleństwo
(tekst: Beata Gwiazda) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


W dniu 4 kwietnia 2017 r. w Przedszkolu Samorządowym w Dylewie odbyło się wielkie pieczenie wielkanocnych babeczek.

Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane przez panie produkty oraz omawiały przybory wykorzystywane w przygotowywaniu ciast. Następnie umyły rączki i zabrały się za bardzo staranne odmierzanie składników, mieszanie, nakładanie gotowego ciasta do foremek i ozdabianie. Złocistego koloru babeczki nabrały w piekarniku przedszkolnej kuchni, pod czujnym okiem pani kucharki Basi. Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. Przedszkolaki bawiły się świetnie i z największą przyjemnością spróbowały swoich wypieków.


Zdjęcia
(10.04.2017)Ożywić tradycję
(tekst: Anna Kubeł) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

W ramach przedświątecznych przygotowań 30 marca 2017 r. w Przedszkolu Samorządowym w Dylewie odbyły się warsztaty zdobienia pisanek, których celem było propagowanie i kultywowanie tradycji kurpiowskich.


Więcej
(10.04.2017)Orzysz CUP 2017
(tekst: Klaudia Bogdańska) (fot.: Weronika Kutryb)


Dnia 1 kwietnia 2017 r. na hali w Orzyszu odbył się turniej Orzysz Cup 2017, w którym udział wzięły trzy drużyny ze szkoły w Chudku.

Dziewczęta i chłopcy ze szkoły podstawowej oraz dziewczęta z gimnazjum rozgrywali mecze trwające po 30 minut.


Więcej
(07.04.2017)I miejsce w Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski, ale bez awansu
(tekst: Klaudia Bogdańska) (fot.: Weronika Kutryb)


Dnia 25.03.2017 r. na hali sportowo-widowiskowej w Zielonce drużyna chłopców z UKS BIEDRONKA w Chudku walczyła w II Turnieju Eliminacyjnym Makroregionu o wejście do finału Mistrzostw Polski Młodzików w Unihokeju.

W klasyfikacji końcowej zajęcie pierwszego miejsca
w II turnieju niestety nie dało nam awansu do następnego etapu rozgrywek.

Zdobyliśmy tyle samo punktów co ULKS Olimpia Łochów, ale z gorszym bilansem bramkowym. Mimo to cieszymy się i gratulujemy chłopakom fenomenalnej gry!


Więcej
(07.04.2017)W Chudku przygotowywali palmę
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


Wzorem lat ubiegłych uczniowie ze szkoły w Chudku wraz z Paniami nauczycielkami przygotowują palmę kurpiowską.

Wskazówek dotyczących wicia tradycyjnej kurpiowskiej palmy w dniu 23 marca udzielała uczennicom instruktor CKK Bogusia Jaksina.


Zdjęcia
(07.04.2017)Wicie palm w Piaseczni
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


22 marca Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Piaseczni pod czujnym okiem Pani Bogusi Jaksiny uczyły się wicia tradycyjnych palm wielkanocnych.


Zdjęcia
(07.04.2017)Kolejny awans na Mistrzostwa Mazowsza dla szkoły w Chudku
(tekst: Marcin Lisiewski) (fot.: Archiwum ZS w Chudku)


Dnia 26.03.2017 r. w hali sportowo-widowiskowej w Chudku awans na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju wywalczyły dziewczęta z naszego gimnazjum!

W turnieju wzięły udział następujące drużyny: Andrzejewo, Szelków, Zaręby, Zabrodzie i Chudek. Dzięki świetnemu przygotowaniu do rozgrywek nasza drużyna wygrała wszystkie mecze. Mamy nadzieję, że ten sukces będzie motywacją do dalszych treningów, które zaowocują medalem na rozgrywkach mazowieckich.

Skład drużyny: Klaudia Bogdańska - kapitan, Ewelina Duszak - bramkarz, Weronika Kutryb, Paulina Koziatek, Klaudia Święcicka, Wiktoria Lenda, Magdalena Bogdańska, Weronika Kuśmierczyk, Aleksandra Kuśmierczyk, Dominika Florek, Wiktoria Pojawa. Trener: Marcin Lisiewski.


(07.04.2017)Awans na Mistrzostwa Mazowsza także dla naszych chłopców
(tekst: Marcin Lisiewski) (fot.: Archiwum ZS w Chudku)


Dnia 19.03.2017 r. na hali w Chudku chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego wywalczyli kolejny awans dla naszej szkoły do rozgrywek mazowieckich w unihokeju.

Nasz zespół grał spokojnie i stabilnie swoje mecze, dzięki czemu pewnie wygrali wszystkie spotkania. Gratulujemy i dziękujemy zawodnikom oraz wolontariuszom.

Skład drużyny: Hubert Grec - kapitan, Szymon Olk - bramkarz, Mateusz Florek - bramkarz, Albert Gut, Piotr Duszak, Mateusz Murach, Jakub Bączek, Aleksander Kuzia, Radek Florek, Mateusz Duszak, Paweł Piórkowski, Kamil Duszak. Trener: Marcin Lisiewski.


(07.04.2017)Awans na Mistrzostwa Mazowsza dla Biedroneczek!
(tekst: Marcin Lisiewski) (fot.: Archiwum ZS w Chudku)


W dniu 18.03.2017 r. nasze dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Chudku rozegrały zawody międzypowiatowe w unihokeju.

Nasza drużyna bardzo dobrze spisywała się w rozgrywkach, jednak w meczu finałowym drużyna z Szelkowa mocno podniosła poprzeczkę i Biedroneczki wygrały dopiero po zaciętej dogrywce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skład drużyny: Amelia Lenda - kapitan, Klaudia Gut - bramkarz, Karolina Auguściak, Kinga Zadrożna, Patrycja Pokora, Weronika Olk, Magdalena Panuś, Katarzyna Czarniak. Trenerzy: Marcin Lisiewski, Waldemar Żmudziński.


(07.04.2017)Norbert Duszak z brązowym medalem
(tekst: Agnieszka Grzyb) (fot.: Archiwum Norberta Duszaka)


Norbert Duszak z Dylewa został brązowym medalistą Ogólnopolskich Zawodów IKO Mazovia Cup, które odbyły się w Piasecznie w dniu
2 kwietnia 2017 r. OSU!!!


Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.(06.04.2017)15 edycja Konkursu Wójta Gminy Kadzidło na Palmę Kurpiowską
(tekst/fot.: Grzegorz Parzych)


W CKK w Kadzidle trwa 15 edycja Konkursu Wójta Gminy Kadzidło na Palmę Kurpiowską.

Z roku na rok palmy są coraz piękniejsze. Komisja konkursowa będzie miała bardzo trudny wybór.


Zdjęcia
(06.04.2017)Wielkanocny kiermasz w CKK
(tekst: UG) (fot.: Grzegorz Parzych)


Już tylko do 7 kwietnia do godziny 18.00 w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle trwa Wielkanocny Kiermasz Kurpiowskiej Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego.

Serdecznie zapraszamy!!!


Zdjęcia
(06.04.2017)I miejsce Arkadiusza Gwary ze szkoły w Jazgarce
(tekst: Zdzisław Parzych) (fot.: Agnieszka Grzyb)


W dniu 16 marca 2017 r. w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce odbyły się eliminacje powiatowe
XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".


W trzech kategoriach turniejowych wzięli udział uczniowie ze szkół z całego powiatu ostrołęckiego.

W kategoria Szkoły Podstawowe I miejsce zajął Arkadiusz Gwara - uczeń Szkoły Podstawowej w Jazgarce i tym samym będzie reprezentować powiat ostrołęcki na szczeblu wojewódzkim. Arku, gratulujemy i trzymamy kciuki za Twój kolejny sukces.

W kategoria gimnazja Zuzanna Kur, uczennica ZPO w Dylewie, zajęła IV miejsce. Dziękujemy Zuziu.


Zdjęcia
(06.04.2017)Dzieci z Przedszkola Samorządowego uczyły się robić kwiaty
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kadzidle wraz z opiekunkami postanowiły 15 marca przywołać wiosnę własnoręcznie zrobionymi kurpiowskimi kwiatami z bibuły.

W przywoływaniu wiosny przedszkolakom pomagał Pan Dariusz Łukaszewski, którego gościliśmy na zajęciach. Zajęcia odbyły się w CKK, a w świat bibułowych kwiatów, wprowadziła dzieci Pani Bogusia - instruktor CKK.

Na zajęcia uczestnicy przyszli wraz z Paniami opiekunkami - Sylwią Cichą i Justyną Kozłowską. Zapraszamy do oglądania zdjęć.


Zdjęcia
(06.04.2017)Powstaje Skwer Pamięci Męczeństwa Kresowian
(tekst: UG) (fot.: UG, Adam Białobrzeski)


W Kadzidle, przy ulicy Sportowej, na wysokości stadionu, powstaje Skwer Pamięci Męczeństwa Kresowian.

Wzdłuż brukowej alejki zostały posadowione kamienie, które tworzą drogę krzyżową oraz ławki. Wkrótce pojawią się ozdobne lampy, rzeźba Chrystusa ze skrępowanymi dłońmi oraz słupki z tablicami informacyjnymi. Na tablicach zostaną umieszczone nazwy kresowych miast i rzek, miejsca zbrodni, więzień, miejsc zesłania Polaków, nazwiska męczenników i bohaterów. Na skwerze nie zabraknie ławek, roślinności, symbolicznego zdroju z wodą życia.


Więcej
(05.04.2017)Marsz pod hasłem "Wiosną bez nałogów"
(tekst/fot.: Beata Nalewajk, Iwona Sobiech, Natalia Chrostek)


Żegnając zimę i propagując zdrowy styl życia, wolny od nałogów społeczność uczniowska klas 0-III Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle zorganizowała marsz pod hasłem "Wiosną bez nałogów".

Kolorowy, głośny i wesoły korowód, z uśmiechem i piosenką na ustach dotarł do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle.


Więcej
(05.04.2017)W Belgii na zaproszenie Europosła Jarosława Kalinowskiego
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


Na zaproszenie Jarosława Kalinowskiego, Posła do Parlamentu Europejskiego, w dniach 25-29 marca 2017 r. do Brukseli wybrały się reprezentacje:

Zespołu Folklorystycznego "Kurpianka", Koła Gospodyń Wiejskich "Kurpsianki z Golanki", Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Centrum Kultury Kurpiowskiej.


Więcej
(05.04.2017)Wicemistrzostwo powiatu dla piłkarek ręcznych
z PG w Dylewie

(tekst: Waldemar Gwiazda) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


Na hali sportowej w Kadzidle
11 marca 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt.


W mistrzostwach wzięło udział 6 drużyn. Po rozgrywkach grupowych w pierwszym półfinale drużyna naszej szkoły pokonała zespół z PG w Troszynie, zaś drugi półfinał zakończył się zwycięstwem drużyny z PG w Kadzidle nad drużyną PG w Czerwinie.

W meczu finałowym drużyna naszych dziewczyn uległa reprezentantkom PG w Kadzidle zajmując drugie miejsce.


Więcej
(04.04.2017)Sukces młodych piłkarek ręcznych z Dylewa
(tekst: Waldemar Gwiazda) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


Na hali sportowej w Zespole Placówek Oświatowych w Dylewie
4 marca 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt.


W Mistrzostwach wzięło udział 6 drużyn.


Więcej
(03.04.2017)Agata Tuszyńska w Kadzidle
(tekst: UG, Wikipedia) (fot.: Facebook)


Agata Tuszyńska, znakomita pisarka, poetka, autorka głośnych książek "Oskarżona: Wiera Gran", "Ćwiczenia z natury", "Długie życie gorszycielki", "Tyrmandowie. Romans amerykański", "Narzeczona Schulza", odwiedzi Kadzidło i spotka się z czytelnikami.

Spotkanie z Agatą Tuszyńską odbędzie się w Kinie za Rogiem, 10 maja, o godzinie 17.30.


Więcej
(03.04.2017)Profesor Stanisław Nicieja w Kadzidle
(tekst: UG, Wikipedia) (fot.: Facebook)


Profesor Stanisław Nicieja, polski historyk i historyk sztuki XIX i XX wieku, profesor nauk humanistycznych, rektor Uniwersytetu Opolskiego, senator V kadencji, odwiedzi Kadzidło.

Spotkanie autorskie odbędzie się 8 maja, o godzinie 17.30, w kadzidlańskim Kinie za Rogiem i będzie poświęcone historii Kresów, ich burzliwym dziejom, a także znanym Kresowianom.


Więcej
(03.04.2017)
© Urząd Gminy Kadzidło 2017