Strona główna


 :: Kwiecień 2018


I Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Wójta Gminy Kadzidło i Starosty Ostrołęckiego
(tekst: Jordan Czapski) (fot.: Paula Drężek)


W niedzielę, 22 kwietnia 2018 r. odbył się I Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Wójta Gminy Kadzidło i Starosty Ostrołęckiego.

Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów, które podzielono na dwie grupy A i B.

W grupie A (hala sportowa ZSP, ul. Słoneczna 2) znalazły się: 1. R-Team Obierwia, 2. Starostwo Powiatowe, 3. Urząd Miasta i Gminy Myszyniec,
4. Oldboye.

W grupie B (hala sportowa ZPO, ul. Kościuszki 13):
1. Dylewianka Dylewo, 2. Spoko Kadzidło, 3. Napalm Kadzidło, 4. Na Lajcie Przasnysz.


Więcej
(27.04.2018)Remont generalny mostu w Wachu
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Wysoki poziom wody w kanale B Olszyny spowodował niebezpieczeństwo zawalenia się mostu, który łączył wachowską kolonię Tabory z drogą krajową nr 53.

Woda przedostała się pod przyczółki, spowodowała kilka głębokich wyrw na samym przejeździe. Ruch mleczarek, śmieciarek, ale również samochodów osobowych okazał się niemożliwy.

Prace naprawcze wykonał, na zlecenie Gminy Kadzidło, Robert Witkoś. Koryto rowu zostało zafaszynowane, wylano betonowe ławy, uzupełniono ubytki, skarpy zostały obłożone kamieniami. Wartość prac wyniosła blisko 20 000 złotych. Dziękujemy wykonawcy za wzorową pracę.


Zdjęcia
(27.04.2018)PaT - "Wieczór profilaktyki" - ZPO Kadzidło
(tekst/fot.: Iwona Puławska)


13 kwietnia 2018 r. odbył się trzeci przystanek PaT w ZPO w Kadzidle. To kolejna akcja naszej szkolnej grupy PatPort, czyli mocny głos młodzieży w profilaktyce uzależnień.

PaT to twórcza profilaktyka w działaniu. Polega na budowaniu społeczności poprzez łączenie środowisk na zasadzie wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji. Istotą programu jest zaangażowanie młodzieży w działalność profilaktyki rówieśniczej adresowanej do kolegów i koleżanek.


Więcej
(27.04.2018)I Mazowiecki Zjazd Szkół Noszących Imię Świętego Jana Pawła II z udziałem delegacji z Dylewa
(tekst: Anna Kubeł) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


12 kwietnia 2018 r. gościliśmy w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Delegacja złożona z naszych uczniów, katechetki pani Hanny Bakuły oraz wicedyrektor pani Anny Kubeł, uczestniczyła w I Mazowieckim Zjeździe Szkół Noszących Imię Świętego Jana Pawła II.


Więcej
(27.04.2018)Muzeum ks. Mieczysława Mieszki w Centrum Kultury Kurpiowskiej
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Niezwykłe dary przywiózł do Kadzidła ks. Tomasz Pokornowski, krewny ks. Mieczysława Mieszki.

Centrum Kultury Kurpiowskiej otrzymało niemal stuletni zegar ścienny, zabytkowy barometr, przepiękny sekretarzyk, pamiątkową fotografię oraz niezwykły obraz olejny, przedstawiający Chrystusa, który namalował ks. Bolesław Zawistowski.

Dyrektor Grzegorz Parzych wyremontował jedno z pomieszczeń, w którym przechowamy podarunki, i zamienimy je w lokalne muzeum, poświęcone znakomitemu Kapłanowi.


Zdjęcia
(25.04.2018)Wiesław Staśkiewicz uczył robić byśki
(tekst/fot.: Iwona Sobiech)


Dnia 27 marca 2018 r. uczniowie kl. 3e wraz z wychowawczynią Iwoną Sobiech gościli na zajęciach twórcę ludowego pana Wiesława Staśkiewicza, który uczył dzieci jak robić byśki.

Zajęcia warsztatowe przebiegały w miłej i twórczej atmosferze. Dzięki tym warsztatom uczniowie mieli możliwość poznać dawne kurpiowskie rękodzieło ludowe oraz wykazać się swoimi zdolnościami, pomysłowością, rozwijać swoje talenty i pasje.


Więcej
(23.04.2018)Uwaga! Głosujemy na Wiesławę Sobiech!
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Krystyna Sutuła)


Szanowni Państwo, pani Wiesława Sobiech, dyrektor naszej biblioteki, została najlepszym Bibliotekarzem na Mazowszu i rywalizuje o tytuł najlepszego bibliotekarza w Polsce. Prosimy o pomoc. Poniżej instrukcja jak głosować:
  1. Kopiujemy do paska przeglądarki lub klikamy na link: http://www.sbp.pl/konkurs/zgloszenia?konkurs_id=19758
  2. Klikamy w "Głosuję" pod zdjęciem Wiesławy Janiny Sobiech
  3. Wybieramy "zwykłe konto użytkownika", następnie wypełniamy formularz rejestracyjny
  4. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link aktywacyjny
  5. Logujemy się na utworzone konto i oddajemy głos na Dyrektor Biblioteki w Kadzidle

Dziękujemy. Zapraszamy do głosowania.


(20.04.2018)Mistrzostwa Polski w Chudku. Srebrne Chudkowianki!
(tekst: Sylwia Kowalczyk) (fot.: Archiwum SP w Chudku)


W dniach 14-15 kwietnia 2018 r. w hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w Unihokeju w kategorii juniorek młodszych.

O tytuł mistrzyń Polski walczyło 6 zespołów. Jedną z drużyn grających w turnieju była Jedynka Trzebiatów, w której grają uczennice Szkoły Podstawowej w Chudku - zawodniczki UKS Biedronka Chudek: Magdalena Bogdańska, Wiktoria Lenda, Ewelina Duszak, Paulina Koziatek, Dominika Florek, Klaudia Święcicka, Amelia Lenda.

Podopieczne trenera Marcina Lisiewskiego zajęły rewelacyjne II miejsce w Turnieju Mistrzostw Polski...


Więcej
(20.04.2018)Uczniowie ZPO w Kadzidle wśród biegaczy IV Ostrołęckiego Biegu Papieskiego ku czci św. Jana Pawła II
(tekst: Danuta Prusaczyk) (fot.: Tygodnik Ostrołęcki)


Ponad 200 osób wyruszyło 8 kwietnia na 3-kilometrową trasę IV Ostrołęckiego Biegu Papieskiego, by oddać hołd wybitnemu patronowi miasta Ostrołęki.

Bieg Papieski w Ostrołęce zorganizowany został już po raz czwarty. Ideą zawodów sportowych jest oddanie hołdu patronowi miasta Ostrołęki, św. Janowi Pawłowi II.

Wśród uczestników nie zabrakło uczniów szkoły w Kadzidle. Na starcie zameldowali się: Osowiecka Wiktoria (kl. VIIC), Prachniak Oliwia (kl. VIIC) i Lenda Bartosz (kl. VIIC), zajmując wysokie pozycje.

>> Oficjalne wyniki Ostrołęckiego Biegu Papieskiego

Gratulujemy!


Zdjęcia
(18.04.2018)Gminne inwestycje: sala gimnastyczna w Jazgarce
(tekst: UG Kadzidło) (proj.: Lucjan Chojnowski)


Rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej w Jazgarce. Wartość prac wyniesie
1 376 246 złotych.


Prace zakończą się w czerwcu 2019 roku. Sala, której powierzchnia użytkowa wyniesie 366 metrów kwadratowych, wyposażona będzie w szatnie, pokój nauczycielski, boiska do piłki siatkowej, nożnej, koszykowej oraz urządzenia sportowe. Gmina Kadzidło zabiega o dofinansowanie inwestycji kwotą 700 000 złotych. Prace wykonuje firma Stanisława Ścibka z Ostrołęki.


Zdjęcia
(17.04.2018)Gminne inwestycje: budowa drogi żwirowej w Glebie
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Zdzisław Pokora)


Rolnicy z Gleby i Kierzka zyskają łatwiejszy i lepszy dojazd do łąk położonych nad Omulwią.

Kończy się właśnie budowa drogi żwirowej. Powstanie nowa, czterometrowa droga, o długości 700 metrów, biegnąca wzdłuż Kanału Kierzkowskiego. Wartość inwestycji to blisko 160 000 złotych. Gmina Kadzidło pozyskała na ten cel ponad 70 000 z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Dziękujemy samorządowi województwa mazowieckiego za życzliwość. Prace wykonuje firma Janusza Szlachetki z Dylewa.


Zdjęcia
(17.04.2018)Spotkanie z Hanną Kur
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Krystyna Sutuła)


13 kwietnia w Bibliotece w Kadzidle odbyło się spotkanie z Hanną Kur, kadzidlanką, studentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Młoda, utalentowana artystka zaprosiła nas do podróży przez świat "wypukło-wklęsły". Hanna Kur zaprezentowała swoje prace graficzne, zdradziła tajniki warsztatu, podkreśliła wagę cierpliwej pracy i uważności. Mówiła o inspiracjach, które czerpie z natury, z jej obserwacji, bliskości. W swoich pracach Hania lubi wykorzystywać różne wzory i tekstury.

Wystawę prac Hanny Kur możemy oglądać od 16 do 21 kwietnia w czytelni biblioteki. Dziękujemy artystce za piękne spotkanie, życzymy nie tylko sukcesów, ale również owocnej podróży przez fascynujący świat sztuki.

Spotkanie z Hanną Kur przygotowali Wiesława Sobiech - dyrektor Publicznej Biblioteki w Kadzidle oraz wójt Dariusz Łukaszewski.


Zdjęcia
(16.04.2018)"Ratujemy i uczymy ratować" w ZPO w Dylewie
(tekst: Anna Kubeł) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


"Ratujemy i uczymy ratować" - pod takim hasłem, strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle 26 marca przeprowadzili wśród uczniów ZPO w Dylewie zajęcia praktyczne z umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ponieważ obowiązek udzielenia pierwszej pomocy osobie jej potrzebującej wynika z przepisów prawa i troski o drugiego człowieka, warto wiedzieć jak poprawnie jej udzielić. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się zdarzyć, że będziemy świadkami wypadku i od naszej szybkiej, prawidłowej reakcji będzie zależało zdrowie i życie innej osoby.


Więcej
(16.04.2018)Gminny Klub Seniora w Warszawie
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


W dniu 17 marca Wójt Gminy Kadzidło zorganizował wycieczkę Gminnego Klubu Seniora do Warszawy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Zdjęcia
(13.04.2018)Mistrzostwa Polski w Unihokeju w Chudku
(tekst/fot.: Marcin Lisiewski)


Już w ten weekend (14-15 kwietnia 2018 r.) w Chudku zostanie rozegrany Finałowy Turniej Mistrzostw Polski w Unihokeju w kategorii Juniorek Młodszych.

Cieszymy się, że w Finałach zagrają również dziewczęta z Chudka, które obecnie występują również w barwach MLUKS Jedynka Trzebiatów.

Dziewczęta z Chudka: Magdalena Bogdańska, Wiktoria Lenda, Ewelina Duszak, Paulina Koziatek, Dominika Florek, Klaudia Święcicka, Amelia Lenda. Trener: Marcin Lisiewski.

Trener oraz zawodniczki dziękują wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu oraz dyrektorowi Józefowi Kojtkowi za okazaną życzliwość.

Powodzenia!!!


Więcej
(12.04.2018)Bezpłatne warsztaty kurpiowskiego rękodzieła ludowego - haft i koronka
(tekst: Urszula Łaszczych)


Wójt Gminy Kadzidło i Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. M. Mieszki w Kadzidle zapraszają wszystkich chętnych: młodzież od 13 roku życia, dorosłych i seniorów na bezpłatne warsztaty kurpiowskiego rękodzieła ludowego - haft i koronka.

Zajęcia prowadzić będzie znana i ceniona twórczyni ludowa Pani Krystyna Świder z Kadzidła. Warsztaty będą trwały 8 miesięcy (maj-grudzień). Bliższych informacji udziela Urszula Łaszczych, instruktor CKK w Kadzidle, tel. kom. 602.238.976. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty będą realizowane w ramach projektu "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki" z Programu Ministra "Dziedzictwo kulturowe - Kultura ludowa i tradycyjna, zadanie Mistrz Tradycji". Wniosek otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


(11.04.2018)Wiosna zawitała do klas drugich ZPO w Kadzidle
(tekst: Magdalena Kaliszewska) (fot.: Archiwum ZPO w Kadzidle)


Uczniowie klas drugich ZPO w Kadzidle wraz z wychowawczyniami, Paniami: Elżbietą Jurgą-Dymerską, Magdaleną Kaliszewską i Cecylią Tańską w marcu udekorowali wnętrze jednej z klas wiosennymi ilustracjami, pięknie zdobionymi pisankami oraz wazonami z kolorowymi kwiatami.

W tych dniach również odbyły się warsztaty z udziałem twórczyni ludowej Pani Elżbiety Prusaczyk, na których mali uczniowie wykonali kurpiowskie kwiaty z bibuły.


Więcej
(11.04.2018)Praca dla mechanika w Karasce
(tekst: ZT Karaska)


Zakład Torfowy Karaska Henryk Skowroński poszukuje kandydata na stanowisko: Mechanik.

Osoby zainteresowane udziałem w procesie rekrutacji prosimy o dostarczenie aplikacji zawierającej CV i list motywacyjny (z adresem i numerem telefonu) na adres: Zakład Torfowy Karaska Henryk Skowroński, Karaska, 07-420 Kadzidło lub mailem: zaklad@karaska.pl z dopiskiem "Mechanik". Telefon kontaktowy - Dział kadr: (29) 761.95.27.


Więcej
(11.04.2018)Piłkarki i piłkarze Kurpika odnowieni!
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Grzegorz Parzych)


W kadzidlańskiej bibliotece 28 marca spotkali się działacze, trenerzy, piłkarze Kurpika Kadzidło.

Rozmawiano o planach, sytuacji klubu przed rundą wiosenną, współpracy, szansach oraz sportowych inwestycjach. Wójt Dariusz Łukaszewski przekazał nowe dresy, piłki oraz stroje. Trener Łukasz Pokora oraz prezes Mirosław Lesiński zrewanżowali się pamiątkową koszulką. W spotkaniu wzięli udział nie tylko piłkarze A-klasowego Kurpika, ale również piłkarki, grające obecnie w IV lidze. Życzymy naszym sportowcom udanego sezonu, pięknych bramek oraz piłkarskiego szczęścia.


Zdjęcia
(09.04.2018)Reprezentacja Gminy Kadzidło walczyła w Płocku na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej
(tekst: Uczestnicy) (fot.: Paulina Drężek)


Gmina Kadzidło otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Płockiego, który odbył się w sobotę, 24 marca.


W rywalizacji wzięło udział 7 drużyn:

- Komenda Miejska Policji w Płocku
- Starostwo Powiatowe w Płocku
- Gmina Kadzidło
- Gmina Bodzanów z powiatu płockiego
- Gmina Rybno z powiatu sochaczewskiego
- Miasto i Gmina Glinojeck z powiatu ciechanowskiego
- Gmina Szreńsk z powiatu mławskiego.


Więcej
(06.04.2018)Warsztaty makijażu
(tekst/fot.: Grażyna Krystianiak)


W dniu 27.03.2018 r. o godz. 17.00 w CKK w Kadzidle odbyły się warsztaty makijażu.

Mimo natłoku obowiązków przedświątecznych, zainteresowane panie dość licznie przybyły na spotkanie. Warsztaty przeprowadziły konsultantki z firmy AVON, udzielały cennych rad dotyczących doboru kosmetyków, sposobu ich nakładania, jak również właściwej pielęgnacji skóry twarzy w zależności od wieku. Każda z pań przybyłych na spotkanie miała do dyspozycji niezbędne akcesoria i kosmetyki potrzebne do samodzielnego wykonania makijażu pod czujnym okiem prowadzących warsztaty. Podczas spotkania odbyło się także losowanie i kilka uczestniczek otrzymało kosmetyczne upominki.

Dziękujemy paniom Ani Samsel, Lucynie Kuleszy i Renacie Kisiel z firmy AVON za przeprowadzone warsztaty, które upłynęły bardzo szybko, w świetnej atmosferze.


Zdjęcia
(06.04.2018)Wielkanocne warsztaty w CKK
(tekst: Urszula Łaszczych) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


W Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle przed Świętami trwał Wielkanocny Kiermasz Kurpiowskiej Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem tak zwiedzających jak i kupujących.

Podczas kiermaszu (tradycyjnie już) odbyły się warsztaty rękodzieła kurpiowskiego dla dzieci.


Więcej
(05.04.2018)Nauczymy dzieci pływać!
(tekst: UG Kadzidło)


Po raz kolejny Gmina Kadzidło oraz Uczniowski Środowiskowy Klub Sportowy przy MOSiR w Ostrołęce realizują program nauki pływania, w tym roku pn. "Nauka pływania - dla klas III; II; I w Gminie Kadzidło", dla uczniów ze szkół: SP Wach, SP Siarcza Łąka, SP Czarnia, SP Dylewo, SP Chudek, SP Kadzidło.

Łącznie programem zostało objętych 371 uczniów. Program jest realizowany i współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Gminę Kadzidło oraz Uczniowski Środowiskowy Klub Sportowy przy MOSiR w Ostrołęce.


Więcej
(05.04.2018)"Lany poniedziałek na Kurpiach"
(tekst/fot.: Halina Cichoń)


Dnia 27 marca 2018 roku dzieci z "Koła Edukacji Regionalnej - Dialekt kurpiowski" z ZPO w Kadzidle brały udział w nagraniu dla TVP 3 Warszawa pt. "Lany poniedziałek na Kurpiach", który został wyemitowany w Telewizji Regionalnej w Święta Wielkanocne.


Zdjęcia
(05.04.2018)Awans unihokeistek z Chudka do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
(tekst/fot.: Marcin Lisiewski)


Skuteczna gra w ataku, odpowiedzialna gra w obronie i rewelacyjne zgranie.

Te wszystkie cechy posiadają dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku, które bez problemu wygrały rozgrywki międzypowiatowe w unihokeju. Gratulujemy!!!


Więcej
(05.04.2018)Nowe stroje kurpiowskie dla młodych tancerzy
(tekst: Halina Cichoń) (fot.: Archiwum ZPO w Kadzidle)


Panu Wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu składamy serdeczne podziękowania za życzliwość, która zaowocowała zakupem 10 kompletów strojów kurpiowskich, które zostały przekazane uczniom Koła Edukacji Regionalnej ZPO w Kadzidle 23 marca 2018 r.

Edukacja regionalna w naszej szkole działa prężnie. To jedna z dróg do rozwoju i samorealizacji. Jest podwaliną do świadomego uczestnictwa w życiu kulturalnym naszego pięknego regionu.


Więcej
(05.04.2018)Żyrafka Lokatka gościem Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Jazgarce
(tekst: Opiekunowie SKO) (fot.: Archiwum SP w Jazgarce)


Dnia 22 marca 2018 r. Żyrafka Lokatka, wirtualny bohater Szkolnych Kas Oszczędnościowych PKO Banku Polskiego odwiedziła SKO-wiczów Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Jazgarce.

Przewodnikiem Żyrafki Lokatki była Alina Sadłowska Dyrektor Banku PKO BP Oddział 1 w Kadzidle, która przekazała uczniom bezcenne informacje na temat sposobów świadomego oszczędzania oraz przemyślanego wydawania pieniędzy. Pani Alina wraz z sympatyczną Żyrafką Lokatką motywowała członków SKO do systematyczności i wytrwałości w ich działaniach finansowych oraz zachęcała uczniów, aby przystępowali do Szkolnej Kasy Oszczędności. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali podarunki od Pani Aliny, były to słodkie cukierki oraz odblaski.

Serdecznie dziękujemy Pani Alinie Sadłowskiej za to przesympatyczne i owocne spotkanie.


Zdjęcia
(04.04.2018)Spotkanie z Adamem Tańskim
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


21 marca w pierwszy dzień wiosny i poezji odbyło się w bibliotece w Kadzidle niezwykłe spotkanie z mistrzem muzyki organowej, kompozytorem, rodowitym Kadzidlaninem Adamem Tańskim.

Na spotkaniu była prezentowana książka wydana przez Urząd Gminy w Kadzidle z serii Biblioteczka Kurpiowska pt. "Pięć utworów na instrumenty klawiszowe", zawierająca własne kompozycje autora inspirowane muzyką kurpiowską.


Więcej
(04.04.2018)"Wiosna, ach to Ty"
(tekst: Anna Kubeł) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


Wiosna jest najpiękniejszą porą roku, a jej pierwszy dzień radosny i najbardziej wyczekiwany przez wszystkich.

21 marca o godz. 10.30 uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie wyszli z ławek szkolnych, by bawić się. W radosnych nastrojach powitali Wiosnę, a tym samym pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej, czyli bez wagarowania.


Więcej
(03.04.2018)Remont remizy strażackiej w Dylewie
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Zakończył się pierwszy etap remontu remizy strażackiej w Dylewie. Odnowione zostały dwie sale.

W Sali głównej wymieniono podłogę. Całość odmalowano, uzupełniono ubytki. Jeszcze w tym roku planowane są remonty w części garażowej. Remont wykonali pracownicy Urzędu Gminy oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Pracami kierował prezes Adam Białobrzeski. Gmina Kadzidło zakupiła wszelkie materiały niezbędne do przeprowadzenia remontu. Wójt Dariusz Łukaszewski, dziękując za owocną pracę, zwrócił uwagę, że odnowione pomieszczenia służyć będą nie tylko mieszkańcom Dylewa, strażakom, ale również Kołu Gospodyń Wiejskich, które obiecało nadać górnej salce wystrój kurpiowski, na ścianach pojawią się wycinanki, zaś pod sufitem wielokolorowe kierce.


Zdjęcia
(03.04.2018)Sukces taneczny "Wojowniczek" z Zespołu Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle
(tekst: Małgorzata Białczak) (fot.: Archiwum ZPO w Kadzidle)


Dnia 17 marca 2018 r. odbyły się w Myszyńcu II Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne Kurpie Dance Cup zorganizowane przez ostrołęckie Stowarzyszenie Rozwoju Poprzez Taniec PROGRES.

Na parkiecie popisywali się soliści, grupy i formacje w różnych kategoriach wiekowych i stylach. Wśród uczestników z całej Polski, m.in. z Augustowa, Przasnysza, Płońska, Ciechanowa, Białegostoku, Olsztyna, Myszyńca, Ostrołęki, wystąpiły Cheerleaderki "Wojowniczki" z Zespołu Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle.


Więcej
(01.04.2018)
© Urząd Gminy Kadzidło 2018