Strona główna


 :: Kwiecień 2019


Apel o zachowanie ostrożności w lesie w związku z zagrożeniem pożarowym
(tekst: Komenda Miejska PSP w Ostrołęce)


Uwaga! W związku z trwającą od kilku tygodni suszą, jak również występującymi ostatnio porywistymi wiatrami, w lasach utrzymuje się najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Niska wilgotność ściółki leśnej sprzyja błyskawicznemu rozprzestrzenianiu się ognia.

W razie zauważenia pożaru lasu zgłoś to niezwłocznie do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
- nr tel. alarmowego 998.


Więcej
(30.04.2019)I Międzynarodowa Konferencja w Kadzidle
(tekst: UG Kadzidło)


Już wkrótce, 11 maja, odbędzie się w Kadzidle I Międzynarodowa Konferencja "Kurpie. Genealogia, historia, tradycja".

Organizatorami konferencji są Polish American Foundation of Connecticut, Urząd Gminy w Kadzidle, Grupa Polskich Zawodowych Genealogów. To ciekawe spotkanie odbędzie się w kadzidlańskiej bibliotece. Patronem przedsięwzięcia jest wójt Dariusz Łukaszewski. Poniżej przedstawiamy program:Program
(24.04.2019)Informacja na temat pracy urzędu
(tekst: UG Kadzidło)


Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że 2 maja (czwartek) Urząd Gminy Kadzidło będzie nieczynny.

Jednocześnie informujemy, że urząd będzie czynny w sobotę - 11 maja w godzinach 8.00-16.00.Więcej
(24.04.2019)Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kadzidło
(tekst: Jan Kaczyński) (fot. Eliza Cichoń)


31 marca 2019 r. w hali sportowej w Dylewie odbył się Turniej Piłki Siatkowej w kategorii Open o Puchar Wójta Gminy Kadzidło.

W powyższym Turnieju wzięło udział 6 drużyn z województwa mazowieckiego, które zostały podzielone na dwie grupy: A i B. Po rozegraniu meczów w poszczególnych grupach do dalszych rozgrywek przeszły 4 następujące drużyny: PYRYS BUD Ostrołęka, Volley Ostrołęka, Dylewianka Dylewo oraz FC PO Nalewce Kadzidło, które walczyły o miejsca 1-4.Więcej
(19.04.2019)Gmina coraz bardziej oświetlona!
(tekst: UG Kadzidło)


Trwa rozbudowa oświetlenia ulicznego w Gminie Kadzidło. Nowe oświetlenie pojawiło się, bądź pojawi się wkrótce, w Tatarach, Dylewie, Kadzidle, Strzałkach, Kuczyńskich, Krobi i Brzozówce.

Wartość wszystkich prac wyniesie blisko 200 000 złotych. Inwestorem jest Gmina Kadzidło.


(16.04.2019)Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS
(tekst: PT KRUS Ostrołęka)


W załączeniu podajemy informację dotyczącą turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, podczas których rehabilitacja lecznicza połączona jest z wakacyjnym wypoczynkiem.

Wnioski należy składać w terminie do 10 maja 2019 r.Więcej
(16.04.2019)Ogólnopolska kampania edukacyjno-profilaktyczna "Narkotyki i dopalacze zabijają"
(tekst: asp. Krzysztof Kolator)


W dniu 2 kwietnia 2019 roku została zainaugurowana ogólnopolska kampania edukacyjno-profilaktyczna "Narkotyki i dopalacze zabijają" organizowana przez MSWiA w ramach "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka". Jej hasło to: "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty".

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest prezentowany spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Istotą działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Koordynatorem tej kampanii z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce jest asp. Krzysztof Kolator z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce (tel. 29-760-14-98, mail: krzysztof.kolator@ra.policja.gov.pl).Więcej
(15.04.2019)Zapraszamy na nowy kort!
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Miłośników tenisa ziemnego zapraszamy na nowy kort, który mieści się przy ulicy Sportowej. Kort czynny będzie od 13 kwietnia, od godziny 16.00 do 20.00 (w soboty i niedziele od 15.00 do 19.00).

Kluczem dysponuje animator Orlika Krzysztof Dawid (powyższe godziny są również godzinami pracy na Orliku). Prosimy chętnych o kontakt z animatorem, odbiór kluczy, oraz ich zwrot. Możliwe są godzinne rezerwacje. Kort mogą rezerwować osoby pełnoletnie. Osoby niepełnoletnie mogą przebywać na korcie pod opieką osób dorosłych. Korzystający z kortu ponoszą odpowiedzialność finansową za poczynione zniszczenia. Serdecznie zapraszamy.(12.04.2019)III miejsce strażaków z OSP Kadzidło w IX Biegu na Szczyt Rondo 1 w Warszawie
(tekst: Zdzisław Parzych) (fot.: Arch. OSP Kadzidło, www.biegnaszczyt.pl)


W dniu 23 lutego br. w biurowcu Rondo 1 położonym w samym centrum Warszawy odbyła się dziewiąta edycja zawodów Bieg Na Szczyt.

Wystartowało ponad stu strażaków z całej Polski i 500 amatorów.

Drużyna z OSP Kadzidło zajęła 3 miejsce w
IV kategorii OSP z wynikiem: 8:38.Więcej
(12.04.2019)Aleksandra Sobiech na II miejscu w konkursie wokalnym "Wygraj szansę"
(tekst/fot.: Ewa Piotrowska)


25 marca w Ostrołęckim Centrum Kultury odbył się Ogólnopolski Konkurs Wokalny pod nazwą "Wygraj szansę" organizowany przez TV Media - Agencję Telewizyjno-Estradową z Łodzi. W konkursie udział wzięło 15 solistów, m.in. z powiatów: ostrołęckiego, wyszkowskiego, przasnyskiego, pułtuskiego.

Naszą gminę reprezentowała uczennica klasy VII z Zespołu Placówek Oświatowych Aleksandra Sobiech pod kierunkiem Pani Ewy Piotrowskiej. Ola przepięknie zaśpiewała piosenkę pt. "Byle jak" z repertuaru Margaret zdobywając czołowe II miejsce. Dzięki życzliwości Pana Wójta Dariusza Łukaszewskiego uczniowie z klasy Oli mogli kibicować koleżance podczas występu. Dziękujemy i życzymy Oli dalszych sukcesów.Zdjęcia
(10.04.2019)Wystawa rękodzieła Czesławy Gałązki
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


W miesiącu kwietniu Gminna Biblioteka Publiczna im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle zaprasza do obejrzenia wystawy rękodzieła pani Czesławy Gałązki z Kadzidła.Zdjęcia
(09.04.2019)8 kwietnia - strajk nauczycieli
(06.04.2019)Delegacja Gminy Kadzidło na Litwie!
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Na zaproszenie starosty szczodrobowskiego, Vidmantasa Bluźasa oraz Antanasa Ćeponisa - mera Radziwiliszek, delegacja Gminy Kadzidło, odwiedziła Żmudź.

Spotkaliśmy się z przedstawicielami samorządu oraz lokalnej oświaty. Delegację Gminy Kadzidło podjęli: Kazimieras Augulis - mer rejonu radziwiliskiego, Jolanta Margaitiene - dyrektor administracji rejonu, Vidmanstas Bluźas - starosta szczodrobowski, Antanas Pavolis i Witold Butkiewicz - przedstawiciele rejonu kiejdańskiego, Zenonas Gedvilas - dyrektor szczodrobowskiego gimnazjum, polski zespół śpiewaczy "Issa". Wzruszeniom nie było końca. Witano nas biało-czerwonymi flagami, chlebem, polskim hymnem i polskimi piosenkami.Więcej
(06.04.2019)Najmłodsi Gladiatorzy na Katana Cup
(tekst/fot.: Gladiator Jujitsu Kadzidło)


23 marca najmłodsi Gladiatorzy z Gladiator Kadzidło i Ostrołęka, startowali w Szczytnie na Katana Cup.

Bardzo udane walki, dużo emocji, czasem nawet łez... To wszystko umacnia naszych najmłodszych wojowników, którzy dzielnie walcząc zdobyli cenne medale i nagrody!!! Trenerzy są mega dumni ze swoich podopiecznych!!!

Z Gladiator Kadzidło startowali w swoich kategoriach:
- Eliasz Gut - trzecie miejsce
- Oskar Gawryś - czwarte miejsce
- Jaś Podbielski - trzecie miejsce
- Suzana Bednarczyk - trzecie miejsce
Jeszcze raz wielkie brawa za odwagę!!!(05.04.2019)Znakujemy kadzidlańskie ulice!
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Coraz więcej kadzidlańskich ulic zyskuje gustowne oznakowanie. Wszystkie słupki i tabliczki z nazwami ulic wykonane są w jednolitej, żółto-zielonej, szacie graficznej.

Oprócz nazw ulic pojawiają się również tabliczki informacyjne, wskazujące, gdzie mieszczą się gminne, bądź parafialne, instytucje. Mamy nadzieję, że goście, turyści, łatwiej znajdą odpowiednie ulice. Wykonanie tabliczek oraz słupków sfinansowała Gmina Kadzidło. Prace montażowe wykonują pracownicy ZGKiM oraz Urzędu Gminy. Prawda, że ładniej i praktyczniej!Zdjęcia
(03.04.2019)Będzie rozbudowa wodociągów!
(tekst: UG Kadzidło)


Radni Gminy Kadzidło zabezpieczyli, na wniosek wójta Dariusza Łukaszewskiego, 50 000 złotych. Pieniądze są przeznaczone na wykonanie wodociągowej dokumentacji projektowej obejmującej ulicę Deszczową. Inwestycja umożliwi dalszą rozbudowę wodociągów, poprowadzenie ich w stronę Todzi, Rososzy, Krobi, Klimk i Jazgarki.

W kolejnych latach projektami rozbudowy wodociągów zostaną objęte: Siarcza Łąka, Wach, Golanka. Prace budowlane wykona Gmina Kadzidło we własnym zakresie.


(02.04.2019)Spotkanie z Witoldem Kuczyńskim
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


22 marca w kadzidlańskiej bibliotece odbyło się spotkanie z niezwykłym człowiekiem, Kurpiem Witoldem Kuczyńskim zamieszkałym w Czarni, którego działalność i praca całkowicie poświęcone są ambasadorowaniu Kurpiowszczyzny, propagowaniu jej autentycznego folkloru i żywej tradycji.

Na spotkaniu w bibliotece nasz gość zaprezentował książkę "Nasze dziedzictwo", obszerną pracę poświęconą historii Gminy Czarnia i Kurpiowskiej Puszczy Zielonej. Jest to dorobek życia autora zawierający gadki, scenariusze, pieśni, poezję, życiorysy, wspomnienia i historię tych, którzy tworzyli dorobek kultury kurpiowskiej na przestrzeni lat. Na spotkaniu usłyszeliśmy autentyczną gwarę kurpiowską, zabawne gadki, muzykę z ligawki oraz występ zespołu "Wach".

Dziękujemy Witoldowi Kuczyńskiemu za piękną książkę i spotkanie oraz wszystkim za liczne przybycie i docenienie pracy niestrudzonego Kurpia.Zdjęcia
(02.04.2019)Arkadiusz Gwara z Jazgarki będzie reprezentować powiat ostrołęcki na szczeblu wojewódzkim
(tekst: Zdzisław Parzych) (fot. Zdzisław Parzych, moja-ostroleka.pl)


W dniu 13 marca 2019 r. w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

W trzech kategoriach turniejowych wzięli udział uczniowie ze szkół z całego powiatu ostrołęckiego. Nasi uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsce w eliminacjach gminnych mile nas zaskoczyli i zajęli następujące miejsca:

Patrycja Kur - uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie - drugie miejsce w grupie uczniowie klas I-VI szkół podstawowych;
Arkadiusz Gwara - uczeń Szkoły Podstawowej w Jazgarce - pierwsze miejsce w grupie uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII oraz gimnazjum klasy III i tym samym będzie reprezentować powiat ostrołęcki na szczeblu wojewódzkim.

Gratulujemy dobrych wyników. Arku trzymamy kciuki za kolejny Twój sukces.Zdjęcia
(01.04.2019)
© Urząd Gminy Kadzidło 2019