Strona główna


 :: Listopad 2015


SKO w Jazgarce
(tekst/fot.: Marzena Zera, Hanna Faderewska)


SKO to największy i najstarszy program edukacji finansowej. Dzięki udziałowi w programie uczniowie z Zespołu Szkół w Jazgarce uczą się zarządzania finansami, wyrabiają w sobie nawyk świadomego oszczędzania. Co roku uczestnicy SKO i ich opiekunowie mają okazję zaprezentować swoje osiągnięcia i zmierzyć się w konkursach organizowanych przez PKO Bank Polski. Już dwa razy doceniono nasze starania (w roku 2013/2014 oraz 2014/2015) i otrzymaliśmy nagrodę III stopnia - 1000 zł w Etapie Regionalnym Konkursu dla SKO. W pracy szkoleniowej SKO, nauczycielom-opiekunom pomaga dyrektor Banku PKO Oddział 1 w Kadzidle Pani Alina Sadłowska, której bardzo dziękujemy za owocną współpracę.


Prezentacja
Zdjęcia

(28.11.2015)Na koncercie zespołu IRA
(tekst/fot.: Ewa Piotrowska)


Dzięki życzliwości Pana Wójta Dariusza Łukaszewskiego grupa chórzystek z Kadzidła oraz Dylewa miała możliwość bezpłatnego uczestniczenia w koncercie zespołu IRA, który odbył się w środę 26 listopada o godz. 20.30 na Hali im. A. Gołasia w Ostrołęce.


Jesteśmy niezmiernie wdzięczne za ten hojny gest i dziękujemy za zapewnienie nam wielu wrażeń tego pamiętnego wieczoru. Mamy nadzieję, że w przyszłych działaniach chóru również nie zawiedziemy. Wdzięczne chórzystki na czele z Panią Ewą Piotrowską.


(28.11.2015)Koncert muzyczny "Wspomnienia bardów"
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


25 listopada w jesienny wieczór w kadzidlańskiej bibliotece Adam Wołosz wraz z młodzieżą: Karoliną Mróz i Bartoszem Wołoszem, uraczyli słuchaczy balladowymi utworami legendarnego czeskiego pieśniarza Jaromira Nohavicy. Były to piosenki opowiadające o zyciu i śmierci, ale przede wszystkim o tym, co pomiędzy, czyli o miłości, cierpieniu, rozterkach i obawach współczesnego człowieka, drobnych radościach i wielkich pasjach. Nie zabrakło też piosenek Wysockiego i Brela. Dziękujemy wykonawcom za miły wieczór i wszystkim fanom za wysłuchanie koncertu.


Zdjęcia(27.11.2015)"Kurpie Zielone w Literaturze"
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


24 listopada odbyło się po raz XXII podsumowanie Konkursu Poetyckiego "Kurpie Zielone w Literaturze". Organizatorami konkursu są: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Oddział w Ostrołęce, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce, Wójt Gminy Kadzidło oraz Gminna Publiczna Biblioteka w Kadzidle. Finansowo konkurs wsparli: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Wójt Gminy Kadzidło oraz organizatorzy.


Więcej(27.11.2015)Elektroniczna gazetka w kadzidlańskim gimnazjum
(tekst/fot.: Ewa Rydel)


Nasze Gimnazjum właśnie wzbogaciło się w nowoczesny zestaw do prowadzenia elektronicznej gazetki, który sfinansowano ze środków budżetowych Gminy Kadzidło. Inicjatorkami tej gazetki są uczennice: Katarzyna Sęk i Julia Kaczyńska. Gimnazjalistki, wspierane przez kolegów, koleżanki, a szczególnie pedagoga Panią Martę Lisiewską, publikują wiadomości z bieżących wydarzeń szkolnych, ciekawostki, zdjęcia, fiszki językowe czy krótkie filmiki. Wirtualna gazetka cieszy się dużym zainteresowaniem środowiska szkolnego i stanowi przestrzeń do kolejnej aktywności uczniowskiej.


Zdjęcia(26.11.2015)A może sery prosto z Czarni?
(tekst/fot.: UG)


Na znakomity pomysł wpadła Wanda Pawluk szefowa Koła Gospodyń Wiejskich z Czarni. Pod bacznym okiem znakomitego serowara Krzysztofa Jaworskiego, Panie z Czarni i Brzozowej, dokonywały cudów i wyprodukowały najprawdziwszy ser. Szkolenie warsztatowe "Zagrodowe wytwarzanie produktów tradycyjnych - dobre praktyki produkcji serów podpuszczkowych", przemieniły się w atrakcyjne święto aktywności.


Więcej(26.11.2015)Skwer Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kadzidle
(tekst: UG) (fot.: Widipedia)


Na wniosek wójta Dariusza Łukaszewskiego Rada Gminy nadała kadzidlańskiemu skwerowi imię bohaterskiego rotmistrza Witolda Pileckiego. Skwer przylegający do terenu sklepu Mila zostanie wiosną zagospodarowany. Powstanie skromny obelisk poświęcony Rotmistrzowi oraz Niezłomnym Żołnierzom Kurpiowszczyzny. Całość oświetlą biało-czerwone halogeny. Pozostały teren zostanie obsadzony roślinnością. Partnerem finansowym przedsięwzięcia będzie Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.


Więcej(24.11.2015)Spotkanie autorskie z Kazimierzem Brakonieckim
(tekst: UG) (fot.: Krystyna Sutuła)


W kadzidlańskim Kinie za Rogiem
20 listopada odbyło się spotkanie z wybitnym poetą Kazimierzem Brakonieckim. Ceniony autor opowiadał o uporczywym poszukiwaniu korzeni, o wielokulturowych tropach rodzinnej Warmii, o poetyckim warsztacie, o pracy translatorskiej, o podróżach do Bretanii i Paryża, o powojennym Olsztynie...


Więcej(23.11.2015)Grali na kurpiowską nutę, że aż iskry leciały: Panu Bogu na chwałę - ludziom na pociechę
(tekst: Halina Cichoń) (fot.: Archiwum ZPO w Kadzidle)


Tak, tak... takiej formy spotkania z twórcą na zajęciach z dialektu w ZPO w Kadzidle jeszcze nie było.
20 listopada 2015 r. gościliśmy ponownie Pana Andrzeja Staśkiewicza, naszego zaprzyjaźnionego twórcę ludowego.


Więcej(23.11.2015)Obchody Święta Niepodległości w Chudku
(tekst: Agnieszka Kraśniewska) (fot.: Dominika Samsel)


W dniu 13 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowali uczniowie klasy V szkoły podstawowej, a także młodzież z klasy II gimnazjum, pod kierunkiem Pani Agnieszki Kraśniewskiej i Pani Jolanty Zery.


Więcej(23.11.2015)Rozmawialiśmy o niematerialnym dziedzictwie kulturowym
(tekst: UG) (fot.: Ewa Nizińska, Grzegorz Parzych)


Dzięki życzliwości Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz Uniwersytetu Warszawskiego mogliśmy wspólnie zorganizować w Kadzidle seminarium połączone z zajęciami warsztatowymi, poświęcone Konwencji UNESCO o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Spotkanie otworzyli dr Katarzyna Waszczyńska, wójt Dariusz Łukaszewski oraz dyrektor Grzegorz Parzych.


Więcej(22.11.2015)Spotkanie z Policjantką w ZS w Chudku
(tekst: Ewa Pierzchała) (fot.: Sylwia Kowalczyk)


W dniu 5 listopada 2015 roku w Zespole Szkół im. Ks. J. Twardowskiego w Chudku odbyło się spotkanie profilaktyczne z Panią asp. Bożeną Piersą z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Spotkanie rozpoczęło się od lekcji dla klas 0-III.


Więcej(22.11.2015)Będzie ładniej i bezpieczniej
(tekst: UG)

Owocnie potoczyły się rozmowy pomiędzy wójtem Dariuszem Łukaszewskim a Polską Grupą Energetyczną Rejonem Energetycznym w Ostrołęce oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddziałem w Ostrołęce. Już wkrótce na wysokości sklepu "Biedronka" pojawi się oświetlenie na wysięgniku, które znacznie podniesie bezpieczeństwo osób przekraczających drogę krajową w tym właśnie miejscu. Instalacja urządzenia nastąpi jeszcze w tym roku. Wyładnieje stacja transformatorowa zlokalizowana przy sklepie "Mila". Wiosną zostanie przeprowadzony jej gruntowny remont. Być może jej zewnętrzne ściany zostaną zamienione w powierzchnie promujące Kurpiowszczyznę.

Dziękujemy dyrektorowi PGE Rejon Ostrołęka Kazimierzowi Murawskiemu oraz kierownikowi GDDKiA Rejon Ostrołęka Andrzejowi Skonecznemu za wyśmienitą współpracę.


(20.11.2015)Brawo Borys! Brawo Marcin!
Złoto i brąz dla Kadzidła

(tekst: UG) (fot.: Archiwum Artura Prusińskiego)


14 listopada w Bartoszycach odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate. Wzięło w nim udział 170 zawodników z całej Polski. Dla MKKK SHINKYOKUSHIN Borys Ciężar wywalczył złoto wygrywając 4 walki - podkreślić należy, że wszystkie pojedynki wygrał przez ippon (zwycięstwo przed czasem), zaś Marcin Nalewajk wywalczył brązowy medal. Organizatorzy podziękowali też senseiowi Arturowi Prusińskiemu wręczając okolicznościowy medal za wieloletnią owocną współpracę.

Również dziękujemy Panie Arturze. Serdeczne gratulacje dla Borysa i Marcina.


(20.11.2015)Jesienny Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów ludowych
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Grzegorz Parzych)


18 listopada w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle odbył się po raz pierwszy Jesienny Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Kadzidło. Już dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że wydarzenie przypadło wszystkim do gustu i na stałe wpisało się do kalendarza imprez gminnych.


Więcej(20.11.2015)Spotkanie z Marcinem Tomczakiem w Chudku
(tekst/fot.: Elżbieta Sadłowska)


10 listopada w bibliotece w Chudku, Marcin Tomczak zaprezentował swoją debiutancką książkę zatytułowaną "Wróżda". Podczas spotkania autor opowiadał o toczonych rozmowach z najstarszymi mieszkańcami i historii powojennej Gleby oraz okolicznych wsi. Książka została wydana przez cenioną oficynę Pracownia na Pastwiskach.


Więcej(19.11.2015)Kresy. Kresy. Kresy. Podróż do Solecznik, Jaszun i Wilna
(tekst: UG) (fot.: Michał Bogdański)


Grupa kadzidlańskich gimnazjalistów, wespół z nauczycielami oraz wójtem Dariuszem Łukaszewskim, odwiedziła rejon solecznicki na Litwie. Wizytę rozpoczęło spotkanie z merem Andrzejem Andruszkiewiczem, który przedstawił historię samorządu, jego najpiękniejsze zakątki, symbole, walory przyrodnicze.


Więcej(16.11.2015)Polska Niepodległa
(tekst: Małgorzata Faderewska) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania pieśni "Rota". Następnie uczniowie klasy 5 pod kierunkiem wychowawczyni, Małgorzaty Faderewskiej, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który przybliżył zgromadzonym czasy niewoli i ważne wydarzenia historyczne tamtych czasów...


Więcej(16.11.2015)IV miejsce unihokeistek z Chudka
(tekst/fot.: Marcin Lisiewski)


W dniach 7-8.11.2015 r. w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego turnieju "Unihokej Łączy Dzieci". Wśród 14 najlepszych drużyn z całej Polski, unihokeistki ze szkoły podstawowej z Chudka zajęły rewelacyjne IV miejsce. Gratulujemy naszym dziewczynkom umiejętności, waleczności i znakomitego wyniku.


Więcej(16.11.2015)"Śniadanie daje moc"
(tekst: Grażyna Gąska) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


6 listopada 2015 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie odbyła się akcja "Śniadanie daje moc", w której wzięły udział dzieci z klasy 1, 2a, 2b i 3.


Więcej(15.11.2015)Wizyta uczniów ZPO w Kadzidle w Radiu OKO
(tekst: Halina Cichoń) (fot.: Eliza Cichoń)


Dnia 7 listopada 2015 r. uczniowie ZPO w Kadzidle - klasy 1a i 1b wraz z opiekunami (H. Cichoń,
B. Kwaśniewską, M. Gwiazdowską,
E. Cichoń), odwiedzili rozgłośnię radiową Radio OKO znajdującą się w Ostrołęce przy ul. Korczaka 4. Tam zapoznali się z pracownikami radiowymi Panem Piotrem Grzybem - reporterem i specjalistą od spraw promocji, Panią Ewą Krupką - prokurentem zarządu oraz Panią Martą Mierzejewską - reporterem i prezenterem muzycznym.


Więcej(11.11.2015)Uczciliśmy niepodległość
(tekst/fot.: UG)


Nie zabrakło uroczystej Mszy Świętej, rozważań o Ojczyźnie, koncertu gimnazjalnego chóru, wierszy, kwiatów, Mazurka Dąbrowskiego, flag, zniczy, sztandarów. Mieszkańcy naszej gminy, radni, dyrektorzy szkół, Centrum Kultury Kurpiowskiej oraz Publicznej Biblioteki, harcerze w dniu 11 listopada oddali hołd narodowym bohaterom, Wolnej i Niepodległej, wskrzesicielom Ojczyzny sprzed dziewięćdziesięciu siedmiu lat. Słowo poświęcone potrzebie mądrego patriotyzmu i codziennej pracy dla Ojczyzny wygłosili ks. Ryszard Kłosiński - proboszcz kadzidlańskiej parafii, ksiądz wikariusz Marek Ulatowski oraz wójt Dariusz Łukaszewski.


Więcej(11.11.2015)Lekcje biblioteczne "Czytam sobie w bibliotece"
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


"Czytam sobie w bibliotece" - pod takim hasłem w bibliotece w Kadzidle odbywają się lekcje biblioteczne dla dzieci połączone z czytaniem książek. W lekcji "Ksieżyc na tapetę" wzięły udział dzieci z przedszkola i z grup "O" z ZPO z Kadzidła. Poprzez wspólną zabawę zdobywamy wiedzę i zapoznajemy się z biblioteką. Tym razem była to wyprawa na księżyc z misją "Apollo 11". Dziękujemy dzieciom i paniom nauczycielkom: Krystynie Bakule, Annie Parzych i Barbarze Niegowskiej za udział w spotkaniach.


Zdjęcia(11.11.2015)Ciekawe spotkanie na zajęciach z dialektu
(tekst/fot.: Halina Cichoń)


Dnia 6 XI 2015 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle na zajęciach z dialektu kurpiowskiego gościliśmy twórcę ludowego - rodowitego Kadzidlaka, Pana Andrzeja Staśkiewicza. Spotkanie związane było tematycznie z rzeźbą. Pan Andrzej pokazał uczniom swoje prace i zademonstrował sposoby obróbki drewna, aby z surowego kawałka powstało prawdziwe dzieło sztuki.


Więcej(10.11.2015)Pasowanie na gimnazjalistów w Dylewie
(tekst: Teresa Maria Orzołek-Kaczyńska) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


30 października 2015 roku w obecności Wójta Gminy Kadzidło, dyrekcji szkoły, rodziców oraz wychowawców klas odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania gimnazjalistów.

Najpierw "pierwszaki" złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali czcić Patrona - Papieża Jana Pawła II i być wiernym jego naukom, dbać o dobre imię szkoły, rzetelnie wywiązywać się z obowiązków ucznia, okazywać szacunek rodzicom, nauczycielom i kolegom, dbać o piękno mowy ojczystej.


Więcej(10.11.2015)Akcja: e-motywacja w kadzidlańskiej bibliotece
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


Już od września Gminna Biblioteka Publiczna bierze udział w projekcie akcja: e-motywacja prowadzonym przez FUNDACJĘ ORANGE. Projekt ten jest adresowany szczególnie dla seniorów i ma na celu aktywację osób starszych w swoich środowiskach. Są to spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy opowiadają o swoich pasjach i sukcesach oraz jak nie poddać się samotności.


Więcej(10.11.2015)Nowy samochód dla kadzidlańskich strażaków
(tekst/fot.: UG)


Kadzidlańscy druhowie doczekali się nowego samochodu bojowego. Trafił do Kadzidła ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy typu GCBA-6/44-MAN-4x4 o wartości blisko 850 000 złotych. Samochód zakupiła Gmina Kadzidło. Finansowego wsparcia udzielili: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, starostwo ostrołęckie, Związek OSP RP w Warszawie, Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie, Zakład Torfowy "Karaska".


Więcej(09.11.2015)Samodzielność - to jest to!
(tekst: UG, Beata Nalewajk)


Na świetny pomysł wpadła pedagog Beata Nalewajk z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle. W szkole, w miejscach najczęściej uczęszczanych przez uczniów i Rodziców, pojawiły się plansze z niezwykłymi tekstami. Podpowiadają one kilka najprostszych, ale i najistotniejszych zasad. Przyjęcie tych zasad i staranne ich stosowanie pozwala wszystkim uczestnikom życia szkolnego przyswoić sobie elementarną samodzielność. Brawo! Gratulujemy pomysłu!


Więcej(06.11.2015)"Tydzień Dobrego Chleba i Zdrowego Stylu Życia"
(tekst: Joanna Mrozek) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


Realizacja tego zadania odbyła się w dniach 16-23 października 2015 r. Przeprowadzono zajęcia praktyczne obrazujące zasady zdrowego odżywiania, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie organizmu.


Więcej(06.11.2015)Ślubowanie pierwszoklasistów z Dylewa
(tekst: Anna Kubeł) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


Szczególnie ważnym momentem w życiu każdego dziecka jest także dzień, w którym staje się prawdziwym uczniem, dlatego też uroczystość pasowania na uczniów klasy I zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu imprez szkolnych w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie.


Więcej(05.11.2015)Zapraszamy na seminarium o niematerialnym dziedzictwie kulturowym
(tekst: UG)

Szanowni Państwo, miłośnicy Kurpiowszczyzny, serdecznie zapraszamy w dniu 21 listopada 2015 na seminarium dotyczące niematerialnego dziedzictwa kulturowego w kontekście gminy Kadzidło. Zajęcia poprowadzą Katarzyna Sadowska-Mazur i Julia Włodarczyk z Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Zespołu ds. dziedzictwa niematerialnego.


Więcej(05.11.2015)Ślubowanie pierwszoklasistów z Chudka
(tekst: Sylwia Kowalczyk) (fot.: Archiwum ZS w Chudku)


W dniu 23 października 2015 r. pierwszoklasiści z ZS im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku, w obecności wójta Dariusza Łukaszewskiego, dyrektora Józefa Kojtka, rodziców, nauczycieli i społeczności uczniowskiej, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia.


Dzieci zaprezentowały się w części artystycznej, otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki.


Ten wyjątkowy dzień, zakończony słodkim poczęstunkiem, na pewno pozostanie na zawsze w ich pamięci.


Zdjęcia(05.11.2015)Dialekt kurpiowski w ZPO w Kadzidle
(tekst/fot.: Halina Cichoń)


Od września 2015 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle kontynuowane są zajęcia z dialektu kurpiowskiego prowadzone przez Panią Halinę Cichoń. Uczęszcza na nie całkiem nowa, spora grupa uczniów z klas II i I rozpoczynając tym samym cykl zajęć w ramach realizacji programu autorskiego będącego innowacją pedagogiczną.


Więcej(04.11.2015)Ślubowanie uczniów klas pierwszych w szkole w Siarczej Łące
(tekst: Beata Drężek) (fot.: Archiwum SP w Siarczej Łące)


12 października 2015 r. do grona uczniów naszej szkoły dołączyło pięciu chłopców (na zdjęciu od lewej): Artur Kobus, Konrad Kamiński, Nikodem Malon, Dawid Filipiak i Bartosz Krakowiecki.


W tym dniu towarzyszyli nam rodzice oraz pan Wójt Dariusz Łukaszewski. Uczniowie zostali obdarowani prezentami. Po części oficjalnej wszyscy obecni na uroczystości zasiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez mamy.


Pierwszoklasistom życzymy powodzenia!


Zdjęcia(04.11.2015)Lekcja biblioteczna na temat bankowości
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


29 października w bibliotece w Kadzidle odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci z klas III z ZPO w Kadzidle. Zaproszonym gościem była Pani Alina Sadłowska - Dyrektor PKO BP, Oddział w Kadzidle oraz Pani Renata Chmielewska - doradca klienta i kasjer. Panie zapoznały dzieci z podstawami bankowości, z wartością pieniądza i potrzebą oszczędzania.


Więcej(04.11.2015)Powitanie jesieni
(tekst/fot.: Anna Danuta Mielnicka)


Uczniowie klas 1c i 1e z Zespołu Placówek Oświatowych z Kadzidła uczestniczyli w wycieczce do Nadleśnictwa Parciaki. Zwiedzili ścieżkę edukacyjną "Z lasem za Pan Brat" położoną w okolicach Krasnosielca. Przewodnikiem była pani Hanna Kępczyńska - specjalista od edukacji w nadleśnictwie, która w ciekawy sposób (stosując gry i zabawy) przekazała informacje dotyczące lasu.


Więcej(03.11.2015)Gminne inwestycje: Aleja Zwycięstwa odnowiona
(tekst/fot.: UG)


Kończą się prace na Alei Zwycięstwa w Kadzidle. Droga, łącząca ulicę Kościuszki z drogą krajową, zyskała nową nawierzchnię bitumiczną oraz chodnik. Prace drogowe wykonała firma "Ostrada", zaś chodnik został ułożony przez pracowników interwencyjnych zatrudnionych w Urzędzie Gminy oraz pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Wartość inwestycji wyniosła około 60 000 zł. Środki te są środkami budżetowymi Gminy Kadzidło.


Zdjęcia(03.11.2015)XXXII konkurs recytatorski "Kurpie Zielone w Literaturze"
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


28 października 2015 roku w bibliotece w Kadzidle odbył się XXXII konkurs recytatorski "Kurpie Zielone w Literaturze" - eliminacje gminne dla uczniów gimnazjum. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów z 4 Gimnazjów Gminy Kadzidło. W recytacji wiersza wzięło udział 17 recytatorów, zaś w kategorii gadka kurpiowska 4 gawędziarzy.


Więcej(02.11.2015)Zapytanie ofertowe na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla projektu pn. "Poprawa efektywności energetycznej poprzez termomodernizację budynku Zespołu Szkół w Chudku wraz z zamontowaniem pompy ciepła"


Ogłoszenie
Załączniki

(02.11.2015)
© Urząd Gminy Kadzidło 2015