Strona główna


 :: Luty 2017


Joga w Centrum Kultury Kurpiowskiej
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


Ferii ciąg dalszy. 20 lutego w Centrum Kultury Kurpiowskiej było bardzo relaksacyjnie, a to za sprawą jogi.

W tajniki ćwiczeń uczestników zajęć wprowadziła Pani Kasia Dobkowska - instruktorka jogi. Dzieci z zaciekawieniem słuchały w jakim celu i na czym polega tego rodzaju trening. Potem z zapałem wykonywały pokazane przez Panią Kasię figury. Było ich wiele, między innymi drzewo i baletnica. Na koniec zajęć ruchowych uczestnicy mieli nie lada zadanie, mianowicie narysować figury, które najbardziej przypadły im do gustu. Nad częścią plastyczną czuwała instruktorka CKK Pani Bogusia, która inspirowała dzieciaki do wymyślania swoich własnych figur.

Dziękujemy Pani Kasi Dobkowskiej za poświęcony czas dla dzieci. Zapraszamy do oglądania zdjęć.


Zdjęcia
(28.02.2017)Dzień otwarty w przedszkolu samorządowym w Kadzidle
(tekst: Dyrektor oraz kadra pedagogiczna)
(fot.: Archiwum ZPO w Kadzidle)


Dnia 16 lutego 2017 r. w naszym przedszkolu odbył się dzień otwarty dla przyszłych przedszkolaków.

Pani dyrektor Halina Prusaczyk oraz Pani wicedyrektor Lucyna Bakuła serdecznie witały przybyłe wraz z rodzicami dzieci.

Nasi goście mogli obejrzeć całe przedszkole i zapoznać się z Paniami oraz obejrzeć krótką prezentację na temat działalności placówki, jej sukcesów i osiągnięć.


Więcej
(27.02.2017)Ferie w Świetlicy Wiejskiej w Krobi
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


Kolejną Świetlicą Wiejską, w której Centrum Kultury zorganizowało zajęcia dla najmłodszych była Świetlica w Krobi.

Tematem zajęć w dniu 16 lutego 2017 r. była plastyka obrzędowa oraz muzyka kurpiowska. Dzieci uczyły się z ogromnym zaangażowaniem tworzenia kurpiowskich kwiatów z bibuły. Następnie zostały wprowadzone w świat muzyki kurpiowskiej. Zajęcia zakończono słodkim poczęstunkiem.

Zajęcia zorganizowało Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle we współpracy z Panią sołtys Justyną Mróz oraz KGW z Krobi, a poprowadzili je Bogusia Jaksina oraz Paweł Łaszczych - instruktorzy CKK.


Zdjęcia
(26.02.2017)Ferie w Świetlicy Wiejskiej w Piaseczni
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Grzegorz Parzych)


14 lutego do Świetlicy Wiejskiej w Piaseczni zawitał "Poranek filmowy". Dzieci oglądały bajki edukacyjne z morałem.

Po obejrzeniu rysowały swoich ulubionych bohaterów. Bardzo chętnie dyskutowały na temat dobrych manier. Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Zajęcia zorganizowało Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle we współpracy z Panią sołtys Renatą Zaniewską oraz KGW "Żurawinki" z Piaseczni, a poprowadziła je Bogusia Jaksina - instruktor CKK.


Zdjęcia
(26.02.2017)Ferie w Świetlicy Wiejskiej w Tatarach
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Grzegorz Parzych)


Ferie zimowe z Centrum Kultury Kurpiowskiej rozpoczęły się w Świetlicy Wiejskiej w Tatarach.

Dzieci oglądały bajki z czasów dzieciństwa swoich rodziców, takie jak "Bolek i Lolek", "Reksio", "Miś Kolargol". Po obejrzeniu rysowały swoich ulubionych bohaterów z tychże bajek. Dzieci namalowały piękne prace, co widać na fotografiach.

Nie obyło się bez wspólnej zabawy tanecznej. Królowały tańce oraz zabawa z krzesełkami. Zakończono wszystko słodkim poczęstunkiem.

Zajęcia zorganizowało Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle we współpracy z Panią sołtys Bogusią Kardaś oraz KGW "Tatarskie Burśtynki" z Tatar, a poprowadziła je Bogusia Jaksina - instruktor CKK.


Zdjęcia
(26.02.2017)Występ dzieci z Kadzidła uświetnił galę wręczenia "Kurpików"
(tekst: Halina Cichoń) (fot./filmy: Halina Cichoń, moja-ostroleka.pl)


Występ dzieci z Kadzidła uświetnił szesnastą galę wręczenia "Kurpików", która odbyła się 20 lutego w OCK w Ostrołęce.

Kurpiowskie Oskary powędrowały w ręce zasłużonych dla regionu mieszkańców: działaczy, twórców, osób promujących Kurpiowszczyznę.


Więcej
(26.02.2017)Ruszył program "Na własne konto"
(tekst: Ewa Rydel) (fot.: Archiwum PG w Kadzidle)


Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kadzidle od pierwszego dnia ferii pożytecznie spędzali czas ucząc się przedsiębiorczości i ekonomii.

Wsparcie merytoryczne zapewniła im studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Pani Aleksandra Kwiatek oraz Pani Ewa Rydel nauczycielka z gimnazjum, która zdobyła rzetelną wiedzę ekonomiczną na szkoleniu w Warszawie.


Więcej
(24.02.2017)Gmina Kadzidło otrzymała srebrny medal Mistrzostw Polski
(tekst/fot.: UG)


Piękną niespodziankę sprawiła Joanna Banach wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu oraz Gminie Kadzidło.

Najlepsza na Kurpiach lekkoatletka podarowała srebrny medal zdobyty podczas ostatnich Mistrzostw Polski
19 lutego 2017 r. Sztafeta składająca się z reprezentantek AZS AWF Kraków w składzie: Joanna Banach, Klaudia Żurek, Aleksandra Gawrońska, Mariola Karaś, zdobyła srebrny medal w biegu 4x200 m uzyskując czas 1:41:19 min.

Brawo. Gratulujemy. Dziękujemy Asiu za świetne wyniki i wzruszające przekazanie medalu.


(23.02.2017)Złóż zeznanie podatkowe w Kadzidle
(tekst: UG)


Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że 9 i 23 marca, oraz 20 kwietnia, od godziny 9.00 do 14.00, w Urzędzie Gminy, w Sali nr 1, będzie można złożyć zeznanie podatkowe za rok 2016. Najserdeczniej zapraszam.

Dziękuję Panu Jerzemu Kwiatkowskiemu - Naczelnikowi Urzędu Skarbowego w Ostrołęce za wzorową współpracę.

Dariusz Łukaszewski
Wójt Gminy Kadzidło


(20.02.2017)"Konkurs Jednego Wiersza"
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


15 lutego odbyła się VII edycja zimowego konkursu poetyckiego organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kadzidle.

Jak co roku konkurs mimo wolnego czasu cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Dzieci zaprezentowały przed komisją swoje utwory, które samodzielnie napisały. Komisja wysoko oceniła tegoroczną twórczość i przyznała nagrody dla wszystkich uczestników. Dziękujemy uczestnikom, jury i opiekunom za tegoroczną edycję.


Protokół

Zdjęcia


(19.02.2017)Warsztaty malarskie w kadzidlańskiej bibliotece
(tekst: UG) (fot.: Krystyna Sutuła)


Pod okiem malarki Krystyny Sutuły odbyły się podczas pierwszego tygodnia ferii, w kadzidlańskiej bibliotece, warsztaty malarskie. Przedsięwzięcie "Młody Matejko" pozwoliło uczestnikom poznać tajniki malarstwa.

Uczestnicy warsztatów uczyli się naciągać płótno na ramki, gruntować, komponować przestrzeń, mieszać farby, czyścić pędzle, posługiwać się sztalugą i paletą, malować. Pięcioro uczestników: Kasia Aptacy, Kalina Gadomska, Zuzia Marchewka, Dominika Trzcińska, Cyprian Łukaszewski, namalowali prawdziwe obrazy, które zalecają się szczerością i wnikliwością obserwacji.

Warsztaty zorganizowała Publiczna Biblioteka w Kadzidle. Zajęcia prowadziła Krystyna Sutuła. Dziękujemy dyrektor Wiesławie Sobiech za te bardzo pożyteczne spotkania.


Zdjęcia
(17.02.2017)UWAGA!!! Mieszkańcy, Chudka, Gleby i Kierzka
(tekst: Aldesa)


Firma Aldesa Nowa Energia Sp. z o.o. wykonawca inwestycji "Budowa dwutorowej linii 400 kV Ostrołęka-Olsztyn Mątki z czasową pracą jednego toru o napięciu 220 kV w relacji Ostrołęka-Olsztyn"

informuje, że wszystkie sprawy i pytania związane z odszkodowaniami powstałymi podczas realizacji inwestycji należy zgłaszać do Pana Konrada Durdy osobiście lub pod numerem telefonu: 722.376.566.


Więcej
(16.02.2017)Szkoła w Chudku zostanie wyremontowana!
(tekst: UG)


Gmina Kadzidło pozyskała znaczne pieniądze na remont szkoły w Chudku. W ramach działania RPO WM 4.2 nasz wniosek został wysoko oceniony.

Otrzymaliśmy ponad 1 800 000 zł. Wartość inwestycji wyniesie około 2 400 000 zł. W ramach tegorocznych prac zostanie zmieniony dach, okna, budynek zostanie docieplony i zyska ładną elewację. Kotłownię węglową zastąpi nowoczesna, z pompą ciepła. Budynek szkolny w Chudku jest ostatnim budynkiem użyteczności publicznej, który wymaga generalnego remontu. Prace rozpoczną się i zakończą w tym roku.

Gratulujemy społeczności chudkowskiej tak istotnej i potrzebnej inwestycji.


(15.02.2017)Irena Duchowska w Kadzidle
(tekst: UG) (fot.: Krystyna Sutuła)


Irena Duchowska, polska poetka, żyjąca i tworząca na Żmudzi, odwiedziła 10 lutego 2017 r. kadzidlańskie Kino za Rogiem.

Autorka tomiku "We mgle", wydanego przez Urząd Gminy w Kadzidle, mówiła o trudnej polskości na Kresach, przywiązaniu do tradycji, potrzebie pielęgnowania polskości, skomplikowanych relacjach polsko-litewskich, sztuce poetyckiej, miłości do Wilna, Ostrej Bramy, rodzinnej Słomianki.


Więcej
(15.02.2017)Dzień Otwarty w Przedszkolu Samorządowym w Kadzidle
(tekst/film: Justyna Kozłowska) (fot.: Archiwum ZPO w Kadzidle)


Zapraszamy na Dzień Otwarty w Przedszkolu Samorządowym w Kadzidle, który odbędzie się 15 lutego 2017 r. w godzinach 8.00-17.00.

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w wieku 2,5-6-lat do zapoznania się z placówką oraz na degustację potraw.


Zobacz film
(13.02.2017)Bal karnawałowy w Przedszkolu Samorządowym w Kadzidle
(tekst/fot.: Justyna Kozłowska)


W dniu 06.02.2017 r. w Przedszkolu Samorządowym w Kadzidle odbył się bal karnawałowy, który poprowadził Pan Radosław Szewczyk - zaprzyjaźniony z placówką muzyk.

Wystrój sali wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.


Więcej
(12.02.2017)112 "W kolejce po życie"
(tekst: KPUW)


112. Ten numer RATUJE ŻYCIE. Nie blokuj linii!!!

Może właśnie w tej chwili ktoś z Twoich bliskich potrzebuje pilnej pomocy!!!Więcej
(12.02.2017)Dzień Babci i Dziadka w Siarczej Łące
(tekst: Beata Drężek) (fot.: Archiwum SP w Siarczej Łące)


20 stycznia 2017 r. był dla nas jednym z najcieplejszych zimowych dni. Jak co roku stało się to za sprawą naszych miłych, zacnych i jakże kochanych gości.

Babcie i Dziadkowie odwiedzili swoje wnuki, aby obejrzeć i wysłuchać część artystyczną w wykonaniu dzieci, przygotowaną z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci bardzo się starały. Obdarowały gości własnoręcznie wykonanymi prezentami. Przedstawiły również wiersze, piosenki i inscenizacje związane tematycznie z tym wyjątkowym świętem. Wszystkim naszym drogim gościom życzymy 100 lat życia w zdrowiu.


Zdjęcia
(09.02.2017)Szkoła w Dylewie gościła przedstawicieli Policji
(tekst: Ewa Kuligowska) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


27 stycznia Zespół Placówek Oświatowych w Dylewie odwiedzili przedstawiciele Policji.

Aspirant Mariusz Święcki i starszy sierżant Jerzy Tabaka z Posterunku Policji w Kadzidle oraz aspirant Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce spotkali się z uczniami wszystkich etapów edukacyjnych.


Więcej
(09.02.2017)"Wszystkie Kolory Świata"
(tekst: Anna Gontarz) (fot.: Archiwum PG w Kadzidle)


Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się w akcję "Wszystkie Kolory Świata" i wspólnie z UNICEF chce podarować dzieciom najpiękniejszy prezent - życie.

Podjęte działania są odpowiedzią na niezwykle ważny problem, jakim jest dostęp do szczepień w jednym z najuboższych państw Afryki. Poprzednie edycje wsparli uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele naszej szkoły.


Więcej
(09.02.2017)Spotkanie z doktorem Jerzym Kijowskim
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


4 lutego Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle gościła w Kinie za Rogiem cenionego badacza i historyka regionu dr. Jerzego Kijowskiego.

Nasz sobotni Gość jest Autorem ponad 20 książek. Organizował wiele konferencji naukowych. Na spotkaniu promował zbiór wierszowanych biogramów pt. "Oni rozsławili Kurpie". Wspominał dawną Kurpiowszczyznę, również Kadzidło i okoliczne wsie.

Dziękujemy Panu Jerzemu za ciekawe spotkanie, zaś publiczności za interesującą rozmowę z Autorem.


Zdjęcia
(08.02.2017)Dzień Babci i Dziadka w ZPO w Kadzidle
(tekst: Cecylia Tańska) (fot.: Archiwum ZPO w Kadzidle)


W dniu 20 stycznia w ZPO w Kadzidle odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawczyń: Pani Cecylii Tańskiej, Pani Elżbiety Jurgi-Dymerskiej i Pani Magdaleny Kaliszewskiej zaprosili swoich ukochanych dziadków.

Uroczystość zgromadziła rzeszę ukochanych gości. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać występy swoich pociech.


Więcej
(07.02.2017)Koło szachowe w Chudku
(tekst/fot.: Elżbieta Sadłowska)


W Filii Bibliotecznej w Chudku ruszyło koło szachowe. Podczas pierwszych zajęć uczestnicy poznali podstawy i taktykę gry.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w czwartki o godz. 14.00. Udział w zajęciach biorą osoby znające grę w szachy, jak i tacy, którzy chcą jej się nauczyć i poznać zasady.

Zapraszamy wszystkich chętnych. Opiekunem grupy jest Pan Kazimierz Nurczyk.


Zdjęcia
(07.02.2017)Brawo chórzystki!
(tekst/fot.: Ewa Piotrowska)


12 stycznia odbył się X Międzypowiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Baranowie.

Dziewczęta z Publicznego Gimnazjum w Kadzidle w składzie: Anna Sobiech, Magdalena Kłos, Ilona Dymerska, Zuzanna Makowska, Patrycja Gadomska, Dominika Kozłowska, Patrycja Kubeł, Katarzyna Giers, Olga Boruch, Alicja Nalewajk, Wikoria Kaczyńska, Maria Lasota i Kinga Kubeł zostały Laureatkami tegoż przeglądu. Przepięknie zaprezentowały się w dwóch kolędach pt. "Tylko jedna taka noc" i "Kolęda dla nieobecnych". Katarzyna Giers w piosence Bożonarodzeniowej pt."Babci zegar" w kategorii solistów też była niepokonana. Zespół wokalny pod kierunkiem Ewy Piotrowskiej zaprezentował się na Gali Laureatów 29 stycznia, otrzymując dyplomy i przepiękne nagrody.


Zdjęcia
(07.02.2017)Odzyskujemy materiał! Przygotowania do tegorocznych prac trwają!
(tekst: UG) (fot.: Adam Białobrzeski)


Gmina Kadzidło pozyskała blisko 750 ton świetnego materiału budowlanego, który stanie się wysokiej jakości podbudową, dla planowanych w tym roku inwestycji chodnikowych.

Stare obrzeża, krawężniki, demontowana kostka brukowa, zostały skruszone i zamieniły się w pełnowartościowy materiał budowlany. Nic nie zostało stracone. Prace sfinansowała Gmina Kadzidło. Koszt zamówionej usługi wyniósł około 9000 złotych. Wartość rynkowa pozyskanego materiału wyniosła blisko 45 000 zł.

Dziękujemy Adamowi Białobrzeskiemu - prezesowi ZGKiM, za nadzorowanie poczynionych prac. Zadowolenia nie krył wójt Dariusz Łukaszewski, który podkreślił, że odzyskany materiał pozwoli na przeprowadzenie prac brukarskich w Kadzidle, Dylewie, Siarczej Łące, Kuczyńskich, Strzałkach, Czarni.


Zdjęcia
(06.02.2017)Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Tenisie Stołowym
(tekst/fot.: Łucja Cicha)


29 stycznia 2017 r. w Goworowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Tenisie Stołowym w kategorii zawodnicy indywidualni.


Brali w nim udział uczniowie z kilkunastu szkół z terenu gmin: Lelis, Goworowo, Kadzidło.


Więcej
(02.02.2017)Opłaty środowiskowe
(tekst: UG)


Informacja dla przedsiębiorców dotycząca opłat środowiskowych.Więcej
(02.02.2017)Choinka szkolna połączona z balem przebierańców w Glebie
(tekst/fot.: Anna Serowik)


Dnia 27 stycznia w Szkole Podstawowej w Glebie odbyła się choinka szkolna połączona z balem przebierańców.

Wszyscy uczniowie mieli wspaniałe stroje. Byli rycerze, żołnierze, strażacy, duchy, gwiazdy rocka, Batmany, miss, czarownice, nie zabrakło również księżniczek oraz słynnych bohaterek z "Krainy Lodu". Dzieciaki wspólnie z rodzicami i nauczycielami wywijali najróżniejsze tańce. Było mnóstwo zabawy i radości. Całą imprezę zwieńczyło przybycie św. Mikołaja z wielkimi workami prezentów. Każdy uczeń po odebraniu upominku mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.


Zdjęcia
(01.02.2017)
© Urząd Gminy Kadzidło 2017