Strona główna


 :: Luty 2019


Dzień Strażaka w CKK
(tekst: Urszula Łaszczych) (fot. Grażyna Krystianiak)


We wtorek 5 lutego razem z dziećmi gościliśmy w CKK strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle, którzy wyjaśnili dzieciom na czym polega praca w straży pożarnej i w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą.

Przypomnieli także, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Strażacy zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz przypomnieli numery alarmowe, które należy znać. Dzieci zobaczyły jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami.

Tego dnia dzieci przygotowały również sałatkę owocową w myśl zasady "żyj zdrowo - jedz kolorowo".

Dziękujemy strażakom, za profesjonalne, a zarazem bardzo atrakcyjne spotkanie. Szczególne podziękowania kierujemy do prowadzących zajęcia Naczelnika Marcina Krajzy oraz strażaków Macieja Sobiecha i Łukasza Krajzy z OSP w Kadzidle.Zdjęcia
(28.02.2019)Rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznego konkursu FIO - Mazowsze Lokalnie
(tekst: LGD "Kurpsie Razem")


Lokalna Grupa Działania "Kurpsie Razem" jako ambasador Programu FIO Mazowsze Lokalnie, informuje że 25 lutego 2019 r. rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznego konkursu FIO - Mazowsze Lokalnie. Generator wniosków został uruchomiony 25 lutego, nabór fiszek będzie trwał do 18 marca 2019 r. do godziny 12.00.

Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych, obywatelskich grup nieformalnych oraz samopomocowych grup nieformalnych z terenu województwa mazowieckiego i działających na jego terenie. Każdy projekt może uzyskać mikrodotację w wysokości od 1 500,00 zł do 5 000,00 zł.


Informacja

Regulamin


(28.02.2019)Konkurs "Gmina Kadzidło - moja mała Ojczyzna" rozstrzygnięty
(tekst: UG Kadzidło) (fot. Krystyna Sutuła)


Od dziesięciu lat uczniowie gminnych szkół biorą udział w konkursie poświęconym Gminie Kadzidło.

Uczestnicy konkursu piszą test oraz przygotowują wywiady. Poziom konkursu rośnie. Rywalizacja staje się coraz zaciętsza. Zwycięzcy otrzymują rowery, zdobywcy drugich i trzecich miejsc cenne książki. Do wszystkich uczestników trafiły drobne niespodzianki.Więcej
(27.02.2019)E-dowód - dowód osobisty z warstwą elektroniczną
(tekst: UG Kadzidło, Ministerstwo Cyfryzacji)


W związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących dowodów osobistych, wnioski o wydanie dowodu osobistego będą przyjmowane w Urzędzie Gminy Kadzidło w dniu 1 marca 2019 roku (piątek) do godziny 11.30.

Od 4 marca 2019 wnioski będą przyjmowane w godzinach pracy urzędu od 8.00 do 16.00.

Jeśli Twój dowód osobisty jest nadal ważny, nie musisz go wymieniać!!!

Proces wymiany dowodów będzie rozłożony na 10 lat i potrwa do 2029 r. Wymiana dotychczasowego dowodu osobistego na e-dowód będzie bezpłatna.


(27.02.2019)Dzień Kurpiów w CKK
(tekst: Urszula Łaszczych) (fot. Grażyna Krystianiak)


Drugi tydzień ferii w Centrum Kultury Kurpiowskiej rozpoczął się "lekcją" kurpiowskich tradycji. Dzieci posmakowały kurpiowskiej muzyki i tańca pod okiem Kierownika Zespołu "Kurpianka" Pawła Łaszczycha, zapoznały się z elementami damskiego i męskiego stroju kurpiowskiego, odwiedziły garderobę Zespołu "Kurpianka", gdzie mogły przymierzać sukmany, jaki, gorsety, czółka.

Poznały budowę harmonii pedałowej - tradycyjnego ludowego instrumentu występującego na terenie Puszczy Kurpiowskiej oraz spróbowały swoich sił w grze na ligawce. Ogromną ciekawość w dzieciach wzbudziła wizyta w Izbie Pamięci ks. Mieczysława Mieszki. Następnie Ewa Zdunek instruktor ds. plastyki i sztuki ludowej zaproponowała zajęcia z rękodzieła kurpiowskiego. Na rozgrzewkę wszyscy otrzymali papierowe szablony lalek oraz strojów kurpiowskich, z wielkim skupieniem dzieci powycinały elementy strojów i poprawnie "poubierały" swoje lalki. Nieco więcej trudności sprawiło wykonanie kwiatka z bibuły, jednak z pomocą instruktorów każdy z uczestników zajęć wrócił do domu z bibułkową niespodzianką.Zdjęcia
(26.02.2019)PIT w Kadzidle!
(tekst: UG Kadzidło)


Szanowni mieszkańcy, zapraszamy do składania zeznań podatkowych w Urzędzie Gminy w Kadzidle.

Pracownicy Urzędu Skarbowego będą przyjmować zeznania: 7 marca, 14 marca, 21 marca, od godziny 9.00 do 14.00, w sali nr 1 (parter). Dziękujemy Panu naczelnikowi Jerzemu Kwiatkowskiemu za okazaną życzliwość. Serdecznie zapraszamy.


Z wyrazami szacunku
Dariusz Łukaszewski
Wójt Gminy Kadzidło


(26.02.2019)Kurpiowski Klub Szachowy rozpoczął działalność
(tekst: UG Kadzidło) (fot. Krystyna Sutuła)


W środę, dwudziestego lutego, odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Szachowego w Kadzidle. Udane. Rozegrano kilkanaście partii. Nie zabrakło emocji, rozmów o szachach, ciekawych planów na przyszłość.

Działalność Kurpiowskiego Klubu Szachowego zainicjowali Stanisław i Paweł Pliszkowie, Ryszard Grzyb, Mirosław Grzyb, Witold i Kacper Popielarczykowie, wójt Dariusz Łukaszewski. Kolejne spotkania: 6 marca, 20 marca, 3 kwietnia, 10 kwietnia, 17 kwietnia, o godzinie 17.30. Gramy i rozmawiamy o szachach w kadzidlańskiej bibliotece. Dziękujemy paniom dyrektor Wiesławie Sobiech i Krysi Sutule, za okazaną życzliwość.Zdjęcia
(26.02.2019)Został rozstrzygnięty przetarg i podpisana umowa na budowę kanalizacji sanitarnej tłocznej w miejscowości Kadzidło, w kolonii Podgatka
(tekst: UG Kadzidło)


Gmina Kadzidło informuje, że został rozstrzygnięty przetarg i podpisana umowa na realizację zadania pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej tłocznej w miejscowości Kadzidło kol. Podgatka - Etap I".

Najkorzystniejszą ofertę z kwotą 541 200,00 zł złożyła firma ENERGOTEL-BIS Joanna Taciak z msc. Mrozy. Realizacja zadania obejmuje wykonanie kanalizacji sanitarnej wraz z dwoma odcinkami sieci pod drogą krajową nr 53 w msc. Kadzidło.

1. Łączna długość kolektora tłocznego z rur PE RC o 110 mm - 1875,20 m, w tym:
- łączna długość kolektora z rur PE RC o 110 mm - 223,7 m - wykop otwarty;
- łączna długość kolektora z rur PE RC o 110 mm - 1651,5 m - przewiert sterowany.
2. Łączna długość kolektora tłocznego z rur PE o 90 mm - 70,0 m - wykop otwarty.
3. Przepompownia ścieków - 1 kpl.
4. Termin realizacji zadania - do końca lutego 2020 r.
5. Zadanie zostanie sfinansowane ze środków budżetu Gminy Kadzidło.


(25.02.2019)"Czy mogę mieć jeden numer rachunku bankowego przez całe życie?"
(tekst: Ewelina Sobiech, Jolanta Zera) (fot. Arch. SP w Chudku)


22 stycznia 2019 r. Pani Alina Sadłowska - dyrektor banku PKO BP w Kadzidle przeprowadziła w Szkole Podstawowej w Chudku lekcję dla uczniów klasy V "Czy mogę mieć jeden numer rachunku bankowego przez całe życie?".

W trakcie lekcji uczniowie utrwalali i uporządkowali wiadomości na temat podstawowych usług i produktów bankowych. Na podstawie przykładowego ROR dowiedzieli się, że klient banku może zachować numer rachunku, zmieniając rodzaj konta. Dowiedzieli się również, co to jest oprocentowanie, odsetki, kapitalizacja odsetek, lokata. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali upominki przywiezione przez naszego gościa. Dzięki spotkaniu z Dyrektorem Banku uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat różnych rachunków bankowych.

Dziękujemy pani Alinie Sadłowskiej za ciekawą lekcję oraz za upominki.Zdjęcia
(24.02.2019)Święto Babci i Dziadka w Dylewie
(tekst: Anna Kubeł) (fot. Arch. ZPO w Dylewie)


21 i 22 stycznia są zapisane w kalendarzu, jako święto Babci i Dziadka. Te dni to dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, dla których zawsze jesteśmy najważniejsi, którym często zawdzięczamy większość radości dzieciństwa.

Dlatego też 22 stycznia do szkoły w Dylewie bardzo licznie przybyli zaproszeni goście, czyli Babcie i Dziadkowie. Dla kochanych gości, dzieci z grup przedszkolnych oraz klas 1-3 szkoły podstawowej przygotowały wspaniały program artystyczny.Więcej
(24.02.2019)Wycieczka na Białoruś!
(tekst: UG Kadzidło)


Szanowni Państwo, zapraszamy na wyjątkową wyprawę na Białoruś, ziemie dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego, dawnej, przedwojennej Polski.

Odwiedzimy najważniejsze miejsca północnej Białorusi, miejsca szczególnie ważne dla Polaków. Ilość miejsc niewielka. Zapisy oraz wpłaty w Centrum Kultury Kurpiowskiej. Raz jeszcze, zapraszamy najserdeczniej.


Więcej
(22.02.2019)Trzydzieści dwa medale i III miejsce drużynowo dla MKKK Shinkyokushin
(tekst: Artur Prusiński) (fot. Arch. MKKK)


W sobotę 16 lutego odbył się VI Turniej Karate o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku.

MKKK Shinkyokushin reprezentowało 50 zawodników i zawodniczek w rocznikach 2003-2011. W turnieju wzięło udział ok. 300 zawodników, głównie z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.Więcej
(22.02.2019)Turniej Kwalifikacyjny do ME w Karate - srebro Kingi Kot i brąz Natalii Nalewajk
(tekst: Artur Prusiński) (fot. Arch. MKKK)


Dnia 16 lutego w miejscowości Wojnicz k. Tarnowa odbyły się kwalifikacje do Mistrzostw Europy.

Kinga Kot ostatecznie zajęła 2 miejsce, dające jej możliwość startu w Mistrzostwach, Natalia Nalewajk - 3 miejsce; o wejście do finału przegrała dopiero w dogrywce, w walce o trzecie miejsce zwyciężyła w pięknym stylu przed czasem przez ippon (trzecia lokata Natalii jest miejscem rezerwowym do udziału w ME). Sensei Artur Prusiński i sensei Marian Zając oceniają start w tak poważnej imprezie jako bardzo udany.

Opiekunem dziewcząt był sensei Artur Prusiński.Zdjęcia
(21.02.2019)Film o niezwykłym rzeźbiarzu Stanisławie Dawidzie
(tekst: UG Kadzidło) (film: TVP3)


Zapraszamy do obejrzenia pięknego filmu o niezwykłym rzeźbiarzu Stanisławie Dawidzie z Chudku.

Dziękujemy Róży Fabjanowskiej oraz Sławomirowi Malcherkowi za niezwykłą wrażliwość oraz życzliwość. Zapraszamy.Film
(21.02.2019)Sołtysi Gminy Kadzidło
(tekst: UG Kadzidło)


Zakończyły się zebrania sołeckie w Gminie Kadzidło.

Dwadzieścia cztery zebrania sołeckie, cieszące się dobrą frekwencją, wyłoniły nowych sołtysów, którzy przez pięć lat sprawować będą funkcję sołtysów. Dziękujemy sołtysom, których praca dobiegła końca. Gratulujemy wszystkim wybranym. Zapraszamy do współpracy na rzecz naszych lokalnych społeczności.


Więcej
(21.02.2019)Podsumowanie projektu ministerialnego "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki"
(tekst: Paweł Łaszczych) (fot.: Arch. CKK w Kadzidle)


1 lutego w Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. M. Mieszki w Kadzidle odbyło się podsumowanie zakończonego w grudniu 2018 r. projektu ministerialnego "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki". Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski wręczył uczestniczkom Certyfikaty ukończenia warsztatów.

W CKK w Kadzidle w roku 2018 od maja do grudnia trwały bezpłatne warsztaty kurpiowskiego rękodzieła ludowego. W ramach projektu siedem pań uczestniczyło w zajęciach, podczas których poznały tajniki haftu i koronkarstwa.


Więcej
(21.02.2019)Wystawa w bibliotece
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


Gminna Biblioteka Publiczna im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle zaprasza do obejrzenia wystawy twórczyń ludowych Bożeny Bochomulskiej i Zofii Gadomskiej z Kadzidła.

Wystawę można oglądać do końca lutego. Zapraszamy.


Zdjęcia
(19.02.2019)"Pyza na polskich dróżkach" w bibliotece w Kadzidle
(tekst: Krystyna Sutuła) (fot.: Arch. GBP w Kadzidle)


"Pyza na polskich dróżkach" ponownie gościła w bibliotece w Kadzidle. Tym razem 6 lutego panie bibliotekarki przygotowały spektakl, na który przyjechały dzieci ze szkoły podstawowej z Chudka. Były też maluchy z Kadzidła, Gleby, Wydmus i Ostrołęki, które z radością włączyły się do wspólnej zabawy.

Dzieci zachwycały się lalkami i scenografią własnoręcznie wykonaną przez bibliotekarkę Krystynę Sutułę. Okazuje się, że przestrzeń biblioteczna ma wszechstronne przeznaczenie, "deski teatru" i tym razem sprawdziły się znakomicie. W rolę Pyzy wcieliła się Krystyna Sutuła, scenariusz napisała i mazowiecką gospodynię zagrała Krystyna Łaszczych, zaś Hankę - Łucja Sobiech. Muzykę i dźwięk przygotowała Elżbieta Sadłowska, a nad wszystkim czuwała dyrektor biblioteki Wiesława Sobiech. Dziękujemy dzieciom i opiekunom za obejrzenie przedstawienia.


Zdjęcia
(18.02.2019)Dzień Babci i Dziadka w klasie 1 b w ZPO w Kadzidle
(tekst: Mariola Krystian) (fot.: Arch. ZPO w Kadzidle)


W dniu 22-01-2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klasy 1b pod kierunkiem pani Marioli Krystian przedstawili swoim babciom i dziadkom montaż słowno-muzyczny "Najlepsza babcia i najlepszy dziadek na świecie".

Uroczyste spotkanie z tej okazji przebiegało w miłej atmosferze przy herbatce i połączone było z popisami artystycznymi uczniów klasy I b. Po występie goście obdarowani byli przez swoje wnuczęta wspaniałymi dyplomami i kwiatami przygotowanymi wspólnie z wychowawczynią i rodzicami. Brawom nie było końca, a mali artyści byli dumni ze swoich popisów. Po występach wnuki zaprosiły swoich gości na przepyszne ciasta przygotowane przez ich mamy. Słodki poczęstunek oraz miłe rozmowy zwieńczyły spotkanie w tym wyjątkowym dla wszystkich dniu.


Zdjęcia
(17.02.2019)Dzień Cyrku w CKK
(tekst: Ewa Zdunek) (fot.: Arch. CKK w Kadzidle)


Tego u nas jeszcze nie było!!! Warsztaty cyrkowe dla najmłodszych odbyły się w dniu 1 lutego, w trakcie których uczestnicy obejrzeli pokaz żonglerski, wzięli udział w prezentacji na temat historii cyrku oraz uczyli się sztuczek rodem z cyrkowej areny.

W trakcie zajęć wspólnie zbudowali "namiot cyrkowy", z którym wyruszyli w "podróż po świecie". Podczas warsztatów dzieci spróbowały też swoich sił m.in. w żonglerce (piłkami, kółkami, maczugami), żonglerce kontaktowej, diabolo, ekwilibrystyce (utrzymanie się na równoważni oraz kręcenie talerzami cyrkowymi).

Nad wszystkim czuwali animator, żongler Piotr Woźniak i dyplomowana aktorka cyrkowa Agnieszka Bińczycka z Pracowni Cyrkowej w Warszawie.


Zdjęcia
(14.02.2019)Warsztaty malarskie w bibliotece
(tekst: Krystyna Sutuła) (fot.: Arch. GBP w Kadzidle)


W dniach 29, 30 i 31 stycznia dzieci mogły poczuć w kadzidlańskiej bibliotece zapach terpentyny, gruntu i farb olejnych na warsztatach malarskich, które są od lat organizowane w czasie ferii zimowych.

W tym roku w warsztatach wzięło udział ponad dziesięcioro dzieci ze szkoły podstawowej. Biblioteka przeobraziła się w tych dniach w pracownię malarską, gdzie wśród książek dzieci poszukiwały natchnienia do tematu "Światło i cień". Dla niektórych były to pierwsze próby w technice olejnej, wszyscy jednak doświadczyliśmy trudu sporządzenia podobrazia, na którym potem powstał obraz namalowany przez Wojtka i Antka. Chłopcy cieszyli się, że od podstaw stworzyli własną pracę. Warsztaty były namiastką prawdziwej pracowni i wspaniałej techniki, która od wieków pociągała największych mistrzów. Zapraszamy do wspólnego spotkania za rok.


Zdjęcia
(13.02.2019)Dzień Teatru w CKK
(tekst: Ewa Zdunek) (fot.: Paweł Łaszczych)


W dniu 31 stycznia dzieci uczestniczące w feriach w CKK pojechały na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na sztukę Kornela Makuszyńskiego "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak" w reżyserii Stanisława Ochmańskiego - zorganizowaną przez kadzidlańskie Centrum Kultury.

Szewc Kopytko szukając przygód i beztroskiego życia spotyka rozśpiewanego Kaczora Kwaka - lekkoducha i psotnika. Od tej chwili wędrują razem figlując i żartując przy każdej nadarzającej się okazji. Kopytko i Kwak zapewnili naszym dzieciakom fantastyczną zabawę, pełną niezwykłego humoru. W drodze powrotnej nie obyło się bez wizyty w ostrołęckim McDonald's. Wszyscy szczęśliwi, pełni wrażeń i najedzeni wrócili do domu.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Gminy Kadzidło, dzieci wraz z opiekunami serdecznie dziękują Panu Wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu za okazaną życzliwość.


Zdjęcia
(12.02.2019)Kluby szachowy i brydżowy w Kadzidle
(tekst: UG Kadzidło)


Zapraszamy miłośników szachów i brydża. Jeszcze w lutym rozpoczną działalność kluby szachowy i brydżowy.

Pierwszy z nich znajdzie swą siedzibę w kadzidlańskiej bibliotece, drugi zaś w Centrum Kultury Kurpiowskiej. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania skuszą coraz większą grupę chętnych. Być może doczekamy się Szachowych i Brydżowych Mistrzostw Gminy oraz regularnie rozgrywanych turniejów.


Więcej
(09.02.2019)Dzień Pizzy w CKK
(tekst: Ewa Zdunek) (fot.: Grażyna Krystianiak, Ewa Zdunek)


Na Dzień Pizzy w CKK w Kadzidle, który odbył się 30 stycznia br., wszystkie dzieci czekały z wielką niecierpliwością. Na początek instruktorki prowadzące zajęcia Grażyna Krystianiak i Ewa Zdunek zabrały dzieci do Kina za Rogiem na drugą część bajki "Królowa Śniegu".

Po powrocie wszyscy wspólnie przygotowali ciasto na pizzę, według własnych upodobań wybrali dodatki i w napięciu czekali na efekt. W międzyczasie dzieci wykonały rysunki do filmu, który obejrzały wcześniej w kinie. Pizza była bardzo smaczna i w błyskawicznym tempie zniknęła.


Zdjęcia
(07.02.2019)Dzień Policjanta w CKK
(tekst: Ewa Zdunek) (fot.: Grażyna Krystianiak)


Dzień drugi ferii z CKK w Kadzidle był "słodkim" spotkaniem z policjantem z Posterunku Policji w Kadzidle asp. Mariuszem Święckim.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. Pan aspirant omówił z dziećmi zasady poruszania się po drodze, uświadomił im zagrożenia wynikające z zabaw w miejscach niedozwolonych, przypomniał o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, zbliżania się do nieznajomych osób. Tego dnia dzieci przygotowały, upiekły i ozdobiły ciasteczka, którymi został obdarowany również Pan Policjant.

Dziękujemy Panu asp. Mariuszowi Święckiemu za to pouczające spotkanie.


Zdjęcia
(06.02.2019)Dzień Babci i Dziadka w ZPO w Kadzidle
(tekst/fot.: H. Cichoń, I. Sobiech. A. Mielnicka - wych. klas I)


Dzień Babci i Dziadka są to Święta, które wyzwalają w najbliższych wiele ciepła, radości i miłości. Zwłaszcza wnukowie mogą okazać w tym dniu swój szacunek.

Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk - na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo taki najbardziej cenią sobie babcie i dziadkowie. Warto zadbać, by Dzień Babci i Dzień Dziadka stały się wspaniałą okazją do pielęgnowania rodzinnych uczuć.


Więcej
(06.02.2019)Książka o doktorze Stanisławie Pajce
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe pięknie i mądrze upamiętniło postać doktora Stanisława Pajki, wybitnego Kurpia, regionalisty, badacza. Ukazała się właśnie książka wspomnieniowa, redagowana przez Jerzego Kijowskiego.

Kilkudziesięciu autorów opowiedziało swoją prywatną historię o doktorze Pajce, jego życiowej i naukowej drodze, codziennej pracy, codziennych relacjach, niebagatelnej roli jaką odegrał w dziejach Kurpiowszczyzny. Książkę uzupełniają fotografie, bibliografia, osobiste zapiski Zmarłego oraz fragmenty, których Autor nie zdążył opublikować.

Doktor Stanisław Pajka był Honorowym Obywatelem Gminy Kadzidło oraz Laureatem Nagrody "Kurpiowski Nepomuk". Wydanie książki sfinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego. Współwydawcą jest Urząd Gminy w Kadzidle.

Dziękujemy doktorowi Jerzemu Kijowskiemu za niezwykle potrzebną i udaną inicjatywę.


(06.02.2019)Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Baranowie
(tekst: Ewa Piotrowska) (fot.: Archiwum ZPO w Kadzidle)


18 stycznia 2019 r. uczennice Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle po raz kolejny wzięły udział w Międzygminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Baranowie.

W kategorii szkoła podstawowa pod kierunkiem Pani Sylwii Jaworskiej oraz w kategorii gimnazja pod dyrekcją Pani Ewy Piotrowskiej jako zespoły wokalne oraz duet (Alicja Nalewajk i Anna Samsel) zaprezentowały się w sposób wyjątkowy zdobywając miano laureatów.

27 stycznia odbył się Galowy Koncert Laureatów, gdzie ponownie dziewczęta mogły zaśpiewać kolędy i pastorałki, tym razem dla większej publiczności. Z rąk przedstawicieli gminy Baranowo oraz Starostwa Powiatowego otrzymały nagrody i dyplomy za swoją piękną pracę. Na koniec wspólnie ze wszystkimi uczestnikami i gośćmi koncertu zaśpiewały wybrane kolędy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w śpiewie.


Zdjęcia
(05.02.2019)Dzień Zimy w CKK
(tekst: Ewa Zdunek) (fot.: Grażyna Krystianiak)


28 stycznia w Centrum Kultury Kurpiowskiej rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci z terenu Gminy Kadzidło.

Podczas pierwszego dnia zajęć było gwarno, wesoło i sportowo. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym pod opieką Grażyny Krystianiak i Ewy Zdunek wykonywały prace plastyczne o tematyce zimowej oraz grały w różne gry planszowe. Mnóstwo frajdy przyniosła najmłodszym zabawa w kalambury i chowanego, gdzie mogły zaprezentować swoje umiejętności, pomysłowość i wyobraźnię.


Zdjęcia
(02.02.2019)Spotkanie z Romanem Gawrychem
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


25 stycznia w bibliotece w Kadzidle odbyło się spotkanie z rektorem Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku Panem Romanem Gawrychem. Na spotkanie z zaproszonym gościem licznie przybyli członkowie Gminnego Klubu Seniora i znajomi.

Wykład "Jak osiągnąć sukces..." pozostawił nas w przekonaniu, że człowiek w swym życiu wciąż poszukuje szczęścia, przez co też dąży do tego, by stawać się lepszym. Poznaliśmy też etapy osiągnięcia sukcesu oraz wiele pięknych myśli i przesłań Jana Pawła II, ks. Tischnera, czy znakomitej pedagog Marii Montessori. Na zakończenie spotkania gość przygotował dla nas niespodziankę muzyczną i wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy.

Dziękujemy Panu rektorowi za bardzo ciekawe spotkanie i wszystkim, którzy w nim uczestniczyli.


Zdjęcia
(01.02.2019)
© Urząd Gminy Kadzidło 2019