Strona główna


 :: Marzec 2017


OBWIESZCZENIE o przystąpieniu do sporządzenia: studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Kadzidło
(tekst: UG)Więcej
(31.03.2017)OBWIESZCZENIE o przystąpieniu do sporządzenia: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Kadzidło, gmina Kadzidło
(tekst: UG)Więcej
(31.03.2017)W Hohenheim o Kadzidle
(tekst/fot.: UG)


Ewelina Sadłowska z Dylewa obroniła w lipcu 2016 roku pracę licencjacką na SGGW w Warszawie. W pracy tej, o temacie "Finansowanie projektów rozwojowych w gm. Kadzidło w latach 2007-2015 a oczekiwania mieszkańców gminy", poruszyła kwestie finansów publicznych, rozwoju lokalnego oraz wsparcia Unii Europejskiej.

Zaprezentowała wybrane inwestycje realizowane na terenie gminy Kadzidło, współfinansowane ze środków z Unii Europejskiej oraz wyniki badania ankietowego przeprowadzonego wśród losowo wybranych mieszkańców gminy.

Ewelina zaprezentowała wyniki badań podczas znaczącej konferencji Scientific Student Conference of the Euroleague for Life Sciences na University of Hohenheim w Niemczech. Wystąpienie wzbudziło duże zainteresowanie. Było również znakomitą promocją Kadzidła i Kurpiowszczyzny.

Dziękujemy Ewelinko i szczerze gratulujemy.


Plakat

Praca licencjacka


(30.03.2017)Kazimierz Nurczyk uczył malować pastelami
(tekst/fot.: Elżbieta Sadłowska)


14 marca w bibliotece w Chudku, pan Kazimierz Nurczyk poprowadził zajęcia plastyczne, na których dzieci poznały technikę malowania pastelami.

Jest to technika chętnie stosowana przez artystów, gdyż daje możliwości uzyskania różnych efektów - od prac zbliżonych do rysunku po obrazy podobne do malarstwa olejnego. W zajęciach uczestniczyły dzieci z II klasy Szkoły Podstawowej w Chudku pod opieką pani Agnieszki Żebrowskiej.

Dziękujemy panu Kazimierzowi za cenne informacje.


Zdjęcia
(30.03.2017)Marianna Oklejak w Kadzidle
(tekst: UG) (fot.: Krystyna Sutuła)


22 marca na zaproszenie Pana Wójta Dariusza Łukaszewskiego gościliśmy w Kinie za Rogiem Panią Mariannę Oklejak, absolwentkę Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, jedną z najzdolniejszych ilustratorek młodego pokolenia.

Jej ilustracje zdobywają nagrody i wyróżnienia w kraju i za granicą.


Więcej
(28.03.2017)Norbert Duszak znów najlepszy!
(tekst: Agnieszka Grzyb) (fot.: Andrzej Chimkowski)


19 marca 2017 r. w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego.

Norbert Duszak, uczeń Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie i zawodnik Karate Kyokushin, zajął
I miejsce.

Opiekunowi Wiesławowi Orłowi i Norbertowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. OSU.


(27.03.2017)Pierwszy dzień wiosny w Glebie
(tekst/fot.: Anna Serowik)


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Glebie 21 marca hucznie powitali pierwszy dzień wiosny.

Z pomocą nauczycieli dzieciaki wykonały własnoręcznie marzannę, wykorzystując do tego różnego rodzaju materiały. Następnie, zgodnie ze zwyczajem, wszyscy udali się na boisko szkolne, by dokonać jej spalenia. Marzanna jako symbol zimy została pożegnana, tym samym długo wyczekiwana wiosna została przywołana.


Zdjęcia
(24.03.2017)Złota Natalia Nalewajk
(tekst: UG) (fot.: Archiwum Artura Prusińskiego)


Natalia Nalewajk złota na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego.

W niedzielę, 19 marca w Radomiu, odbyły się mistrzostwa, na których zawodnicy MKKK Shinkyokushin wywalczyli 4 medale. Natalia Nalewajk zdobyła złoto. Brązowe medale przywieźli: Weronika Czajka - juniorka, Mateusz Sierzan - junior, Krzysztof Pszoniak - senior.

Cieszy dobra forma Natalii, która za trzy tygodnie będzie reprezentowała Polskę i MKKK na Mistrzostwach Europy w Danii. Wywalczony w pięknym stylu złoty medal (wygrane cztery walki) potwierdza dobrze przygotowany cykl treningowy. Kolejne tygodnie Natalia spędzi już tylko na szlifowaniu formy do startu w Mistrzostwach Europy.

Kadzidlankę trenuje sensei Artur Prusiński. Natalce i trenerowi najserdeczniej gratulujemy.


(23.03.2017)Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w turnieju matematycznym "Pocisk"
(tekst: Michał Bogdański, info-ostroleka.pl) (fot.: info-ostroleka.pl)


Gratuluję uczniom oraz dziękuję Paniom: Wiesławie Szurnickiej i Monice Katarzynie Wilk za wspaniałe przygotowanie uczniów do konkursu i gratuluję odniesionego przez nich sukcesu.

Zapraszam do przeczytania artykułu oraz obejrzenia galerii na stronie info-ostroleka.pl.


Więcej
(23.03.2017)Krzysztof Piersa gościł w Kadzidle
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


14 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej z panem Krzysztofem Piersą autorem książki "Komputerowy Ćpun".

Autor jest pasjonatem gier komputerowych, uwielbia fantastykę w każdej formie: komiks, gra, film, książka. Jest dziennikarzem prasowo-internetowo-telewizyjnym. Pisze opowiadania, scenariusze.

Książka "Komputerowy Ćpun" jest historią życia nałogowego gracza, który wyszedł z nałogu i zrealizował swoje marzenia, skończył studia, został dziennikarzem, pozostaje w szczęśliwym związku. Pan Krzysztof opowiedział młodzieży o swoim uzależnieniu, o niełatwej drodze w pokonaniu nałogu. Mówił czym są gry komputerowe i dlaczego są tak wciągające. Przestrzegał, by nie przegrać swojego życia: dosłownie i w przenośni.


Zdjęcia
(23.03.2017)Ceramiczna Czarnia
(tekst/fot.: UG)


W świetlicy wiejskiej w Czarni, odbyły się pasjonujące warsztaty ceramiczne, w których wzięli udział uczniowie oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Uczestnicy zajęć sami projektowali swoje naczynia, nakładali wzory, przygotowywali prace do wypalenia oraz malowania. Zajęcia prowadziły Michalina Deptuła oraz Barbara Marzewska z ostrołęckiej Pracowni Cacko. Ceramiczne spotkanie w Czarni zorganizował wójt Dariusz Łukaszewski. Smaczną herbatę i wyśmienite ciasto przygotowały panie z KGW, którym bardzo za to dziękujemy.


Zdjęcia
(22.03.2017)Warsztaty muzyczne z harmonistą
(tekst/fot.: Halina Cichoń)


Dnia 17 marca 2017 r. na zajęciach z edukacji regionalnej gościliśmy Pana Grzegorza Golana, który gra na harmonii pedałowej w Zespole Folklorystycznym "Kurpianka".

Pan Grzegorz pokazał nam sposób gry na tym instrumencie i zachęcał do udziału w warsztatach organizowanych przez Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle. Projekt warsztatowy "Graj gracyku..." realizowany jest w ramach programu ministerialnego "Dziedzictwo kulturowe - Kultura ludowa i tradycyjna".


Zdjęcia
(22.03.2017)Rodzinne warsztaty wicia palm kurpiowskich
(tekst/fot.: Halina Cichoń)


14 i 15 marca 2017 roku w klasie 2b ZPO w Kadzidle odbyły się warsztaty z twórczynią Panią Czesławą Stepnowską oraz rodzinne warsztaty z mamami i babciami uczniów.

Tematyka spotkań związana była ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi i dotyczyła wicia palm kurpiowskich.


Więcej
(22.03.2017)Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP
(tekst: Zdzisław Parzych) (fot.: info-ostroleka.pl)


W dniach od 27 stycznia do 5 marca 2017 r. odbyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP prowadzone przez pracowników Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce.

Uczestnikami szkolenia byli ochotnicy z gmin: Kadzidło, Goworowo, Łyse, Lelis i Olszewo Borki.


Więcej
(22.03.2017)Gimnazjaliści spotkali się z sędziami
(tekst: Ewa Rydel) (fot.: Archiwum PG w Kadzidle)


15 III 2017 roku w Dniu Edukacji Prawnej kadzidlańskie gimnazjum odwiedzili Panowie: Andrzej Piersa, Przewodniczący III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Ostrołęce oraz Ryszard Warda, Sędzia Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Ostrołęce.

W spotkaniu wzięła udział młodzież klas I i II Publicznego Gimnazjum w Kadzidle oraz uczniowie klas VI Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle.


Więcej
(22.03.2017)Grzegorz Golan gościł w kadzidlańskim gimnazjum
(tekst: Patrycja Gadomska - uczennica klasy IIIa PG w Kadzidle) (fot.: Archiwum PG w Kadzidle)


W czwartek 9 marca 2017 r. klasa IIIa Publicznego Gimnazjum w Kadzidle gościła Pana Grzegorza Golana, wspaniałego kurpiowskiego muzyka grającego na harmonii pedałowej i skrzypcach, który przybył na zaproszenie wychowawcy oraz naszego kolegi Wiktora Tłomackiego.

Pan Grzegorz przybliżył nam pochodzenie i historię harmonii pedałowej, którą odziedziczył po swoim dziadku, opowiedział o swojej przygodzie z muzyką, pierwszych krokach poruszania się po klawiaturze harmonii i, ku naszej uciesze, zademonstrował kilka utworów. Grał także Wiktor, uczeń Pana Grzegorza.


Więcej
(21.03.2017)Kurpianki w Sejmie!
(tekst: UG) (fot.: Archiwum UG)


Nasze Panie odwiedziły Sejm, zwiedziły salę plenarną, czasowe wystawy, spotkały się z posłem Andrzejem Halickim, poznały zasady procedowania ustaw, historię polskiego parlamentaryzmu.

Po wizycie w parlamencie odwiedziły Muzeum Katyńskie. Była to wstrząsająca lekcja historii. Panie mogły zobaczyć tysiące rzeczy wydobytych z grobów śmierci, świadczących o komunistycznym barbarzyństwie.

Na wycieczkę, zorganizowaną przez wójta Dariusza Łukaszewskiego, pojechały przedstawicielki Kół Gospodyń z Golanki, Czarni, Brzozowej, Krobi, Jazgarki, Klimk, Tatar, Chudka i Dylewa. Dziękujemy za wspólną wyprawę.


(21.03.2017)Kurs komputerowy dla mieszkańców Gminy Kadzidło
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


W kadzidlańskiej bibliotece trwa Kurs Komputerowy ECDL w ramach projektu realizowanego z Funduszy Europejskich "Kompetencje cyfrowe dla Mazowsza".

Celem projektu jest wzrost kompetencji i podniesienie kwalifikacji osób powyżej 25 roku życia i uzyskanie certyfikatu nabytych kwalifikacji. Zajęcia są bezpłatne. W zajęciach bierze udział dwudziestu czterech uczestników z naszej gminy. Kursanci zapoznają się z podstawami obsługi komputera, wyszukiwaniem informacji w Internecie, działaniem poczty elektronicznej, mediów społecznościowych i pakietu Office. Kurs jest okazją do pogłębienia wiedzy jak również integracji społecznej.

Kurs zorganizowali wójt Gminy Kadzidło oraz Publiczna Biblioteka w Kadzidle.


Zdjęcia
(17.03.2017)Gościliśmy Zdzisława Zyśka
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


9 marca w Kinie za Rogiem gościł Zdzisław Zyśk, który promował tomik wierszy "Chwile", wydany przez Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki.

Zdzisław Zyśk debiutował w 1998 roku wierszem "Brat Zeno", nagrodzonym główną nagrodą w Regionalnym Konkursie Literackim "Apostoł Puszczy Zielonej", organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce. Opracował "Słownik wyrazów kurpiowskich". Współpracował przy wydaniu "Słownika wybranych nazw i wyrażeń kurpiowskich".


Więcej
(17.03.2017)Brawo kadzidlańscy strażacy
(tekst: UG) (fot. Archiwum OSP w Kadzidle)


W dniu 11 marca w Warszawie odbyła się siódma edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1.

Na zawodników czekało 38 pięter i 836 schodów do pokonania. Do biegu w kategorii OPEN przystąpiło prawie 500 uczestników. Wśród nich nie zabrakło także reprezentantów naszej gminy. Mateusz Filochowski, Mateusz Faderewski, Grzegorz Charucki i Mateusz Kaniecki wbiegli na szczyt, by tam odebrać medale za swoje dokonanie.


Więcej
(17.03.2017)Konkurs plastyczny "Wycinanka Kurpiowska" rozstrzygnięty
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


Do tegorocznej VIII edycji konkursu plastycznego "Wycinanka Kurpiowska - gwiazda" skierowanego do uczniów Szkół Podstawowych z gminy Kadzidło przystąpiło 24 uczestników ze szkół w Dylewie, Chudku, Siarczej Łące i Wachu.

Do konkursu plastycznego "Wycinanka Kurpiowska - Folk Wycinanka" zgłoszono 18 prac uczniów z Gimnazjów w Chudku, Dylewie i Wachu. Konkurs odbył się 8 lutego 2017 r. w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle, zaś nagrody zostały wręczone 10 marca w Urzędzie Gminy.

Patronat nad konkursem objął Dariusz Łukaszewski - Wójt Gminy Kadzidło, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy rozwijania pasji wycinankarskiej oraz dalszych sukcesów.


Zdjęcia

Protokoły


(16.03.2017)Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle i jej Filie w Wachu, Dylewie i Chudku będą nieczynne w dniach od 25 do 29 marca
(tekst: Wiesława Sobiech)


Szanowni Państwo informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle i jej Filie w Wachu, Dylewie i Chudku będą nieczynne w dniach od 25 do 29 marca w związku z wyjazdem do Brukseli na zaproszenie Pana europosła Jarosława Kalinowskiego.

Przepraszamy za nieudogodnienia.


(16.03.2017)Wycieczka do Ostrołęki
(tekst/fot.: Iwona Sobiech)


Dnia 7 marca 2017 r. uczniowie kl. 1a - wych. E. Jurga-Dymerska, 1b - wych. C. Tańska, 2c - wych. A. Mielnicka, 2d - wych. M. Krystian, 2e - wych. I. Sobiech obejrzeli spektakl teatralny "Baśnie Pana Perrault" w OCK w Ostrołęce.

Po spektaklu uczniowie kl. 2c i 2e odwiedzili Pracownię Kreatywności "Cacko", gdzie pani Marcelina Deptuła wprowadziła ich w tajniki powstawania różnych przedmiotów ceramicznych.


Więcej
(15.03.2017)Arcymistrz Jacek Gdański w Kadzidle
(tekst: UG) (fot.: facebook)


Znakomity polski szachista, arcymistrz Jacek Gdański, odwiedzi Kadzidło.

Spotkanie z wielokrotnym mistrzem Polski odbędzie się 20 kwietnia (czwartek), o godzinie 17.30, w kadzidlańskim Kinie za Rogiem. Jacek Gdański opowie o swojej pasji, a także rozegra kilka równoległych partii z młodymi adeptami szachów. Arcymistrz przyjedzie do Kadzidła na zaproszenie wójta Dariusza Łukaszewskiego. Organizatorami spotkania są wójt Gminy Kadzidło, Publiczna Biblioteka i Centrum Kultury Kurpiowskiej. Serdecznie zapraszamy.


Więcej
(13.03.2017)Podsumowanie XIV edycji gminnego konkursu "Baśnie to nie tylko radość czytania"
(tekst: Anna Kubeł) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


Pozycja książki we współczesnym świecie z każdym rokiem maleje, głównie dzięki popularnemu obecnie modelowi spędzania wolnego czasu, który jest zdominowany przez telewizję, komputer, dlatego też bardzo ważne jest, by dorośli sięgali po książki i swoim przykładem zachęcali dzieci do czytania.

Lektura odpowiednio dobrana w dzieciństwie pozostawia trwały ślad na całe życie. Do takiej grupy książek należy zaliczyć baśnie Andersena, w których świat realny miesza się ze światem fantazji.


Więcej
(10.03.2017)Koło teatralne z kadzidlańskiego gimnazjum zaprezentowało kolejne przedstawienie
(tekst/fot.: Jolanta Markowska)


Dziewczęta z gimnazjalnego koła teatralnego działającego pod kierunkiem Pani Jolanty Markowskiej wzorem lat ubiegłych zaprezentowały kolejne przedstawienie.

W tym roku uczennice w składzie: Ewa Konieczek, Oliwia Włodarczyk, Aleksandra Nalewajk, Sylwia Denkiewicz, Patrycja Prusaczyk, Julia Dobies, Iza Domurad przygotowały bajkę dla najmłodszych, którą przedstawiły w dniu 8 lutego 2017 r. dzieciom z Zespołu Placówek Oświatowych, a także przedszkolakom kadzidlańskich przedszkoli niepublicznych "Muzyczna Kraina" oraz "Radosny Zakątek".


Zdjęcia
(08.03.2017)Marianna Oklejak w Kadzidle
(tekst: UG) (fot.: facebook)


Znakomita ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, autorka świetnej książki "Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych", przyjedzie do Kadzidła.

Spotkanie z Autorką odbędzie się 22 marca, o godzinie 17.30, w Kadzidle, w Kinie za Rogiem, i będzie świetną okazją do pomówienia o Kurpiowszczyźnie, o kurpiowskiej kulturze, twórcach ludowych. Organizatorami spotkania są: Wójt Gminy Kadzidło, Publiczna Biblioteka i Centrum Kultury Kurpiowskiej.

Najserdeczniej zapraszamy.


(08.03.2017)Eliminacje gminne XL Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
(tekst: Zdzisław Parzych) (fot.: Archiwum OSP w Kadzidle)


W dniu 28 lutego 2017 r. w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle obyły się eliminacje gminne
XL Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".


W konkursie brało udział 8 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Kadzidło.


Więcej
(07.03.2017)"Zapusty Kurpiowskie" w Chudku
(tekst: Elżbieta Sadłowska) (fot.: Wiesława Sobiech)


23 lutego już po raz szósty spotkaliśmy się na "Zapustach Kurpiowskich" w Chudku.

Jak co roku, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały przedstawienie. Tym razem było to "Darcie pierza", gdzie przy wspólnej pracy miały okazję poskarżyć się na swoich mężów. Do śpiewu przygrywał Pan Marek Przetakiewicz - mieszkaniec Chudka. Piękny występ przygotowały i do wspólnego śpiewu zaprosiły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Golanki.


Więcej
(07.03.2017)Pieczenie ciasteczek w CKK
(tekst: UG) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


23 lutego, w trakcie ferii zimowych, w Centrum Kultury Kurpiowskiej odbyły się zajęcia, w trakcie których dzieci uczyły się piec ciasteczka.


Zdjęcia
(07.03.2017)Zaręczyny i... jałówka na sprzedaż
(tekst: Urszula Łaszczych) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


Tegoroczne "Bałamuty" miały inną formę niż zwykle.

Zespół "Kurpianka" przedstawił widowisko "Rajby na Kurpiach" wg scenariusza Ks. Stanisława Tworkowskiego i Ks. Władysława Skierkowskiego.


Więcej
(06.03.2017)Krzysztof Czyżewski w Kadzidle
(tekst: UG) (fot.: facebook)


Krzysztof Czyżewski, praktyk idei, animator kultury, poeta i eseista, współtwórca Ośrodka Pogranicze - sztuk, kultur, narodów w Sejnach oraz Fundacji Pogranicze, przyjedzie do Kadzidła.

W 2001 r. opublikował książkę "Ścieżka pogranicza", a w 2008 r. zbiór esejów "Linia powrotu. Zapiski z pogranicza". W 2014 w wydawnictwie "Medeia" ukazała się jego książka "Miłosz. Tkanka łączna". Jest współautorem i redaktorem książek "Podręcznik dialogu. Zaufanie i tożsamość" (2012), "Miłosz - Dialog - Pogranicze" (2012) oraz "Podlasie. Pamięć - Tożsamość - Rozwój" (2014).

Spotkanie odbędzie się 20 czerwca, o godzinie 17.30, w kadzidlańskim Kinie za Rogiem. Organizatorami spotkania są Wójt Gminy Kadzidło, Publiczna Biblioteka oraz Centrum Kultury Kurpiowskiej. Serdecznie zapraszamy.


(06.03.2017)Wojciech Jagielski w Kadzidle
(tekst: UG) (fot.: facebook)


Wojciech Jagielski, znakomity dziennikarz, reportażysta, pisarz, związany z Polską Agencją Prasową, współpracownik BBC, Le Monde, autor głośnych książek Modlitwa o deszcz, Nocni wędrowcy, Wszystkie wojny Lary, przyjedzie, na zaproszenie wójta Dariusza Łukaszewskiego, do Kadzidła.

Spotkanie pod tytułem "Porozmawiajmy o wojnie. Porozmawiajmy o nadziei", odbędzie się 12 kwietnia, o godzinie 17.30, w Centrum Kultury Kurpiowskiej, przy ulicy Kościuszki 6.

Organizatorami spotkania są: Wójt Gminy, Publiczna Biblioteka, Centrum Kultury Kurpiowskiej. Serdecznie zapraszamy.


(03.03.2017)Ferie w Świetlicy Wiejskiej w Golance
(tekst: Grażyna Krystianiak) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


W dniu 21.02.2017 r. w Świetlicy Wiejskiej w Golance odbyło się spotkanie z dziećmi. Było smacznie, kreatywnie i wesoło.

Smacznie bo ciasteczka własnoręcznie zrobione i upieczone zawsze będą smaczne, a kiedy doda się do tego słodki lukier i posypkę, nikt się im nie oprze. Kreatywnie dlatego, że kiedy ciasteczka się piekły, dzieci własnoręcznie zrobiły piękne karnawałowe maski. Zabawy i śmiechu było przy tym bardzo dużo.

Dziękujemy Pani sołtys Annie Skibie za pomoc w organizacji spotkania, mamom za przygotowanie pysznego, słodkiego poczęstunku i dzieciom za liczne przybycie i aktywny udział.


Zdjęcia
(03.03.2017)Ferie w szkole w Jazgarce
(tekst: Bogusława Jaksina)


17 lutego w Zespole Szkół w Jazgarce odbył się bal przebierańców, który obfitował w wiele atrakcji, m.in. dzieci wykonywały maski karnawałowe, wybierały króla i królową balu, brały udział w przeróżnych konkursach, uczyły się tańców kurpiowskich.

Wesołe harce zakończono słodkim poczęstunkiem.

Zajęcia zorganizowało Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle we współpracy z Panią dyrektor szkoły Marzeną Pokorą, sołtys Klimk Anną Orzech i przewodniczącą KGW z Klimk Elżbietą Tomczak-Sobotką, a poprowadzili je Bogusia Jaksina oraz Paweł Łaszczych - instruktorzy CKK.


(03.03.2017)Przedszkolaki z wizytą w bibliotece
(tekst/fot.: Justyna Kozłowska)


Dnia 22 lutego 2017 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kadzidle wybrały się spacerkiem wraz z Panią Justyną Kozłowską do Biblioteki Publicznej w Kadzidle na spotkanie z Panią bibliotekarką - Krystyną Sutułą.

Na miejscu przedszkolaki zobaczyły jak wygląda biblioteka, dowiedziały się na czym polega praca Pani bibliotekarki oraz co trzeba zrobić, żeby móc wypożyczyć książkę.


Więcej
(02.03.2017)"Śladami Kurpiów" w Piaseczni
(tekst/fot.: UG)


Po raz dwudziesty trzeci, we wtorek zapustny, odbyła się uroczystość "Śladami Kurpiów", która zwieńczyła trwające przez tydzień, Święto Wycinanki.

Spotkanie odbyło się 28 lutego 2017 r. w Piaseczni, gdzie przyjęli nas gościnni i szczerzy mieszkańcy tej kurpiowskiej wsi. Licznie przybyli goście mogli dostrzec ciekawe dekoracje, bogactwo strojów kurpiowskich, posłuchać muzyki oraz podziwiać prace wystawione przez nagrodzonych artystów.


Więcej
(02.03.2017)Nabór wniosków w zakresie projektów grantowych
(tekst: Kurpsie Razem)


Informacja o planowanym naborze wniosków w zakresie projektów grantowych dotyczących organizacji festynów integrujących wieś kurpiowską.


Więcej
(01.03.2017)
© Urząd Gminy Kadzidło 2017