Strona główna


 :: Marzec 2018


I Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Rozśpiewany Przedszkolak"
(tekst: Halina Prusaczyk, Natalia Chrostek) (fot.: Archiwum ZPO w Kadzidle)


Dnia 15 marca 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle odbył się I Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Rozśpiewany Przedszkolak" pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kadzidło.

Celem zorganizowanego festiwalu było prezentowanie dziecięcych umiejętności wokalnych, rozwijanie zainteresowań i zdolności muzycznych, a także kształcenie postaw akceptowanych społecznie.


Więcej
(31.03.2018)Wielkanocne warsztaty w kadzidlańskiej bibliotece
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


14 i 20 marca w bibliotece w Kadzidle odbyły się warsztaty wielkanocne z twórczyniami ludowymi dla uczniów klas VI, ze Szkoły Podstawowej w Kadzidle.

Dzieci nauczyły się jak wykonać pisankę metodą batikową i palmę z bibuły. Swoje mistrzostwo pokazały Panie Ewa Zdunek i Halina Pajka. Obie Panie od wielu lat trudnią się rękodziełem i chętnie przekazują swoje umiejętności dzieciom i młodzieży na warsztatach, z nadzieją na znalezienie swoich następców.

Dziękujemy Paniom Ewie i Halinie za współpracę na rzecz propagowania kurpiowskiej sztuki ludowej.


Zdjęcia
(31.03.2018)Na koncercie De Mono
(tekst: Agnieszka Grzyb) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


9 lutego 2018 r. grupa uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie uczestniczyła w seminarium z zasad ochrony przeciwpożarowej "Numery Twoich Przyjaciół 998/112" w Ostrołęce.

Zwieńczeniem spotkania był koncert zespołu De Mono. Andrzej Krzywy z zespołem zaśpiewał największe przeboje w nowych aranżacjach. Zaskakiwał poczuciem humoru i umiejętnościami wokalnymi.

Jesteśmy wdzięczni Panu wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu za możliwość uczestniczenia i doznania niezapomnianych wrażeń.


Zdjęcia
(30.03.2018)Dzień Kobiet w kadzidlańskiej bibliotece
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


8 marca z okazji Dnia Kobiet w bibliotece w Kadzidle odbyło się spotkanie pt. "Panie o Panach i Panowie o Paniach".

W tym dniu dla Pań i Panów zagrał zespół Państwa Kaczyńskich z Wachu. Wiersze oraz wesołe aforyzmy o zaletach i przywarach Pań wygłosili: Wójt Gminy Dariusz Łukaszewski, Przewodniczący Rady Gminy Jan Kulasik i Dyrektor Centrum Kultury Kurpiowskiej Grzegorz Parzych. Panie też nie były dłużne i o Panach na wesoło wypowiedziały się: Janina Kaczyńska, Krystyna Łaszczych, Małgorzata Gadomska i Renata Parzych.

Dziękujemy Państwu Janinie, Ryszardowi i Darii Kaczyńskim za świetnie dobrany repertuar i muzykę oraz wszystkim za mile spędzony wieczór.


Zdjęcia
(22.03.2018)HEY TEAM zwycięża w turnieju siatkarskim
(tekst: Zenon Pierzchanowski) (fot.: Sławomir Duszak)


W dniu 3 marca 2018 r. w kadzidlańskiej hali sportowej rozegrano Żeński Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni Wójta Gminy Kadzidło.

W rozgrywkach wzięły udział cztery zespoły, odbyło się sześć spotkań w większości wyrównanych (w trzech do wyłonienia zwycięskiej drużyny potrzebny był dodatkowy set). Ostatecznie puchar trafił w ręce najbardziej doświadczonych siatkarek z drużyny HEY TEAM, drugie miejsce zajęły KABACZKI, trzecie FC JANUSZ, czwarte MF.


Zdjęcia
(21.03.2018)W odwiedzinach u wójta (relacjonuje wychowawczyni Anna Mielnicka)
(fot.: UG Kadzidło)


W dniu 13 marca klasa 6a wraz z wychowawczynią Anną Mielnicką wybrała się do Urzędu Gminy w Kadzidle.

Spotkaliśmy się z Panem Wójtem Dariuszem Łukaszewskim, który przywitał nas serdecznie w swoim gabinecie. Zapoznał nas ze swoją pracą, a następnie oprowadził po całym urzędzie, Ośrodku Pomocy Społecznej i Zespole Obsługi Szkół i Przedszkoli.


Więcej
(20.03.2018)Zapraszamy na kiermasz
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Grzegorz Parzych)


Do 23 marca trwa Wielkanocny Kiermasz Kurpiowskiej Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego.

Zapraszamy do Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle.


Zdjęcia
(18.03.2018)Dyrektor Wiesława Sobiech bibliotekarzem roku na Mazowszu
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Krystyna Sutuła)


Kolejny, ósmy już konkurs na Bibliotekarza Roku, ogłaszany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, został rozstrzygnięty.

Pierwszy etap wyłonił najlepszego bibliotekarza na Mazowszu. Miło nam poinformować, że to zaszczytne wyróżnienie trafiło do Wiesławy Sobiech, kierującej od lat kadzidlańską biblioteką. Trzynastoosobowa kapituła, której przewodniczyła Janina Jagielska, doceniła pracę pani dyrektor, wielość i różnorodność podejmowanych przedsięwzięć, liczne spotkania z niezwykłymi Gośćmi (m.in. Zofia Pilecka, Katarzyna Herbertowa, ks. Adam Boniecki, ojciec Jacek Salij, Cezary Łazarewicz, Andrzej Franaszek) oraz budowę nowej biblioteki.

Szanowna Pani Dyrektor, gratulujemy z całego serca, tak wyjątkowego wyróżnienia i tak pięknej promocji naszej gminy.


(15.03.2018)Oldboje zagrali w Chudku!
(tekst: UG Kadzidło)


Oldboje z czterech gmin zagrali 4 marca 2018 r. w Chudku, w turnieju piłkarskim o Puchar Wójta Gminy Kadzidło.

Starsi zawodnicy zaprezentowali się rewelacyjnie, walcząc do upadłego, strzelając wiele pięknych bramek.


Więcej
(12.03.2018)"Z pokolenia na pokolenie" - cykl warsztatów z twórcami ludowymi w ZPO w Kadzidle
(tekst: Halina Cichoń) (fot.: Archiwum ZPO w Kadzidle)


Warsztaty (z zakresu rzeźbiarstwa, haftu, wykonywania kwiatów z bibuły do palmy wielkanocnej) w ZPO w Kadzidle trwały cały tydzień, od 26 lutego do 2 marca 2018 roku.

Uczestnikami spotkań byli uczniowie klas trzecich i czwartych. Gościliśmy w naszych murach znakomitych twórców, mieszkańców naszej gminy.


Więcej
(11.03.2018)Irena Duchowska w Kadzidle
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Krystyna Sutuła)


Irena Duchowska, wilnianka, założycielka Polskiego Zespołu Pieśni na Żmudzi "Issa", prezes Związku Polaków na Laudzie, organizatorka Dni Kultury Polskiej na Litwie, spotkała się 2 marca 2018 r. z czytelnikami w kadzidlańskiej bibliotece.

Autorka zaprezentowała tomik poetycki, zatytułowany W zielonej dolinie. Poetka jest autorką sześciu zbiorów poezji. Za swoją działalność i miłość do Polski została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi RP.


Więcej
(11.03.2018)Zimowy przegląd twórczości w ZPO w Kadzidle
(tekst: Justyna Kozłowska) (fot.: Archiwum ZPO w Kadzidle)


Dnia 28 lutego 2018 r. w Przedszkolu Samorządowym w Kadzidle odbyła się niezwykła uroczystość.

Dzieciaki z przedszkola oraz z oddziałów przedszkolnych przedstawiły przepiękne występy w ramach przeglądu twórczości "Hu, hu, ha, nasza zima zła". Zaprezentowały piosenki, wiersze i układy taneczne o tematyce zimowej. Celem spotkania była integracja społeczności przedszkolnej.


Więcej
(11.03.2018)Sukcesy w piłce ręcznej
(tekst: Zenon Pierzchanowski) (fot.: Archiwum ZPO w Kadzidle)


24 i 25 lutego 2018 r. w hali sportowej w Kadzidle odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców klas gimnazjalnych.

W obu kategoriach zwyciężyły drużyny z Kadzidła. Chłopcy po zaciętej walce zwyciężyli w finale z Czerwinem. Dziewczęta natomiast zdominowały po raz kolejny cały turniej, o czym świadczą wyniki.


Więcej
(11.03.2018)VIII Bieg na Szczyt Rondo 1 w Warszawie z udziałem naszych strażaków
(tekst: Zdzisław Parzych) (fot.: Archiwum OSP w Kadzidle)


24 lutego 2018 roku odbył się już VIII Bieg na Szczyt Rondo 1 w Warszawie.

Na uczestników czekało 37 pięter, a dokładnie aż 836 schodów do pokonania. Bieg rozgrywany był w dwóch kategoriach: OPEN i STRAŻACY ("Strażackie schody"). Panująca niezwykła atmosfera, najlepsi specjaliści od biegania po schodach oraz szczytny cel to znaki rozpoznawcze imprezy.


Więcej
(10.03.2018)Program edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować"
(tekst: Zdzisław Parzych) (fot.: Archiwum OSP w Kadzidle)


Jednostka OSP w Kadzidle włączyła się do programu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Ideą programu jest objęcie nauką resuscytacji wszystkie dzieci uczęszczające do klas I-III w całej Polsce.


Więcej
(09.03.2018)Już niedługo będzie można składać wnioski w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
(tekst: UG Kadzidło)


Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Kurpsie Razem" informuje o możliwości składania wniosków w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie wzmocnienia kapitału społecznego, w tym podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska, zmian klimatycznych oraz rozwiązań innowacyjnych - projekt grantowy dotyczący kampanii informacyjno-promocyjnej z zakresu ochrony środowiska i zmian klimatycznych (limit dostępnych środków: 200 000,00 PLN).

Termin składania wniosków: od dnia 21 marca 2018 r. do dnia 05 kwietnia 2018 r. do godz. 16.00.


Więcej
(09.03.2018)Kurpik najlepszy w Kurpie Cup!
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


W dniu 3 marca 2018 r. w Chudku został rozegrany kolejny turniej piłkarski Kurpie Cup.

O Puchar Wójta Gminy Kadzidło rywalizowało dziewięć drużyn z Kadzidła, Biskupca, Ostrołęki, Olszewa-Borek, Mikołajek, Ołdaków, Szczytna. Młodzi piłkarze z rocznika 2010 strzelili wiele pięknych bramek, widzowie byli świadkami nagłych zwrotów akcji, dramatycznych rzutów karnych.


Więcej
(06.03.2018)Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kadzidło
(tekst: Małgorzata Białczak, Eliza Cichoń) (fot.: Uczestnicy turnieju)


W niedzielę, 25 lutego 2018 r. odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kadzidło w kategorii OPEN.

Jedyną i najważniejszą zasadą przystąpienia do turnieju była obecność co najmniej jednej dziewczyny lub kobiety w każdej z drużyn, bez możliwości opuszczenia boiska w każdym z rozegranych meczy. Swój udział zgłosiło osiem drużyn.


Więcej
(02.03.2018)
© Urząd Gminy Kadzidło 2018