Strona główna


 :: Październik 2016


"Unihokej Łączy Dzieci"
(tekst: Marcin Lisiewski) (fot.: Archiwum ZS w Chudku)


W dniach 22-23 października w Katowicach odbył się Wielki Finał Ogólnopolskiego Festiwalu "Unihokej Łączy Dzieci ".

W turnieju tym uczestniczyły drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Chudku. Ekipy z Chudka awansowały do grona 16 najlepszych drużyn w Polsce po ciężkich eliminacjach, które odbyły się 1 października 2016 r. w Łochowie.


Więcej
(31.10.2016)Spotkanie z pszczelarzem
(tekst: Halina Cichoń) (fot.: Wychowawczynie klas II z ZPO
w Kadzidle)


19 października 2016 r. dla uczniów klas II Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle zorganizowano spotkanie w Zagrodzie Kurpiowskiej z pszczelarzem Panem Januszem Marzewskim.

Pan Janusz jest członkiem Stowarzyszenia Strzelców Kurpiowskich. Świat pszczół zafascynował go tak bardzo, iż postanowił swoją pasją dzielić się z innymi.


Więcej
(31.10.2016)Dialekt kurpiowski - kontynuacja zajęć w ZPO w Kadzidle
(tekst/fot.: Halina Cichoń)


Zajęcia z edukacji regionalnej ruszyły od września i stanowią kontynuację zajęć z grupą uczniów z ubiegłego roku, ale też dołączyło kilkoro zapaleńców, którzy chcą wspólne z kolegami pielęgnować tradycję i kulturę swojego regionu.

Grupa w obecnym składzie liczy 20 osób z klas drugich i trzecich pierwszego etapu nauczania.


Więcej
(31.10.2016)Azjatyckie kulinaria w Czarni
(tekst/fot.: UG)


Na znakomity pomysł wpadły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Czarni i Brzozowej. Przygotowały i zaprosiły Gości na azjatyckie kulinaria w dniu 26 października.

Panie własnoręcznie przygotowały znakomite sajgonki oraz wyśmienite sushi. Nie zabrakło grzybków mun, alg, sojowego sosu, awokado, świeżego łososia oraz pomocy sąsiedzkiej z zaprzyjaźnionych kół z Krobi i Piaseczni. Wszyscy świetnie się bawili, pracowali, także biesiadowali.

Szefowała przedsięwzięciu przewodnicząca Wanda Pawluk, która była pomysłodawczynią spotkania. Sołtys Urszula Prajs, radna Katarzyna Pawłowska doradzały i motywowały do poznawania tajników kuchni azjatyckiej. Pozostałe Panie uwijały się jak w ukropie i odniosły najprawdziwszy kulinarny sukces. A myśmy tam byli, sajgonki kręcili, wszystko smakowali i pięknie gospodyniom podziękowali.


Zdjęcia
(27.10.2016)Sesja zdjęciowa "Kurpianki"
(tekst/fot. Grzegorz Parzych)


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Zespołu "Kurpianka" z nagrań filmu tematycznego pt. "Polska, Europa, Świat", która odbyła się w dniu 16 września br.
Zdjęcia
(26.10.2016)"Requiem" Mozarta w Kadzidle
(tekst/fot. UG)


To było prawdziwe święto muzyki. 23 października w naszym kościele parafialnym odbył się kolejny koncert w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et musica".

Tym razem wysłuchaliśmy "Requiem" d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Chóru Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego z Białegostoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina pod opieką artystyczną Barbary Rafałko, muzyków Filharmonii Kameralnej z Łomży pod dyrekcją prof. dr. hab. Jana Miłosza Zarzyckiego oraz solistów: Agnieszki Piass - sopran, Magdaleny Lewandowskiej - alt, Jacka Szymańskiego - tenor oraz Sławomira Jurczaka - bas.


Więcej
(25.10.2016)Świetna gra młodych piłkarzy!
(tekst/fot. UG)


Piłkarze Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle odnieśli duży sukces. W piłkarskich rozgrywkach na szczeblu międzypowiatowym nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce.

W finale ulegli zaledwie jedną bramką rówieśnikom z Przasnysza. Bramki dla kadzidlańskiego zespołu strzelali: Dawid Jechanowski (2), Cyprian Łukaszewski (2) i Miłosz Skowronek (1). Świetny turniej rozegrał bramkarz Przemysław Grzyb.


Więcej
(23.10.2016)Koty z masy solnej na pochmurne jesienne dni
(tekst: Bogusława Jaksina)
(fot. Archiwum CKK w Kadzidle, Eliza Cichoń)


Zapraszamy do oglądania zdjęć z zajęć, które odbyły się w dniu
19 października w CKK w Kadzidle.


W zajęciach wzięły udział dzieci z Oddziału Przedszkolnego z ZPO w Kadzidle z wychowawczynią Elizą Cichoń.


Zdjęcia
(21.10.2016)Norbert Duszak, mistrz karate kyokushin
(tekst/prezentacja: Agnieszka Grzyb)
(fot. Archiwum Norberta Duszaka)


"Karate trenujemy, aby przekroczyć nieuświadomione granice ludzkich możliwości, wydobyć ukryty w nas potencjał siły ducha i zwyciężyć siebie samego" - to motto przewodnie Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin, w którym od 5 lat trenuje Norbert Duszak – uczeń trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie.

Pod czujnym okiem senseia Wiesława Orła (IV dan) zdobywa na arenach krajowych i zagranicznych niebywałe osiągnięcia. Codzienne treningi, ciężka praca owocują sukcesami.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.


Prezentacja
(21.10.2016)Pasowanie uczniów klasy pierwszej w SP w Glebie
(tekst/fot.: Anna Serowik)


Dnia 12 października w Szkole Podstawowej w Glebie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnie uczniowie klasy pierwszej przedstawili krótki montaż artystyczny i złożyli przyrzeczenie, po czym nastąpiło wręczenie dyplomów i upominków przez Panią Dyrektor Justynę Giers oraz zaproszonych gości: Pana Wójta Dariusza Łukaszewskiego i Pana Radnego Zdzisława Pokorę.

W dalszej części uroczystości uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wiersze i piosenki z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.


Zdjęcia
(21.10.2016)Stanisław Sieruta uhonorowany!
(tekst/fot.: UG)


Stanisław Sieruta, zmarły niedawno wybitny artysta kurpiowski, śpiewak, tancerz, gawędziarz, skrzypek, Honorowy Obywatel Gminy Kadzidło, doczekał się swojej ulicy.

Imię Stanisława Sieruty otrzymała ulica w Brzozówce. Stosowną uchwałę podjęli radni Gminy Kadzidło.

Dziękujemy mieszkańcom za okazaną wrażliwość oraz zgodę na utrwalenie pamięci o niezwykłym synu Ziemi Kurpiowskiej.(20.10.2016)Kiszenie kapusty na zimę w Dylewie
(tekst: Ktystyna Łaszczych) (fot.: Archiwum biblioteki w Dylewie)


Koło Gospodyń Wiejskich i Biblioteka Publiczna w Dylewie były organizatorem II edycji "Tradycyjnego kiszenia kapusty na zimę", które odbyło się w dniu 18 października br.

Tegoroczna edycja wzbogacona była o warsztaty dla uczniów Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie, w których uczestniczyło około 200 uczniów. Omówione były tradycje i zwyczaje związane z kiszeniem kapusty.


Więcej
(20.10.2016)Wycieczka na Białoruś!
Zapraszamy na dawne polskie Kresy!

(tekst: UG)


Szanowni Państwo, zapraszamy na Białoruś, na dawne polskie Kresy.

Przez 8 dni będziemy odwiedzać najważniejsze miejsca dla polskiej historii i polskiej tradycji. Będziemy podążać śladami Mickiewicza, Ogińskich, Wańkowicza, Puttkamerów, Kościuszków, Radziwiłłów.

Poznamy białoruską kulturę, zwyczaje, kuchnię. Spotkamy się z naszymi Rodakami, którzy przetrwali najtrudniejsze czasy sowieckiej i niemieckiej okupacji.


Więcej
(19.10.2016)"Porozmawiajmy o rozmowie"
(tekst: UG)


Wójt Gminy Kadzidło, Publiczna Biblioteka im. Wojciecha Woźniaka ogłaszają konkurs literacki "Porozmawiajmy o rozmowie".

Celem konkursu jest podjęcie idei dialogu, niezwykle bliskiej Wojciechowi Woźniakowi, która wyznaczała wizerunek pisma "Pracownia", i zdołała skupić tak wielu ciekawych autorów. Dialog oraz otwartość, starannie pielęgnowane przez Wojciecha Woźniaka, wydają się szczególnie cenne, wobec nieustannych przejawów ksenofobii, szowinizmu, nienawiści, zdziczenia, prostactwa i chamstwa.


Regulamin
(19.10.2016)Elżbieta i Andrzej Prusaczykowie docenieni!
(tekst: UG) (fot.: Archiwum Elżbiety Prusaczyk)


Gospodarstwo agroturystyczne "Pod Lipkami" Elżbiety i Andrzeja Prusaczyków z Tatar, zostało uznane za jedno z najlepszych na Mazowszu.

Konkurs przeprowadził Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie. Państwu Prusaczykom przypadła II nagroda.


Więcej
(19.10.2016)Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Kadzidło
(tekst: UG) (fot.: Archiwum ZS w Chudku)


Władze samorządowe oraz dyrektorzy szkół podziękowali nauczycielom i pracownikom szkół. Dzień Edukacji Narodowej był znakomitą okazją do podsumowania rocznej pracy.

Życzenia złożyli wójt Dariusz Łukaszewski oraz Jan Kulasik - Przewodniczący Rady Gminy. Spotkanie przygotowali dyrektorzy: Elżbieta Cekała, Teresa Wielechowska oraz Józef Kojtek. Zachwycały kobaltowe róże, wykonane przez Bogusławę Jaksinę oraz kurpiowskie wiwaty przygotowane przez Pawła Łaszczycha. Nie zabrakło tradycyjnych grawertonów oraz dyplomów uznania.


Więcej
(18.10.2016)Ozdoby z masy solnej
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


O tym, że z masy solnej można wyczarować wiele wspaniałych ozdób przekonały się dzieci z "zerówki" z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle.

Pod okiem instruktorki Bogusi Jaksiny samodzielnie wykonały ozdobę, którą osobiście wręczyły swojej Pani Basi Niegowskiej w Dniu Nauczyciela.

Zapraszamy do oglądania zdjęć.


Zdjęcia
(17.10.2016)Dzień Chłopaka w szkole w Glebie
(tekst/fot.: Anna Serowik)


Dnia 30 września w Szkole Podstawowej w Glebie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczynki z wszystkich klas przygotowały dla swoich kolegów niespodzianki - kolorowe muchy. Chłopcy chętnie przyozdobili swoje szyje i z dumą prezentowali upominki.

Koleżanki wraz z paniami nauczycielkami odśpiewały chłopcom huczne "Sto lat" i złożyły życzenia. Następnie wszystkie dzieci udały się na stołówkę, by wspólnie przyrządzić pyszną i kolorową pizzę. Każde dziecko miało możliwość skomponowania pizzy według własnego gustu i upodobania kulinarnego. Tego dnia nie tylko chłopcy, ale również dziewczęta świetnie się bawili, a największą radość sprawiło im skonsumowanie własnoręcznie wykonanej pizzy.


Zdjęcia
(14.10.2016)Bądź bezpieczny - wizyta policjanta w Oddziałach Przedszkolnych w ZPO w Kadzidle (grupy 0-1, 0-2)
(tekst: Eliza Cichoń) (fot.: Eliza Cichoń, Barbara Niegowska)


W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.

W dniu 11.10.2016 r. Oddziały Przedszkolne odwiedził policjant sierż. szt. Mariusz Święcki wraz z Komisarzem Kurpikiem. Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków.


Więcej
(14.10.2016)Uczniowie kadzidlańskiego gimnazjum na wycieczce na Podlasiu
(tekst: Elżbieta Szulkowska) (fot.: Archiwum PG w Kadzidle)


W dniach 8-9 października 2016 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kadzidle pod opieką Pań: Iwony Puławskiej i Elżbiety Szulkowskiej wyjechali na wycieczkę ekologiczną do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Najbardziej obawialiśmy się złej pogody, a tymczasem aura była całkiem znośna: nie padało, choć powietrze było chłodne i wilgotne. Podczas tego wyjazdu poznaliśmy nie tylko miejsca atrakcyjne przyrodniczo (biebrzańskie bagna, rzeczny wodopój, legowisko łosia, gniazdo żurawia), ale także historycznie (np. Polskie Termopile na Górze Strękowej, gdzie znajdują się ruiny umocnień, z których we wrześniu 1939 r. obroną kierował nieugięty Władysław Raginis).


Więcej
(14.10.2016)Muchomorki z jarzyn - zajęcia dla dzieci z ZPO w Kadzidle
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


5 października w CKK w Kadzidle podopieczni Pani Elizy Cichoń poznali inne niż spożywcze zastosowanie warzyw.

Z ziemniaczka kapelusik, a z pietruszki korzonek, jeszcze tylko pomalować i muchomorek gotowy. Dzieci bardzo uważnie słuchały i patrzyły jak Pani Bogusia tłumaczy, a efekty ich prac widać na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia.


Zdjęcia
(13.10.2016)Dostojny Jubileusz dylewskich strażaków
(tekst: UG) (fot.: Archiwum OSP w Dylewie)


Dylewscy strażacy obchodzili
9 października dostojny Jubileusz. Dziewięćdziesiąt lat temu została założona w Dylewie Ochotnicza Straż Pożarna.


Dzisiaj jednostka ta należy do najlepszych w powiecie ostrołęckim. Jest świetnie wyposażona, ma własną siedzibę, sztandar, niezawodnie niesie pomoc podczas wypadków, pożarów oraz innych zagrożeń. Wkrótce dylewska jednostka wstąpi do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obchody Jubileuszu rozpoczęła uroczysta Msza Święta, w Kościele pw. NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, celebrowana przez ks. Ryszarda Kłosińskiego - proboszcza Parafii Kadzidło oraz kapelana gminnych strażaków.


Więcej
(12.10.2016)W Kadzidle koncertowo
(tekst/fot.: UG)


Znakomici muzycy zagościli do Kadzidła.

W kościele 9 października odbył
się koncert w ramach
XII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et musica". Wysłuchaliśmy utworów: Mozarta, Bohmanna, Gounoda, Straussa, Różyckiego, Schuberta, Wieniawskiego, Gershwina.


Więcej
(11.10.2016)Gimnazjalna Rada Gminy inauguruje swoją działalność!
(tekst: UG)


28 października, w piątek, o godzinie 9.00, w Urzędzie Gminy w Kadzidle, w Sali Narad, zainauguruje swoją działalność Młodzieżowa Rada Gminy.

Utworzą ją radni-uczniowie wyłonieni w poszczególnych gimnazjach, funkcjonujących w Gminie Kadzidło.
W szkołach odbyły się wybory.


Więcej
(11.10.2016)Wizyta Strażaka w Oddziałach Przedszkolnych w ZPO w Kadzidle, gr. 0-1, 0-2
(tekst: Eliza Cichoń) (fot.: Eliza Cichoń, Barbara Niegowska)


Wizyta strażaka w naszych grupach w dniu 10 października wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci.

Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji programu dotyczącego profilaktyki i bezpieczeństwa uczniów. W trakcie spotkania strażak zapoznał dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku.


Więcej
(11.10.2016)Renata Kim w Kadzidle
(tekst: UG) (fot.: Krystyna Sutuła)


Renata Kim, znana dziennikarka Newsweek, szefowa działu Społeczeństwo, ceniona komentatorka polityczna, odwiedziła 8 października Kadzidło i spotkała się z mieszkańcami Kadzidła.

Ponad godzinne spotkanie było frapującą opowieścią o potrzebie pielęgnowania wolności oraz potrzebie chronienia tych wartości, które są fundamentem demokracji. Renata Kim zdecydowanie upomniała się o poszanowanie Trybunału Konstytucyjnego, praw obywatelskich, praw kobiet, skrytykowała pomysł likwidacji gimnazjów, podkreśliła, że upominanie się o wolność ma swoją wysoką, ale konieczną, cenę. Nie zabrakło ciekawych dygresji o podróżach do Korei, kulinarnych gustach, fascynacji Indiami. Dziękujemy Renacie Kim za spotkanie i życzymy owocnej pracy.

Spotkanie sobotnie zorganizowali wójt Dariusz Łukaszewski, dyrektor Wiesława Sobiech. Dziękujemy Paniom bibliotekarkom za bezgraniczną życzliwość.


Zdjęcia
(10.10.2016)Uczniowie ZPO w Kadzidle na spektaklu pt. "Polak Mały"
(tekst: Iwona Sobiech)


W dniach 26 i 27 września 2016 r. uczniowie klas: 1b, 2a, 2b, 2c, 2e, 3a, 3b, 3c, 3e, 3f z Zespołu Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle byli w OCK w Ostrołęce na spektaklu pt. "Polak Mały" przedstawianym przez aktorów Wrocławskiego Teatru Artenes.

Głównymi bohaterami spektaklu byli bracia Lesio i Czesio (w różnym wieku), będący najmłodszymi członkami wielopokoleniowej rodziny. Znajdowali się w piwnicy/lamusie, stanowiącym swoiste muzeum dziadka
- gawędziarza.


Więcej
(10.10.2016)Świetne Kadzidlanki!
(tekst: Artur Prusiński) (fot.: Archiwum Artura Prusińskiego)


Doskonale wypadli nasi sportowcy w zawodach rozgrywanych we wrześniu i październiku.

25 września, w Warszawie, w Olimpiadzie Młodzieży zawodniczki z Kadzidła zdobyły: Natalia Nalewajk złoto w kata i srebro w kumite, Alicja Nalewajk i Zuzia Bakuła brąz w kumite.

Równie dobrze wypadł ogólnopolski sprawdzian rozegrany w Końskich. W niedzielę 2 października srebrne medale dla Kadzidła zdobyły: Marysia Lisiewska i Natalia Nalewajk; brązowe medale zdobyły: Patrycja Rutkowska i Zuzanna Bakuła.


Więcej
(10.10.2016)Zmarł Stanisław Sieruta
(tekst/fot.: UG)


W dniu 8 października zmarł wybitny śpiewak kurpiowski i odtwórca gwary kurpiowskiej, tancerz, założyciel muzycznego zespołu folklorystycznego "Olszyny", artysta malarz, Honorowy Obywatel Gminy Kadzidło.

Jego nagrania wielokrotnie prezentowane były w radio, telewizji. Nagrania Kurpiowskich pieśni w wykonaniu Stanisława Sieruty znajdują się w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Z udziałem Stanisława Sieruty powstało 5 filmów dokumentalnych o kulturze i sztuce kurpiowskiej.

Rodzinę Zmarłego prosimy o przyjęcie najszczerszych kondolencji. Niech spoczywa w pokoju.
Dariusz Łukaszewski
Wójt Gminy Kadzidło

Społeczność Gminy Kadzidło

Jan Kulasik
Przewodniczący Rady Gminy(09/10.10.2016)Kraków! Kraków! Kraków!
(tekst: UG) (fot.: Michał Bogdański)


W niezwykłej wyprawie wzięli udział uczniowie gminnych szkół. Przez trzy dni (30 września
- 2 października 2016) uczestnicy wycieczki zwiedzali Kraków, miasto piękne, tajemnicze i magiczne.


Gościny użyczył niezwykle życzliwy Wojciech Ornat, prowadzący hotel Klezmer-Hois, mieszczący się w samym sercu krakowskiego Kazimierza, w budynku starej, zabytkowej, żydowskiej mykwy.


Więcej
(07.10.2016)Wycieczka do stadniny koni
(tekst/fot.: Eliza Cichoń)


W dniu 24.09.2016 dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do stadniny koni w Dzbeninie. Dla wielu dzieci, była to pierwsza okazja do tego, aby bliżej poznać te zwierzęta, dowiedzieć się, w jaki sposób je pielęgnować i dbać o nie, utrzymując w dobrej kondycji i zdrowiu.

Każde dziecko miało okazję przejechać się konno, jak również prawdziwą bryczką. Pobyt w stadninie zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek oraz zabawą na terenie gospodarstwa.

W drodze powrotnej niespodzianką dla dzieci okazała się wizyta w sali zabaw Fantazja. Czekała na nas moc atrakcji. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil.


Zdjęcia
(07.10.2016)Dzień Przedszkolaka w Oddziałach Przedszkolnych w ZPO w Kadzidle
(tekst: Wychowawczynie grup: 0-1, 0-2) (fot.: Eliza Cichoń)


Jak powiedział Janusz Korczak: "Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat". Powtarzając to motto spoglądamy codziennie na nasze cudowne maluchy - wesołe, radosne i uśmiechnięte.

20 września 2016 r. dzieci były wyjątkowo szczęśliwe, bowiem obchodziły swoje święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Specjalnie na ten dzień nauczycielki przygotowały dla dzieci fajne atrakcje i ciekawe niespodzianki, dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.


Zdjęcia
(07.10.2016)Wycieczka do Dzbenina
(tekst: Anna Mielnicka) (fot.: Iwona Sobiech, Anna Mielnicka)


W dniu 1 października 2016 r. uczniowie klas 2c - wychowawca Anna Mielnicka i 2e - wychowawca Iwona Sobiech wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego i stadniny koni w Dzbeninie.

Głównymi atrakcjami były przejażdżki konno i wyprawa bryczką leśnym traktem, gdzie obcując bezpośrednio z naturą uczniowie mieli okazję podziwiać uroki jesiennego krajobrazu i utrwalić wiadomości o lesie. Integracją były wspólne zabawy i gry na terenie gospodarstwa, a także ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.


Zdjęcia
(06.10.2016)Rowerowa wycieczka do Leśnictwa "Wykrot"
(tekst: Elżbieta Szulkowska) (fot.: Archiwum PG w Kadzidle)


Korzystając z pięknej, słonecznej pogody w dniu 1.10.2016 r. uczniowie gimnazjów w Kadzidle i Jazgarce pod opieką Pani Elżbiety Szulkowskiej wybrali się na rowerową wycieczkę do Leśnictwa "Wykrot".

Trasa naszej podróży rozpoczęła się w Kadzidle, skąd asfaltową drogą przejechaliśmy przez Golankę i Krobię do Jazgarki. Tam spotkaliśmy się z kolegami z Jazgarki i razem podążyliśmy najpierw żwirówką wijącą się między polami i łąkami, a potem leśnym traktem w stronę leśniczówki w Wykrocie.


Więcej
(05.10.2016)Spotkanie z policjantem
(tekst: Iwona Sobiech) (fot.: Iwona Sobiech, Halina Cichoń)


W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem, we wrześniu uczniowie kl. 2b (wychowawca Pani Halina Cichoń) i 2e (wychowawca Pani Iwona Sobiech) Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce Panem Wojciechem Rydlem.

Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Gość omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem.


Więcej
(05.10.2016)Służba Celna ostrzega
(tekst: Służba Celna)


W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.


Więcej
(05.10.2016)Warsztaty regionalne w CKK w Kadzidle
(tekst: Bogusława Jaksina) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim ruszył cykl warsztatów regionalnych. Na pierwszym spotkaniu 27 września gościła w CKK klasa II b, podopieczni pani Haliny Cichoń.

Dzieci uczyły się pod okiem instruktorki pani Bogusi Jaksiny jak wykonać słonecznik z bibułki.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z lekcji.


Zdjęcia
(03.10.2016)
© Urząd Gminy Kadzidło 2016