Strona główna


 :: Październik 2018


Gminne inwestycje - czekamy na nowe drogi asfaltowe!
(tekst: UG Kadzidło)


Jeszcze w tym roku powinny zakończyć się istotne inwestycje drogowe. Terminy zakończenia prac już minęły.

Mamy nadzieję, że ostrołęcka firma Ostrada (która wygrała przetargi na wykonanie niżej wymienionych prac) zdoła dotrzymać zobowiązań. Poniżej zestawienie dróg objętych tegorocznym planem inwestycyjnym:

 1. Rozbudowa drogi w Wachu, kol. Zamostki
  - 1976 m, wartość inwestycji: 1 100 000,00 zł (nawierzchnia asfaltowa).


 2. Przebudowa drogi w Chudku (tzw. Bastkowa)
  - 1247 m, wartość: 481 823,07 zł (nawierzchnia asfaltowa).


 3. Przebudowa ulic: Spacerowej, Herberta, Śliwowej, Żytniej w Kadzidle - 1316 m,
  wartość: 799 538,44 zł (nawierzchnia asfaltowa).


 4. Przebudowa drogi w Glebie - 300 m,
  wartość: 203 865,86 zł (nawierzchnia asfaltowa).


 5. Przebudowa ulic: Myśliwskiej, Psarskiego, Poziomkowej w Kadzidle - 514 m, wartość inwestycji: 367 682,02 zł (nawierzchnia asfaltowa).


 6. Przebudowa drogi w Dylewie, kol. Suć - 1434 m, wartość inwestycji: 734 962,36 zł (nawierzchnia asfaltowa).

Apelujemy do pana prezesa Jarosława Nowaka o pilne podjęcie prac na powyższych drogach.


(31.10.2018)Brązowy medal Oliwii Sobiech na Mistrzostwach Polski w Karate
(tekst: Artur Prusiński) (fot.: Arch. MKKK)


20 października w Tarnowskich Górach odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Open Seniorów i Juniorów Młodszych. W imprezie brało udział 241 zawodników z 81 klubów.

MKKK Shinkyokushin reprezentowały: Oliwia Sobiech, Alicja Nalewajk, Olga Boruch, Katarzyna Lisiewska - wszystkie MKKK Kadzidło. Do najlepszej ósemki po wygranych walkach weszły Alicja Nalewajk (7 miejsce), Katarzyna Lisiewska (5 miejsce).

Najlepiej zaprezentowała się Oliwia Sobiech, która po 2 wygranych walkach zajęła 3 miejsce w półfinale ulegając tylko późniejszej Mistrzyni Polski. Podopieczne sensei Artura Prusińskiego pokazały ogromną wolę walki oraz determinację.

Gratulacje dla wojowniczych dziewcząt z Kadzidła.


(31.10.2018)Młodzież z Dylewa na Galowym Koncercie XVIII Dnia Papieskiego
(tekst: Hanna Bakuła) (fot.: Arch. ZPO w Dylewie)


Uczniowie z klas III gimnazjum oraz VII i VIII Szkoły Podstawowej w Dylewie wraz z opiekunkami Paniami Hanną Politowską, Hanną Bakułą i Anną Kubeł w dniu
14 października 2018 r. udali się do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie świętować XVIII Dzień Papieski pod hasłem: "Promieniowanie Ojcostwa".


Po zwiedzeniu w kościele dolnym Świątyni Panteonu Wielkich Polaków cała grupa uczestniczyła we Mszy Świętej o godz. 15.00 pod przewodnictwem Ks. Dariusza Kowalczyka Przewodniczącego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Następnym punktem spotkania był Koncert Galowy w Świątyni Opatrzności Bożej transmitowany w TVP 1. Koncert wywarł ogromne wrażenie zarówno na młodzieży jak i opiekunach, przybliżając na nowo sylwetkę Wielkiego Polaka Jana Pawła II. Niesamowitą radość sprawiła uczniom możliwość spotkania i zrobienia zdjęć między innymi z prowadzącym koncert Przemysławem Babiarzem oraz artystami Markiem Piekarczykiem i Krzysztofem Cugowskim. Młodzież z nadzieją oczekuje kolejnego wyjazdu i koncertu.

Dziękujemy panu Wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu za okazaną życzliwość.


Zdjęcia
(31.10.2018)Wycieczka do Parku Rozrywki "Farma Iluzji" w Mościskach
(tekst/fot.: Opiekunowie wycieczki)


29 września 2018 r. klasy: IVa, IVc, Vd i VIc z ZPO w Kadzidle pod opieką wychowawców: Anny Mielnickiej, Anny Grabowskiej, Magdaleny Kubeł i Ryszarda Grzyba wyjechali na wycieczkę szkolną. Jej celem był Park Rozrywki "Farma Iluzji" w Mościskach.

Obejrzeliśmy wiele atrakcji, m.in. Latającą Chatę Tajemnic, Muzeum Iluzji, Grobowiec Faraona, Labirynt Luster, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, Pokój Amesa, Bajkowy Pałac Cieni, Studnię Nieskończoności, Głowę na Talerzu, Lewitujące Piłeczki, Meble Olbrzyma oraz wiele innych.


Więcej
(31.10.2018)Warsztaty teatralne w kadzidlańskiej bibliotece
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


27 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle odbyły się warsztaty teatralne zorganizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przy współudziale kadzidlańskiej biblioteki.

W warsztatach wzięły udział dzieci z klasy III z panią Celiną Tańską ze Szkoły Podstawowej w Kadzidle, nauczyciele języka polskiego ze szkoły w Kadzidle oraz bibliotekarze z GBP z powiatu ostrołęckiego, z MBP z Ostrołęki, bibliotekarze z Węgrowa, Radomia i Prażmowa.


Więcej
(30.10.2018)W Gminie Kadzidło azbestu coraz mniej!
(tekst: UG Kadzidło, fot.: Wykonawca prac)


Informujemy, że Gmina Kadzidło zakończyła w 2018 r. realizację zadania pn. "Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie Gminy Kadzidło". W ramach zadania odebrano od właścicieli nieruchomości i unieszkodliwiono ponad 338 ton zdemontowanych wyrobów zawierających azbest (płyt eternitowych).

Wyroby te zostały odebrane nieodpłatnie od właścicieli 119 nieruchomości przez firmę Greenland Technology Paweł Lewandowski, posiadającą wymagane w tym zakresie zezwolenia i przetransportowane na składowisko odpadów przyjmujące tego typu odpady.

Koszt realizacji zadania wyniósł 86 910,88 zł. Gmina Kadzidło przeznaczyła na ten cel środki w wysokości
34 999,93 zł. Ponadto uzyskano dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 51 910,95 zł. Ten pożyteczny program będzie kontynuowany także w roku przyszłym.


Więcej

Zdjęcia


(29.10.2018)Niepodległościowe śpiewanie
(tekst/fot.: Elżbieta Sadłowska)


29 września w sali Wiejskiego Domu Kultury w Chudku odbył się koncert Pieśni Patriotycznych pt. "Niepodległościowe Spotkanie".

Podczas koncertu wszyscy zgromadzeni goście wspólnie wykonywali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie Pani Marii Kowalskiej.

Spotkanie zorganizowali: Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, Koło Gospodyń Wiejskich "Chudkowskie Gospodynie", Filia Biblioteczna w Chudku.


Zdjęcia
(28.10.2018)Adam Wołosz zagrał w Chudku
(tekst/fot.: Elżbieta Sadłowska)


26 września w sali Wiejskiego Domu Kultury w Chudku wystąpił znany muzyk, gitarzysta i wokalista - Adam Wołosz.

Podczas koncertu muzyk zaprezentował swój autorski materiał, w którym opowiada o swoich doświadczeniach i życiu codziennym zwykłych ludzi.

Spotkanie zorganizowali: Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, Koło Gospodyń Wiejskich "Chudkowskie Gospodynie", Filia Biblioteczna w Chudku.


Zdjęcia
(28.10.2018)"B & N, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony"
(tekst: Agnieszka Grzyb) (fot.: Arch. ZPO w Dylewie)


"B & N, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony" - to program profilaktyczny stworzony z myślą o działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych i rowerzystów.

W trosce o to, aby droga do szkoły była zawsze bezpieczna niezależnie od pory roku, panujących warunków atmosferycznych, a także pośpiechu towarzyszącego kierowcom na co dzień - 5 października 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie zorganizowano akcję profilaktyczno-edukacyjną. Dzięki życzliwości funkcjonariuszy ostrołęckiej policji odbyła się głośna, kolorowa manifestacja.


Więcej
(27.10.2018)Kazimierz Nurczyk - rzeźbiarz, malarz, poeta
(tekst/fot.: Elżbieta Sadłowska)


22 września w sali Wiejskiego Domu Kultury w Chudku miało miejsce spotkanie z lokalnym artystą i twórcą ludowym, Kazimierzem Nurczykiem.

Podczas spotkania artysta przybliżył gościom tajniki swojej twórczości, opowiadał o pobycie w Brazylii i Indiach. Jeden z wierszy pt. "List do żony" przeczytała Elżbieta Sadłowska, pracownik biblioteki w Chudku.

Spotkanie zorganizowali: Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, Koło Gospodyń Wiejskich "Chudkowskie Gospodynie", Filia Biblioteczna w Chudku.


Zdjęcia
(27.10.2018)Gminne inwestycje - budowa mostu w Strzałkach
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Kończą się prace budowlane na rzece Piasecznicy. Powstaje właśnie most, osadzony na studniach betonowych. Brzegi będą umocnione faszyną oraz płytami betonowymi.

Prace wykonuje kadzidlańska firma Roberta Witkosia. Wartość prac wyniesie 41 810 złotych. Środki te pochodzą z budżetu Gminy Kadzidło. Budowany most znacznie skróci rolnikom drogę dojazdową do łąk.


Zdjęcia
(26.10.2018)Wyniki wyborów do Rady Powiatu w Ostrołęce na terenie Gminy Kadzidło
(tekst: UG Kadzidło, PKW)


Poniżej podajemy listę Radnych, którzy uzyskali mandat w wyborach do Rady Powiatu w Ostrołęce z okręgu wyborczego numer 1 obejmującego Gminę Kadzidło:

- Białobrzeski Adam Marcin: 1399 głosów
- Kubeł Stanisław: 1024 głosy
- Nowak Jarosław: 362 głosy.

Klikając na poniższy link przejdą Państwo na stronę Państwowej Komisji Wyborczej, gdzie znajdują się szczegółowe dane.


Więcej
(25.10.2018)Nowy sprzęt dla strażaków
(tekst/fot.: Zdzisław Parzych)


W dniu 18 października 2018 roku w strażnicy OSP Kadzidło odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Dylewie zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.


Gmina Kadzidło zakupiła sprzęt za łączną kwotę 28 888,89 zł, na którą składała się otrzymana dotacja z Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 28 600,00 zł oraz wkład własny gminy w wysokości 288,89 zł.


Więcej
(25.10.2018)Wyniki wyborów do Rady Gminy Kadzidło
(tekst: UG Kadzidło, PKW)Poniżej podajemy listę Radnych, którzy uzyskali mandat w wyborach do Rady Gminy Kadzidło:- Kaczyński Michał - okręg nr 1.
- Majewski Paweł - okręg nr 2.
- Bączek Barbara - okręg nr 3.
- Bieńkowski Tadeusz - okręg nr 4.
- Szurnicka Ewa - okręg nr 5.
- Gadomski Paweł Zbigniew - okręg nr 6.
- Aptacy Stanisław - okręg nr 7.
- Pajka Marian - okręg nr 8.
- Kaczyński Jan - okręg nr 9.
- Florek Roman - okręg nr 10.
- Duszak Justyna Marta - okręg nr 11.
- Prusaczyk Jerzy - okręg nr 12.
- Cymek Zdzisław - okręg nr 13.
- Kulasik Jan Mirosław - okręg nr 14.
- Pawłowska Katarzyna - okręg nr 15.

Proszę kliknąć na poniższy link, aby przejść na stronę Państwowej Komisji Wyborczej, gdzie znajdują się szczegółowe dane z poszczególnych okręgów wyborczych.


Więcej - strona PKW

Okręgi wyborcze


(25.10.2018)Wyniki wyborów Wójta Gminy Kadzidło
(tekst: UG Kadzidło, PKW)Poniżej podajemy wyniki wyborów Wójta Gminy Kadzidło:

- Łukaszewski Dariusz: 2705 głosów
- Śniadach Anna Agnieszka: 2527 głosów
- Dymerski Jan: 111 głosów.

Klikając na poniższy link przejdą Państwo na stronę Państwowej Komisji Wyborczej, gdzie znajdują się szczegółowe dane z poszczególnych okręgów.


Więcej
(25.10.2018)Gminne inwestycje - budowa drogi żwirowej w Sulu
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Dobiega końca budowa drogi żwirowej w Sulu. Wytyczono geodezyjnie przebieg drogi. Wykarczowano drzewa i krzewy.

Rozplantowano nadmiar ziemi. Całość utwardzono pospółką. Nowa droga liczy blisko 620 metrów. Kosztowała 63 764 złotych. Środki te pochodzą z budżetu Gminy Kadzidło. Droga służy przede wszystkim miejscowym rolnikom. Prace wykonała lokalna firma Janusza Szlachetki.


Zdjęcia
(25.10.2018)13 października szczęśliwy dla MKKK - 1 miejsce drużynowo
(tekst: Artur Prusiński) (fot.: Archiwum MKKK)


Dnia 13 października w Białymstoku odbył się ogólnopolski turniej karate zorganizowany przez shihan Piotra Sawickiego (mistrza świata w karate), w którym wzięło udział 150 zawodników z 15 ośrodków z całej Polski.

Zawodnicy MKKK okazali się bezkonkurencyjni:
1 miejsce drużynowo, zaś Oliwia Sobiech - z MKKK Kadzidło - została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.


Więcej
(24.10.2018)Nowe podręczniki dla Koła Edukacji Regionalnej
(tekst/fot.: Halina Cichoń)


We wrześniu 2018 roku członków Koła Edukacji Regionalnej spotkała miła niespodzianka. Od Związku Kurpiów otrzymaliśmy 20 elementarzy "Mówimy po kurpiowsku" do nauki dialektu kurpiowskiego.

Podręczniki te zostaną wykorzystane do prowadzenia zajęć z edukacji regionalnej i nauki języka kurpiowskiego. Tym samym będziemy pielęgnować zanikającą już umiejętność posługiwania się językiem kurpiowskim.

W imieniu Prezesa Związku Mirosława Grzyba, podręczniki wręczyła Iwona Choroszewska-Zyśk i życzyła owocnej pracy w kultywowaniu naszego dziedzictwa. Członkowie koła wraz z opiekunką i dyrekcją szkoły składają serdeczne podziękowania.


(23.10.2018)MKKK na ogólnopolskim turnieju karate
(tekst: Artur Prusiński) (fot.: Archiwum MKKK)


Dnia 6 października w miejscowości Końskie, woj. łódzkie, odbył się ogólnopolski turniej karate z udziałem 320 zawodników z 31 ośrodków z całej Polski.

Aby wejść do strefy medalowej trzeba było stoczyć co najmniej 4 walki.

1 miejsce - Katarzyna Lisiewska - MKKK Kadzidło; 2 miejsce - Olga Boruch - MKKK Kadzidło; 3 miejsce - Iza Piskorek (z powodu kontuzji Iza nie mogła walczyć o finał). Pozostali zawodnicy, mimo bardzo wyrównanych walk nie zdołali wywalczyć podium. Za hart ducha otrzymali duże medale z żeliwa. Byli to: Marcel Sobiech, Maria Lisiewska - MKKK Kadzidło, Iga Kłos, Maksymilian Żebrowski, Gabriel Puławski, Marcin Nalewajk.

Opiekunami grupy byli: sensei Artur Prusiński, Kinga Przybyłek, Wojciech Domański.


Zdjęcia
(23.10.2018)Hanna Brakoniecka w Kadzidle
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


8 i 9 października w bibliotece w Kadzidle odbyły się autorskie spotkania dla dorosłych i dzieci z olsztyńską pisarką Hanną Brakoniecką.

Pani Hanna przy boku męża, poety Kazimierza Brakonieckiego, pisze krótką prozę: opowiadania, aforyzmy, zwierzenia, monologi, jak również tworzy ilustracje do powstałych tekstów. Są to często historie związane z jej życiem małżeńskim, jak również zabawne humoreski z życia dzieci i wnucząt. Pani Hanna w niezwykle aktorski sposób zaprezentowała swoje utwory, a na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą zachwyciła swoim przekazem i osobowością. Dziękujemy Pani Hani za ciepłą, zabawną atmosferę spotkań i życzymy jak najwięcej sukcesów literackich.


Zdjęcia
(17.10.2018)Mamy brązowego medalistę Mistrzostw Świata!
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Archiwum Adriana Duszaka)


Dylewianin, Adrian Duszak, został brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Teqball, nowej konkurencji, łączącej elementy piłki nożnej i ping-ponga. Zawody odbywają się przy specjalnie skonstruowanym stole, przypominającym stół do tenisa stołowego.

Podczas Mistrzostw, które odbyły się w dniach 11-13 października w Reims we Francji, Adrian pokonał zawodników z Kuwejtu, Czech, Meksyku, Rosji, Francji, Niemiec i Czarnogóry. Nie tak dawno Adrian został mistrzem Polski. W lutym tego roku, podczas Gminnej Galii Sportu, został nagrodzony przez wójta Dariusza Łukaszewskiego. Gratulujemy Adrianie znakomitego wyniku, medalu oraz świetnej promocji Kurpiowszczyzny.


Zdjęcia
(16.10.2018)Stanisław Bacławski nagrodzony przez Marszałka!
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, nagrodził prestiżową nagrodą Stanisława Bacławskiego, znakomitego rzeźbiarza z kadzidlańskiej Czarni.

Uroczystość odbyła się w Pałacu w Sannikach. Marszałek Struzik wręczył pamiątkowe statuetki oraz nagrody pieniężne, które trafiły do zaledwie dziesięciu twórców żyjących na Mazowszu.

Stanisław Bacławski od lat upiększa kurpiowski pejzaż kapliczkami przydrożnymi. Uczestniczy we wszelkich przedsięwzięciach artystycznych na Kurpiach, upowszechnia rzeźbiarstwo, pielęgnuję kurpiowskie tradycje. Ten ceniony i nagradzany artysta mieszka w kadzidlańskiej Czarni. O nagrodę wnioskował wójt Dariusz Łukaszewski. Dziękujemy marszałkowi Adamowi Struzikowi oraz Wysokiej Kapitule. Gratulujemy Stanisławowi Bacławskiemu i dziękujemy za wierność Kurpiowszczyźnie.


(15.10.2018)Jubileusz Złotych Godów
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Dostojni Jubilaci, obchodzący półwiecze swego pożycia małżeńskiego, pięknie obeszli wyjątkowe święto w dniu 8 października 2018 r.

Uroczystą Mszę Świętą odprawił ks. Ryszard Kłosiński - Proboszcz Parafii Kadzidło. Kapłan odnowił śluby, wygłosił homilię o potędze miłości.

Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostały wręczone, w kadzidlańskiej bibliotece, przez wójta Dariusza Łukaszewskiego oraz zaproszonych Gości. Wójt przypomniał, jak ważne są trwałe związki małżeńskie, budowane na skale, odporne na wszelkie pokusy i zbyt łatwe wybory.


Więcej
(12.10.2018)Policjanci odwiedzili przedszkolaków w Dylewie
(tekst: Beata Gwiazda) (fot.: Archiwum ZPO w Dylewie)


W dniu 27.09.2018 r. Przedszkole Samorządowe w Dylewie odwiedzili funkcjonariusze Posterunku Policji w Kadzidle - asp. Mariusz Święcki i sierż. szt. Jerzy Tabaka.

W trakcie spotkania odbyły się pogadanki, które dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa: Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?


Więcej
(11.10.2018)W Dylewie od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują dzień przedszkolaka
(tekst/fot.: Beata Gwiazda)


20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej to okazji w Przedszkolu Samorządowym w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci.

Przedszkolaki rozpoczęły ten świąteczny dzień od nadmuchiwania kolorowych baloników i malowania twarzy. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu, radości oraz słodkiego poczęstunku. Było bardzo wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się. Na zakończenie dnia panie wychowawczynie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu dziecku dyplom i odznakę Super Przedszkolaka.


Zdjęcia
(08.10.2018)Nowy parking w Wachu
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Gmina Kadzidło przystąpiła do kolejnej inwestycji. Wach wzbogaci się o nowy parking.

Wzdłuż drogi gminnej biegnącej w kierunku Olszyn, powstanie ponad 350 metrów kwadratowych utwardzonej powierzchni parkingowej. Prace, nadzorowane przez prezesa Adama Białobrzeskiego, wykonują pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kadzidle oraz Urzędu Gminy. Prace powinny zakończyć się jeszcze w listopadzie. Przypomnijmy, że w Wachu oddano właśnie do użytku Otwartą Strefę Aktywności. Kończy się remont remizy strażackiej. Wkrótce zostanie zakończona budowa drogi asfaltowej w kolonii Zamostki. Wójt Dariusz Łukaszewski potwierdził również podczas spotkania z Radą Sołecką, że wykonywane są kolejne projekty drogowe w koloniach Tabory, Zakobiałki, Zaparowa.


Zdjęcia
(06.10.2018)MKKK SHINKYOKUSHIN gospodarzem Kwalifikacji do Mistrzostw Europy
(tekst: Artur Prusiński) (fot.: Archiwum MKKK)


W sobotę 29 września na Hali im. A. Gołasia w Ostrołęce odbyły się Kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Karate, których organizatorem był MKKK SHINKYOKUSHIN.

Na trzech matach walczyło ponad stu najlepszych zawodników z całej Polski. Do Reprezentacji Polski na listopadowe Mistrzostwa Europy w Budapeszcie zakwalifikowały się tylko dwie osoby z poszczególnych kategorii.


Więcej
(05.10.2018)Złote biegaczki z ZPO w Kadzidle
(tekst: Zenon Pierzchanowski) (fot.: Archiwum ZPO w Kadzidle)


Bardzo dobrze wypadły dziewczęta starsze z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle podczas rozegranych 29 września 2018 r. Mistrzostw Powiatu w Sztafetach Przełajowych 10x800 m. Do złotych medali za piłkę nożną sprzed tygodnia dziewczęta dołożyły kolejne złote krążki w konkurencji wytrzymałościowej wymagającej przełamywania własnych słabości.

Pokazuje to, iż sukcesy naszych uczennic w grach zespołowych to nie przypadek lecz spore umiejętności poparte świetną wytrzymałością.

W składzie sztafety znalazły się: Oliwia Prachniak, Wiktoria Osowiecka, Izabela Staśkiewicz, Patrycja Nasiadka, Paulina Gramadzka, Julia Deptuła, Karolina Wasyk, Łucja Budziłek, Iga Nalewajk, Wiktoria Kaczyńska oraz rezerwowe Malwina Mróz i Amelia Orzołek.


(05.10.2018)Złote piłkarki z ZPO w Kadzidle
(tekst: Zenon Pierzchanowski) (fot.: Archiwum ZPO w Kadzidle)


Świetnie rozpoczął się rok sportowy dla dwóch drużyn ze Szkoły Podstawowej w Kadzidle. W pierwszej z gier zespołowych, czyli piłce nożnej finały powiatowe zostały rozegrane 23 września 2018 r.

W kategorii dzieci, chłopcy z klas VI-V zajęli drugie miejsce, ulegając tylko jedną bramką w ostatnim meczu Rzekuniowi. W kategorii młodzieżowej dziewczęta z gimnazjum oraz VIII i VII klas zdobyły mistrzostwo powiatu. W turnieju finałowym rozegrały cztery mecze i z bilansem bramkowym 8:0 bez porażki zostały najlepszą drużyną piłkarską w powiecie ostrołęckim.

Na zdjęciu stoją od lewej: Aleksandra Grądzik, Paulina Gramadzka, Izabela Staśkiewicz, Katarzyna Nowak, Julia Deptuła, Anna Samsel, Wiktoria Kaczyńska, Oliwia Prachniak, Karolina Wasyk.


(05.10.2018)
© Urząd Gminy Kadzidło 2018