Strona główna


 :: Styczeń 2019


Egzaminy na stopnie uczniowskie JuJitsu
(tekst: Szymon Krystian) (fot.: Arch. Gladiator JuJitsu Kadzidło)


W czwartek 24 stycznia w Hali sportowej w Kadzidle odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie JuJitsu. Mali wojownicy z Gladiator JuJitsu Kadzidło poradzili sobie świetnie.

Egzamin przeprowadził Shihan Wojciech Dudkowski z Ostrołęki. Dumni rodzice, a także dziadkowie, obserwowali swoje pociechy. Na koniec odbyło się uroczyste wręczenie świadectw. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w treningach.


Zdjęcia
(30.01.2019)"Mamo, moja mamo wypraw mi wesele"
(tekst: Urszula Łaszczych) (fot.: UG Kadzidło)


Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle rozpoczyna poszukiwania Pary Młodej, która zdecydowałaby się na ślub na kurpiowską nutę, w barwnym obrządku, z tłumem gości weselnych i w medialnej oprawie podczas imprezy folklorystycznej "Wesele Kurpiowskie" w Kadzidle.

"Wesele Kurpiowskie" w Kadzidle to wyjątkowe wydarzenie obchodzone w zgodzie z wielowiekową tradycją. Uczestnicy i widzowie stają się gośćmi weselnymi, a młodej parze 100 lat śpiewają tłumy Kurpiów. Wesele zaplanowano na 16 czerwca 2019 r. CKK zaprasza młodych ludzi, którzy właśnie w ten sposób chcieliby rozpocząć nową drogę życia.

Więcej informacji uzyskać można osobiście w CKK w Kadzidle lub pod numerem telefonu (29) 717.61.89.(30.01.2019)Nagroda III stopnia dla szkoły w Chudku
(tekst: Ewelina Sobiech, Monika Nosek)


Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku zdobyła Nagrodę III stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności w edycji 2017/2018.

Cieszymy się bardzo, że nasz wspólny wysiłek został doceniony, a Kronika zyskała uznanie Komisji Konkursowej.

Dziękujemy wszystkim naszym SKO-wiczom, Rodzicom, Nauczycielom, panu Dyrektorowi oraz pani Alinie Sadłowskiej - Dyrektor Banku PKO BP w Kadzidle za zaangażowanie w całoroczne działania.


(29.01.2019)Uwaga!!! Znaleziono klucze!
(tekst: UG Kadzidło)


Znaleziono klucze, które można odebrać w bibliotece w Kadzidle przy ulicy Kościuszki.


(29.01.2019)Uwaga przedsiębiorcy!!! Jest już nowy Płatnik
(tekst: ZUS)


Przedsiębiorco! Do Twojej dyspozycji ZUS udostępnił już nową wersję programu Płatnik (wersja 10.02.002). Z tej wersji programu wszyscy użytkownicy powinni zacząć korzystać 26 stycznia 2019 r. Zachęcamy już teraz do zapoznania się ze zmianami w Płatniku i pobrania nowej wersji programu. Program Płatnik został uaktualniony w związku z projektem e-akta i małą działalnością gospodarczą (MDG).

Program Płatnik w wersji 10.02.002 umożliwia obsługę nowych i zmienionych formularzy ubezpieczeniowych, takich jak: ZUS OSW, ZUS RIA, ZUS ZWUA, ZUS RPA czy ZUS DRA cz. II i ZUS RCA cz. II.

Więcej informacji na stronie inernetowej ZUS.


(27.01.2019)Kadzidło - opowieść o książkach
(tekst: UG Kadzidło) (film: TVP3)


Zapraszamy do obejrzenia programu o Kadzidle, który został wyemitowany w dniu 23 stycznia 2019 roku w TVP3 Warszawa z cyklu "Strefa Mazowsze".Program
(26.01.2019)Kolejne sukcesy zawodników JuJitsu
(tekst: Szymon Krystian) (fot.: Arch. Gladiator JuJitsu Kadzidło)


W sobotę 19 stycznia zawodnicy z Gladiator Ostrołęka oraz Gladiator JuJitsu Kadzidło uczestniczyli w zawodach międzyklubowych JuJitsu NeWaza w Rudzie k. Mińska Mazowieckiego.

Drużynowo zdobyliśmy 3 miejsce, łącznie przywożąc 17 medali. Zawodnicy z Kadzidła znakomicie się zaprezentowali wygrywając wiele walk.


Więcej
(24.01.2019)Wycieczka: Poznajemy kulturę Europy!
(tekst: UG Kadzidło)


Szanowni Państwo, zapraszamy na niezwykłą podróż do Bratysławy, Wiednia, Wenecji, Padwy, Asyżu, Rzymu, Monte Cassino, Pompejów, Florencji, Innsbrucku, Pragi.

Zwiedzimy cztery stolice. Odwiedzimy pięć (Słowacja, Austria, Włochy, Watykan, Czechy) państw. Zapoznamy się z dziedzictwem kulturowym Europy.

Termin: 7-15 sierpnia 2019 r.

Ilość miejsc jest niestety ograniczona. Prosimy o szybkie, ale przemyślane podjęcie decyzji. Koszt wycieczki: 2200 złotych.


Więcej
(23.01.2019)Zwrot podatku akcyzowego
(tekst: UG Kadzidło)


od 1 lutego 2019 r. do 28 lutego 2019 r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Wnioski można złożyć osobiście w Urzędzie Gminy w Kadzidle w pok. 23 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00), bądź wysłać pocztą na adres: Urząd Gminy w Kadzidle, 07-420 Kadzidło, ul. Targowa 4.


Więcej
(23.01.2019)Pomagamy Polakom na Wileńszczyźnie
(tekst: UG Kadzidło)


Od kilku już lat Gmina Kadzidło wspiera Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie.

Mer rejonu solecznickiego Zdzisław Palewicz jest Honorowym Obywatelem Gminy Kadzidło. Adresatem pomocy jest gimnazjum w Solecznikach im. Jana Śniadeckiego. Nasi rodacy zostali obdarowani komputerami, sprzętem nagłaśniającym, audiowizualnym, kapeluszami harcerskimi, książkami. Wdzięczności nie kryje dyrektor Irena Wolska oraz wicedyrektor Beata Zarumna. Zachęcamy wszystkie samorządy naszego powiatu do podobnej życzliwości. Ten szczególny dar serca jest nie tylko wsparciem polskiej oświaty na Litwie, ale również naszym wspólnotowym dowodem pamięci o rodakach tak bardzo mocno doświadczonych przez los oraz sowiecki totalitaryzm.

Tegoroczna pomoc zamknęła się kwotą pięciu tysięcy złotych. Wójt Dariusz Łukaszewski podziękował Radzie Gminy za jednogłośne przyjęcie stosownej uchwały.


(22.01.2019)Plany priorytetowe dzielnicowych
(tekst: asp. Mariusz Święcki, st. sierż. Jerzy Tabaka)


Poniżej prezentujemy plany priorytetowe dzielnicowych z posterunku policji w Kadzidle za okres od 01.01 do 30.06.2019 r.

Półroczne priorytetowe plany działań mają za zadanie pomóc zwiększyć poziom bezpieczeństwa, jak również rozwiązać najbardziej nurtujące mieszkańców problemy.


Plany priorytetowe
(20.01.2019)Kolędowanie w bibliotece
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


11 stycznia w bibliotece w Kadzidle po raz kolejny odbyło się spotkanie Gminnego Klubu Seniora przy wspólnym śpiewaniu kolęd.

Kolędowaniu towarzyszył również pan wójt Dariusz Łukaszewski i pani dyrektor biblioteki Wiesława Sobiech. Dziękujemy wszystkim za piękny śpiew oraz rodzinną ciepłą atmosferę, a pani Marii Kowalskiej za oprawę muzyczną spotkania.


Zdjęcia
(20.01.2019)Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019
(tekst: Urszula Łaszczych) (fot.: Grzegorz Parzych, UG Kadzidło)


13 stycznia w Kadzidle było sportowo, tanecznie, kulturalnie, folklorystycznie i smacznie... bez focha!!!

Gmina Kadzidło na maksa "zagrała" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Udało się zebrać 19 836,55 zł, 31 dolarów, 17 euro.

Od 8.00 rozpoczęła się kwesta na ulicach Kadzidła, ale wolontariusze również zbierali pieniądze w Dylewie, Chudku, Wachu, Jazgarce, Czarni i Siarczej Łące. W całej gminie można było spotkać 39 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. W tym roku do Sztabu w Kadzidle dołączyła również gmina Łyse.


Więcej
(16.01.2019)Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin. Złoto dla Olgi Boruch i Kasi Lisiewskiej. Dziewczęta pojadą na Mistrzostwa Europy
(tekst: Artur Prusiński)


13 stycznia, po raz pierwszy w roku 2019 karatecy MKKK wystartowali na zawodach.

W Turku k. Poznania odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, będące jednocześnie kwalifikacjami do startu w Mistrzostwach Europy. W zawodach wzięło udział 238 zawodników reprezentujących 50 klubów z całej Polski. Klub MKKK Kadzidło zgłosił: Olgę Boruch, Katarzynę Lisiewską, Oliwię Sobiech, Aleksandrę Perzan, Gabrysię Nicewicz, Alicję Nalewajk.


Więcej
(16.01.2019)Paweł Adamowicz (1965-2019)
(fot.: Rzeczpospolita)

Szkółka Piłkarska KS Kurpik Kadzidło ogłasza nabór do najmłodszej grupy rocznika 2013
(tekst/fot.: Mirosław Lesiński)


Zapraszamy dzieci z Gminy Kadzidło i okolic do rozpoczęcia przygody z piłką nożną.

Już dzisiaj zaplanuj treningi piłki nożnej dla swojego dziecka w Kurpiku Kadzidło. Wystarczy zabrać ze sobą dobry humor, strój sportowy i odpowiednie obuwie. Dobra zabawa gwarantowana.

Pierwsze zajęcia odbędą się na hali sportowej w Kadzidle o godzinie 14:30 w najbliższą sobotę
(tj. 12.01.2019 r.). Dla dzieci przygotowaliśmy specjalistyczny sprzęt treningowy do gier i zabaw. Dbamy o kompleksową opiekę dla najmłodszych.

Szczegółowe informacje: Prezes klubu - Mirosław Lesiński, tel.: 602.796.444.


(11.01.2019)Statystyczne badania ankietowe w roku 2019
(tekst: UG Kadzidło, US w Warszawie)


Szanowni Państwo, poniżej zamieszczamy kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2019 roku, które będą przeprowadzane przez Urząd Statystyczny w Warszawie.

Badania ankietowe realizowane przez Urząd Statystyczny w Warszawie mają charakter reprezentacyjny, co oznacza, że udział w nich biorą wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne.


Więcej
(08.01.2019)Nagroda II stopnia dla szkoły w Wachu
(tekst: Teresa Wielechowska)


Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu zdobyła Nagrodę II stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności w edycji 2017/2018.

Jest to dla szkoły ogromny sukces!!! Bardzo dziękujemy Komisji Konkursowej za wyróżnienie i docenienie naszej całorocznej pracy. Zapraszamy na stronę bloga https://www.szkolneblogi.pl/blogi/spwach/.

Opiekunki SKO również zostały wyróżnione. Pani Marta Pabich i Pani Urszula Kisiel zdobyły Brązową Odznakę w Konkursie dla Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności za działania w zakresie edukacji ekonomicznej oraz upowszechnianie oszczędzania wśród uczniów w roku szkolnym 2017/2018. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


(07.01.2019)Ostrzeżenie meteorologiczne
(tekst: UG Kadzidło)


Szanowni Państwo, w związku z ostrzeżeniem meteorologicznym Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informujemy, że dzisiaj od godz. 18:00 dnia 04.01.2019 r. do godz. 05:00 dnia 05.01.2019 r. nastąpią intensywne opady śniegu dla obszaru powiatu ostrołęckiego i gminy Kadzidło.Dariusz Łukaszewski

Wójt Gminy Kadzidło


(04.01.2019)Chłopcy z Chudka Mistrzami Powiatu Ostrołęckiego Młodzieży w Unihokeju
(tekst: Marcin Lisiewski) (fot.: Arch. SP w Chudku)


Nasi starsi unihokeiści wysoko wygrywają wszystkie mecze i bez problemu awansują do rozgrywek międzypowiatowych.

Mateusz Murach został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Powiatu Ostrołęckiego Młodzieży w Unihokeju, który odbył się 8 grudnia 2018 roku w Chudku. Dla przypomnienia, większość chłopców uczestniczy również w mazowieckich i ogólnopolskich ligowych rozgrywkach unihokejowych. Brawo chłopaki!

Skład drużyny: Hubert Grec, Szymon Olk, Grzegorz Kutryb, Mateusz Florek, Mateusz Murach, Jakub Bączek, Aleksander Kuzia, Piotr Duszak, Mateusz Duszak, Mateusz Gut. Trener: Marcin Lisiewski.


(04.01.2019)I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Ostrołęckiego dla młodych unihokeistów z Chudka
(tekst: Marcin Lisiewski) (fot.: Arch. SP w Chudku)


W turnieju, który odbył się 2 grudnia 2018 r. w Chudku chłopcy wygrali wszystkie mecze, dzięki czemu awansowali do rozgrywek międzypowiatowych.

Chłopcy zagrali mądrze i jednocześnie ambitnie. Pokazali waleczność na najwyższym poziomie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Kozicki.

Skład drużyny: Przemysław Pokora, Miłosz Gut, Patryk Modzel, Karol Kaczyński, Jakub Kozicki, Piotr Zdunek, Hubert Florek, Bartosz Korzeniecki, Jakub Mroczkowski, Kacper Syrowik, Artur Pokora, Sebastian Syrowik. Trener: Marcin Lisiewski.


(04.01.2019)Zimowy Turniej Świeżaków w Karate
(tekst: Artur Prusiński) (fot.: Arch. MKKK Kadzidło)


W piątek 21 grudnia 2018 r. w Kadzidle odbył się Zimowy Turniej Świeżaków.

Występy dzieci podziwiali rodzice i znajomi dając im mocny doping oraz gromkie brawa. Podczas tego turnieju wszystkie dzieci otrzymały medale i dyplomy.

Zawody sędziowali: sensei Artur Prusiński oraz zawodnicy MKKK Kadzidło: Magda Rutkowska, Alicja Nalewajk, Olga Boruch, Aleksandra Perzan, Oliwia Sobiech, Gabriela Nicewicz, Kasia Lisiewska, Natalia Nalewajk, Czesław Grala, Paweł Dawidowski.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób ćwiczących w grupie zaawansowanej za pomoc podczas turnieju.


(03.01.2019)"Hejże ino dyna, dyna, narodził się Bóg dziecina w Betlejem, w Betlejem!"
(tekst: Urszula Łaszczych) (fot.: Grzegorz Parzych)


We wtorkowe przedpołudnie 18 grudnia 2018 r., mimo mgły i chłodu, przed Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle było gorąco, radośnie i mikołajkowo.

Piękne polskie kolędy i pastorałki śpiewały dzieci z chórów szkolnych Zespołu Placówek Oświatowych, młodsze dzieci pod kierunkiem Pani Sylwii Jaworskiej oraz starsze pod kierunkiem Pani Ewy Piotrowskiej.

"Zalatani" na co dzień mieszkańcy choć na chwilę zatrzymywali się, by posłuchać, a nawet zaśpiewać razem z dziećmi.


Więcej
(02.01.2019)Warsztaty Bożonarodzeniowe
(tekst: Ewa Zdunek) (fot.: Pracownicy CKK w Kadzidle)


Podczas zorganizowanego przez Wójta Gminy Kadzidło i CKK w Kadzidle Bożonarodzeniowego Kiermaszu Kurpiowskiej Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego odbywały się regionalne warsztaty tańca i sztuki ludowej.

W zajęciach uczestniczyły dzieci klas 0-3 Szkół Podstawowych z gminy Kadzidło. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów CKK Pana Pawła Łaszczycha i Panią Ewę Zdunek i odbywały się w dniach od 5 do 13 grudnia 2018 r.

Podczas zajęć tanecznych dzieci poznały muzykę i tańce ludowe, takie jak: Stara Baba, Konik, Fafur, Taniec korowodowy. Na zajęciach plastycznych dzieci poznawały technikę samodzielnego wykonywania kart świątecznych i ozdób choinkowych. Każde dziecko mogło zabrać ze sobą własnoręcznie wykonane prace.


Zdjęcia
(02.01.2019)Wyniki głosowań z IV Sesji Rady Gminy
(tekst: UG Kadzidło)


Poniżej zamieszczamy wyniki głosowań z IV Sesji Rady Gminy Kadzidło, która odbyła się w dniu
29 grudnia 2018 r.


Więcej
(02.01.2019)"Wspólne kolędowanie"
(tekst: Mariola Bednarczyk) (fot.: Arch. OPS w Kadzidle)


W dniu 17.12.2018 r. w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle odbyło się "Wspólne kolędowanie", na które zaproszono osoby starsze i samotne z terenu Gminy Kadzidło.

Organizatorami spotkania byli: Pan Wójt Dariusz Łukaszewski, Dyrektor Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle - Grzegorz Parzych, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kadzidle - Mariola Bednarczyk oraz pracownicy Ośrodka.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Klimk śpiewały kolędy. Akompaniował i prowadził spotkanie Pan Paweł Łaszczych, wspierał go Pan Kazimierz Gadomski. Swoje piękne wiersze cytowała Pani Czesława Stepnowska.


Więcej
(02.01.2019)
© Urząd Gminy Kadzidło 2019