Strona główna


 :: Wrzesień 2016


Na wycieczce w Niestumie
(tekst: Julia Niedźwiecka) (fot.: Archiwum SP w Glebie)


Dnia 20 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Glebie wyjechali na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego i Stadniny Koni "Agrotur" w miejscowości Niestum niedaleko Ciechanowa.

Na wycieczkę zostali zaproszeni również rodzice, którzy chętnie towarzyszyli swoim pociechom. Uczestników wyjazdu czekało mnóstwo atrakcji, między innymi: przejażdżka bryczką i lokomotywą, jazda konno, zwiedzanie Mini ZOO oraz zabytkowego parku podworskiego.

Zakończeniem atrakcji było wspólne grillowanie i jedzenie kiełbasek, a także czas na swobodne zabawy i tańce dzieciaków przy muzyce na malowniczej scenie umieszczonej w Parku.


Zdjęcia
(30.09.2016)Ostatnie wolne miejsca!
(tekst/fot.: PWSiP)


Jeszcze są wolne miejsca w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży na następujących kierunkach: Informatyka, Automatyka i Robotyka, Technologia żywności i żywienie człowieka, Pięlęgniarstwo, Kosmetologia, Dietetyka, Fizjoterapia, Wychowanie fizyczne, Administracja, Zarządzanie, Praca socjalna, Filologia.


(30.09.2016)Kochają poezję
(tekst: UG) (fot.: Krystyna Sutuła)


Wiersze Herberta, Miłosza i Norwida rozbrzmiewały na kadzidlańskim dworcu. Czytali gimnazjaliści, dyrektorzy, nauczyciele, czytał i wójt.

Zawierszowane karteluszki trafiały do przechodniów, klientów, pasażerów nadjeżdżających autobusów i tych, którzy na swój autobus cierpliwie oczekiwali. Uczestnicy happeningu ustanowili, 26 września, Kadzidlańskim Świętem Poezji. W miejscu poniedziałkowego spotkania stanie wiosną Krzesło Dawnych i Przyszłych Poetów.

To niecodzienne spotkanie, które odbyło się w dniu 26 września, przygotowała dyrektor Wiesława Sobiech oraz Panie bibliotekarki. Dziękujemy.


Zdjęcia
(28.09.2016)Piknik w Wachu
(tekst: UG) (fot.: Grzegorz Parzych)


Zapraszamy do oglądania zdjęć z pikniku wiejskiego w Wachu, który odbył się w dniu 25 września 2016 roku.Zdjęcia
(28.09.2016)Agnieszka Romaszewska-Guzy w Kadzidle
(tekst: UG) (fot.: Grzegorz Parzych)


O wolności i Białorusi mówiła w kadzidlańskim Kinie za Rogiem w dniu 21 września Agnieszka Romaszewska-Guzy.

Nie zabrakło rozmów o Wielkim Księstwie Litewskim, mnogoziemnej Rzeczypospolitej, dającej schronienie ludziom różnych wiar i różnych narodowości, o odważnych dziennikarzach białoruskich, którzy upominają się o niepodległość, o Związku Polaków na Białorusi i charyzmatycznej Andżelice Borys.


Więcej
(22.09.2016)Szczepienie lisów
(tekst: MWLW)


UWAGA!!! W dniach od 20 do 29 września planowane jest przeprowadzenie akcji szczepienia doustnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.


Więcej
(19.09.2016)Wymieniamy wiaty przystankowe
(tekst/fot.: UG)


Znikają stare wiaty przystankowe. W ich miejsce pojawiają się nowe, znacznie estetyczniejsze.

Tym razem kilka nowych wiat trafiło, bądź wkrótce trafi, do Golanki, Gleby, Gral i Piaseczni. Nowe wiaty kosztowały 13 300 zł. Pieniądze te pochodziły z budżetu Gminy Kadzidło.


Zdjęcia
(16.09.2016)Gimnazjaliści na wycieczce do rezerwatu
przyrody w Czarni koło Myszyńca

(tekst: Elżbieta Ligia Szulkowska) (fot.: Archiwum PG w Kadzidle)


10 września 2016 r. uczniowie PG w Kadzidle pod opieką Pań: Elżbiety Szulkowskiej oraz Moniki Wilk wyjechali autobusem szkolnym na wycieczkę do rezerwatu przyrody w Czarni koło Myszyńca.

Dzięki pięknej słonecznej pogodzie mogliśmy zrealizować wszystkie zaplanowane punkty harmonogramu wycieczki.


Więcej
(14.09.2016)Zapraszamy na darmowe kursy i płatne staże
(tekst: UG, PREME)


Darmowe kursy zawodowe oraz płatne staże dla niepracujących osób do 29 r.ż. :: zobacz więcej

Płatny staż w Anglii + darmowy kurs języka angielskiego!!!! :: zobacz więcej


(14.09.2016)Marcin Tomczak "Weno wej"!
Biblioteczka Kurpiowska, t. 15

(tekst: UG) (fot.: Krystyna Sutuła)


Po debiutanckiej "Wróżdzie" przyszedł czas na tomik wierszy. Marcin Tomczak zaprezentował miłośnikom poezji zbiór "Weno wej"!

Książka ukazała się w zdublowanej serii Forum Młodej Literatury (t. 6) oraz Biblioteczka Kurpiowska (t. 15). Jej wydawcą jest Dom Literatury w Łodzi. Książkę Autor zadedykował Rodzicom.


Więcej
(13.09.2016)Akcja Lato w dylewskiej bibliotece
(tekst: Krystyna Łaszczych) (fot.: Archiwum biblioteki w Dylewie)


Już kolejny rok 20-osobowa grupa dzieci i młodzieży szkolnej uczestniczyła przez dwa tygodnie od 1 do 12 sierpnia 2016 r. w zajęciach dotyczących profilaktyki uzależnień zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Dylewie.

Oprócz zajęć manualnych, gier i zabaw odbył się konkurs plastyczny pn. "Wyhamuj w porę". Wójt Dariusz Łukaszewski zaskoczył nas wspaniałą niespodzianką - wycieczką na Suwalszczyznę.


Więcej
(12.09.2016)Szkolenie ratowników OSP
(tekst: Komendant Gminny OSP) (fot.: Archiwum OSP w Kadzidle)


W dniach od 15 lipca do 26 sierpnia 2016 r. (w weekendy) w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbyło się jednoetapowe szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych prowadzone przez pracowników Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce.

Uczestnikami szkolenia byli ochotnicy z powiatu ostrołęckiego, w tym 7 strażaków z gminy Kadzidło. Program szkolenia obejmował łącznie 126 godzin zajęć teoretycznych oraz praktycznych.


Więcej
(11.09.2016)Radni, sołtysi, pracownicy samorządowi
w Warszawie

(tekst/fot.: UG)


Sejm, Senat, Muzeum Katyńskie i Muzeum Powstania Warszawskiego odwiedzili radni, sołtysi i pracownicy samorządowi, podczas swej bytności w Warszawie w dniu
7 września br.


Delegację z Gminy Kadzidło podjął w parlamencie poseł Andrzej Halicki. Pani przewodniczka opwiedziała o polskiej demokracji, organizacji pracy Sejmu, ścieżce legislacyjnej, sposobie głosowania, rozmieszczeniu posłów poszczególnych partii politycznych w sali plenarnej.

Wizytę w Warszawie dopełniło zwiedzanie Muzuem Katyńskiego oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Ta część miała charakter pielgrzymki-hołdu dla męczenników i bohaterów narodowych.

Wyjazd do Warszawy zorganizował wójt Dariusz Łukaszewski.


Zdjęcia
(11.09.2016)Złote Gody! Złoci Jubilaci!
(tekst/fot.: UG)


To była piękna, wzruszająca uroczystość. Czternaście par małżeńskich obchodziło 6 września Złoty Jubileusz.

Pięknie o miłości budowanej na skale mówił podczas uroczystej Mszy Świętej ks. proboszcz Ryszard Kłosiński. Medale za "Długoletnie pożycie małżeńskie" wręczyli wójt Dariusz Łukaszewski oraz przewodniczący Jan Kulasik.


Więcej
(09.09.2016)Niedziela Kadzidlańska
Dożynki Parafialno-Gminne
Turniej Wsi

(tekst/fot.: UG)


Po raz kolejny, w pierwszą niedzielę września, dziękczyniliśmy rolnikom i Opatrzności za znakomite plony. Uroczystą Mszę Świętą celebrował ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński.

Nie zabrakło przepięknych wieńców dożynkowych, strojów kurpiowskich, darów dziękczynnych i wielu słów o rolniczym trudzie, potrzebie uważnej pracy, codziennych troskach o aurę.


Więcej
(06.09.2016)Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
(tekst/fot.: UG)


Zapraszamy do oglądania zdjęć z uroczystego rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.Zdjęcia
(01.09.2016)Nabór wniosków z zakresu rozwoju przedsiębiorczości
(tekst: ZS "Kurpsie Razem")


Informacja o planowanym naborze wniosków z zakresu rozwoju przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność przez podejmowanie działalności gospodarczej.


..:: Link do ogłoszenia ::..Ogłoszenie

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2
(01.09.2016)
© Urząd Gminy Kadzidło 2016