Strona główna


 :: Wrzesień 2018


Kort tenisowy w Kadzidle gotowy!
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Zakończyła się budowa kortu tenisowego w Kadzidle. Obiekt został zlokalizowany przy ulicy Sportowej, tuż obok stadionu gminnego.

Jest ogrodzony, oświetlony, wyposażony w trzydzieści siedzisk dla kibiców, dwie ławki dla zawodników oraz stanowisko sędziowskie. Kort, o powierzchni 740 metrów kwadratowych, wykonany z poliuretanu, zbudowała renomowana Firma Tamex. Gmina Kadzidło pozyskała na tę inwestycję blisko 200 000 złotych z programu PROW. Drugie tyle pochodziło z budżetu gminnego. Wykonano również chodnik pomiędzy kortem a budynkiem stadionowym. Dziękujemy Firmie Tamex za rzetelne przeprowadzenie inwestycji. Zapraszamy miłośników tenisa ziemnego do testowania nowego obiektu.


Zdjęcia
(28.09.2018)Święto Poezji w Kadzidle
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Krystyna Sutuła)


Od dwóch lat, nieodmiennie, 26 września, obchodzimy w Kadzidle Święto Poezji. Happening rozpoczyna się zawsze przy krześle-olbrzymie, posadowionym, na pamiątkę pierwszego spotkania miłośników poezji, przy kadzidlańskim dworcu.

W tym roku czytano wiersze Urszuli Kozioł, Stanisława Balińskiego, Kazimiery Iłłakowiczówny, Beaty Obertyńskiej i Józefa Czechowicza. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych częstowali wierszami przechodniów oraz pasażerów autobusów. Pośród świętujących nie zabrakło również wójta Dariusza Łukaszewskiego, dyrektorów Haliny Prusaczyk i Grzegorza Parzycha, nauczycielek Jolanty Markowskiej i Doroty Wołosz.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom happeningu za to piękne, mądre, cenne spotkanie, a także finalny, radosny okrzyk "Kochamy poezję"!!! Happening przygotowali Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle, Zespół Placówek Oświatowych oraz wójt Gminy Kadzidło.


Zdjęcia
(28.09.2018)IV Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kadzidło oraz Prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


To była niedziela pełna emocji, pięknych bramek, nagłych zwrotów akcji, wielkich zwycięstw i bolesnych porażek.

Kolejne Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej, rozegrane 23 września 2018 roku przeszły do historii. Ostatecznie zwyciężył zespół z Kadzidła, kolejne miejsca zajęły zespoły z Czarni, Kadzidła (drugi zespół) oraz Dylewa. Najlepszym bramkarzem został Maciej Mróz, zaś statuetka dla najlepszego piłkarza trafiła do Mateusza Szymczyka. W rozgrywkach udział wzięli również zawodnicy z kadzidlańskiego Zespołu Placówek Oświatowych oraz mieszane drużyny z kilku gminnych wsi. Najlepsi zainkasowali okazały puchar oraz nagrody pieniężne. Gratulujemy.

Turniej zorganizowali: wójt Dariusz Łukaszewski oraz Stowarzyszenie "Bractwo". Zawody sędziowali Przemysław Kowalczyk i Jarosław Dawid. O zdrowie zawodników zadbała Helena Białczak. Dziękujemy za okazaną życzliwość.


Zdjęcia
(26.09.2018)Rozbudowa wodociągu w Kadzidle
(tekst: UG Kadzidło)


Gmina Kadzidło informuje, że został rozstrzygnięty przetarg na realizację zadania pn. "Budowa wodociągu w Kadzidle".

Najkorzystniejszą ofertę w kwocie
132 001,14 zł złożyła firma Przedsiębiorstwo Budowlane Dariusz Nalewajk z Dzbenina. W ramach zadania wykonana będzie sieć wodociągowa z rur wodociągowych polietylenowych wraz z przyłączami do działek zabudowanych w miejscowości Kadzidło, m.in. w ul. Czesława Miłosza.

Zakres zadania:

Sieć wodociągowa - 719,00 m - wykop otwarty.

Hydranty ppoż podziemne z zasuwami - 4 kpl.

Przyłącza wodociągowe z rur PE - ilość 5 szt.

Łączna długość przyłączy z rur PE - 21,50 m (w drogach).

Termin realizacji zamówienia - do końca listopada 2018 roku.

Zadanie zostanie sfinansowane ze środków budżetu gminy.


(22.09.2018)Muniek Staszczyk w Kadzidle
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Krystyna Sutuła)


Muniek Staszczyk, legendarny lider, legendarnego zespołu T.Love, odwiedził 18 września Kadzidło.

Spotkał się z Przyjaciółmi i licznymi fanami. Opowiadał o Częstochowie, marzeniach, piosenkach zapisywanych na serwetkach, wierze, Żoliborzu, nadziejach, obawach, sympatii do Kadzidła i Kurpiowszczyzny. Długo trwała szczera rozmowa. Muzyk zdradził kulisy powstania piosenki Henry Kadzidło, wspomniał o swej znajomości z Korą, inspiracjach poetyckich, Broniewskim, Miłoszu, Schulzu.


Więcej
(21.09.2018)"Akcja Lato" w Filii Bibliotecznej w Dylewie
(tekst/fot.: Krystyna Łaszczych)


W dniach od 30 lipca do 10 sierpnia 2018 r. w Filii Bibliotecznej w Dylewie trwała "Akcja Lato" - sierpień 2018.

To już kolejny rok zajęć dla dzieci i młodzieży w dylewskiej bibliotece, w których tym razem uczestniczyło 17 osób w wieku 7-16 lat. Były to dzieci i młodzież z Dylewa, Szafarni i Kadzidła. Zajęcia trwały 2 tygodnie (10 dni roboczych) po 3 godziny dziennie.


Więcej
(20.09.2018)Nowoczesne tablice interaktywne
(tekst: Halina Prusaczyk) (fot.: Archiwum ZPO)


Wraz z nowym rokiem szkolnym kadzidlański Zespół Placówek Oświatowych wzbogacił się o nowoczesne wyposażenie w postaci dwóch nowoczesnych tablic interaktywnych.

To bardzo uniwersalne i bogate w nowe możliwości narzędzia, z których obraz jest bardzo dobrze widoczny dla wszystkich uczniów w klasie. Powierzchnia tablicy jest czuła na dotyk, dzięki czemu istnieje możliwość obsługiwania komputera i uruchomiania dowolnych programów; dodatkowo pozwala, tak jak w przypadku tradycyjnych tablic, na pisanie i rysowanie.


Więcej
(19.09.2018)Znaleziono pieska
(tekst/fot.: JC)


Szanowni Państwo, w Kadzidle w lesie znaleziono małego białego kundelka z długą sierścią i rudymi uszami.

Właściciela prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 668.464.104.


(19.09.2018)Andrzej Franaszek w Kadzidle
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Krystyna Sutuła)


Andrzej Franaszek, znakomity krytyk literacki, autor znakomitych biografii Czesława Miłosza oraz Zbigniewa Herberta, gościł 14 września w kadzidlańskiej bibliotece.

Opowiadał o powstawaniu książek biograficznych, poszukiwaniu wszelkich tropów, kwerendach, pracy w archiwum, wnikliwym odtwarzaniu epizodów mogących ułatwić nam zrozumienie nie tylko samego życia, ale również dzieła literackiego. Uczestnicy spotkania obejrzeli kilkadziesiąt zdjęć związanych z Herbertem, Jego podróżami, przyjaciółmi, bliskimi. Andrzej Franaszek oddał wielkość Herbertowi, jego heroicznym zmaganiom z chorobą i słabościami, błogosławionej woli tworzenia i podróżowania, poszukiwaniom wciąż nowych inspiracji, kulturowych tropów. Nie zabrakło również rozmów oraz autografów.

Wiersze Herberta recytował Szymon Bednarczyk. Muzykowali i śpiewali po kurpiowsku artyści wachowscy: Janina i Ryszard Kaczyńscy oraz Lucjan Trzciński. Andrzejowi Franaszkowi towarzyszyła narzeczona Joanna Pazik.

Spotkanie przygotowali dyrektor Wiesława Sobiech oraz wójt Dariusz Łukaszewski, którzy podziękowali Gościowi za życzliwość oraz interesujące spotkanie.


Zdjęcia
(18.09.2018)Miejsce pracy w Kadzidle
(tekst: Ireneusz Gałązka)


Zatrudnię pracownika w Mini BAR "Smaczek" od 1 października na cały etat.

Kontakt: 601.084.432; 509.914.616.


(18.09.2018)Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Lelisie
(tekst: Zdzisław Parzych) (fot.: Archiwum OSP w Kadzidle)


W dniu 12 sierpnia w Lelisie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.

W zawodach uczestniczyło 12 zastępów OSP, w tym 3 żeńskie drużyny OSP z gmin: Łyse, Kadzidło, Lelis. Zawodnicy zmagali się w konkurencji ćwiczenia bojowego oraz w sztafetach pożarniczych.

W rywalizacji OSP z gminy Łyse zwyciężyła OSP Łyse przed OSP Lipniki.

W rywalizacji OSP z gminy Kadzidło zwyciężyła OSP Kadzidło, przed OSP Dylewo i OSP Gleba, a z gminy gospodarzy najlepszy wynik uzyskała OSP Lelis, przed OSP Łęg Przedmiejski i OSP Dąbrówka.

W rywalizacji drużyn kobiecych zwyciężyły druhny z OSP Lelis, które pokonały druhny z OSP Łęg Przedmiejski i OSP Dąbrówka.


Zdjęcia
(17.09.2018)Rozbudowa kanalizacji w Kadzidle
(tekst: UG Kadzidło)


Wójt Gminy Kadzidło informuje, że został rozstrzygnięty przetarg na realizację zadania pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej - ul. Spokojna, Pogodna i Tęczowa w Kadzidle".

Najkorzystniejszą ofertę w kwocie 311 702,98 zł złożyła firma Sanprod Sp. o.o. z Ostrołęki. Realizacja zadania obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej w ulicach Spokojna, Pogodna i Tęczowa w miejscowości Kadzidło, z włączeniem do istniejącego kolektora ciśnieniowego zlokalizowanego w chodniku w ul. Warszawskiej.

Łączna długość sieci kanalizacyjnej - 646,1 m.

Przepompownia ścieków - 1 kpl.

Studnie rewizyjne z tworzyw sztucznych - 30 kpl.

Łączna długość przyłączy kanalizacyjnych - 235,0 m - 19 szt.

Termin realizacji zamówienia - do końca listopada 2018 roku. Zadanie zostanie sfinansowane w całości ze środków budżetu gminy.


(13.09.2018)Kolejne zakupy Prezesa Adama Białobrzeskiego!
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Adam Białobrzeski)


Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kadzidle w bieżącym roku zakupił skrapiarkę emulsji bitumicznej oraz walec drogowy.

Dzięki poczynionym inwestycjom Spółka jest w stanie zabezpieczać drogi przed powstawaniem dziur (skrapianie emulsją) oraz wykonywać naprawy ubytków w nawierzchniach bitumicznych. Pierwsze prace w obrębie ulicy Kościuszki w Kadzidle oraz kolonii Morgi w Tatarach zostały wykonane. Mamy nadzieję, że zakupiony sprzęt ułatwi bieżące utrzymanie coraz to rozleglejszej sieci dróg. Cieszymy się, ze współpraca pomiędzy ZGKiM a Gminą Kadzidło przynosi znakomite efekty. Wójt Dariusz Łukaszewski podkreślił, że dzięki takim właśnie przedsięwzięciom i takiej właśnie współpracy, wzrasta nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców, ale również estetyka naszego otoczenia. Gratulujemy Panie Prezesie!


Zdjęcia
(12.09.2018)Gminne inwestycje: rozbudowa wodociągu w Dylewie
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


W Dylewie, przy ulicy Polnej, powstała nowa nitka wodociągowa.

W ramach zadania została wykonana w nowej technologii sieć wodociągowa z rur wodociągowych ciśnieniowych polietylenowych łączonych metodą zgrzewania. Zakres robót obejmował wykonanie 411,4 metrów sieci wodociągowej wraz z 3 sztukami hydrantów przeciwpożarowych. Wykonawcą robót była firma USŁUGI SANITARNE I MELIORACYJNE Roberta Bachmury. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł
65 270,70 złotych. Prace sfinansowała Gmina Kadzidło.


Zdjęcia
(07.09.2018)Niedziela Kadzidlańska
Dożynki Parafialno-Gminne
Turniej Wsi

(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Drugiego września świętowaliśmy w Kadzidle Dożynki Parafialno-Gminne, połączone z tradycyjną Niedzielą Kadzidlańską.

Uroczystą Mszę Świętą celebrował w intencji rolników ks. Ryszard Kłosiński. Delegacje wsi ustawiły przed ołtarzem piękne wieńce dożynkowe. Procesję z darami poprowadzili wójt Dariusz Łukaszewski z sołtysami.

Po nabożeństwie korowód z wieńcami powędrował ulicą Kościuszki, do Zagrody Kurpiowskiej.


Więcej
(04.09.2018)Letnia Szkoła Tenisa w Kadzidle
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Przez dziesięć dni młodzi adepci tenisa ziemnego poznawali tajniki tej niezwykłej gry.

Zajęcia, prowadzone na korcie kadzidlańskiego "Orlika", cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zajęcia kończyły dwa turnieje, dla młodszych i starszych. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki, słodycze, akcesoria tenisowe. Do zwycięzców trafiły nagrody.


Więcej
(04.09.2018)Gminne inwestycje: budowa drogi asfaltowej w Wachu
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Wachowska kolonia Zamostki doczekała się gruntownej przebudowy.

Powstaje dwukilometrowa droga asfaltowa, o wartości miliona złotych. Prace, finansowane przez Gminę Kadzidło, wykonuje ostrołęcka firma "Ostrada". Termin wykonania prac już minął, ale mamy nadzieję, że już wkrótce powstanie nowa droga, łącząca tę część Wachu z drogą krajową.

Jeszcze w tym roku nowe drogi asfaltowe powinny pojawić się w:

  • Dylewie: tzw. kolonia Suć (przetarg rozstrzygnięty);
  • Chudku: droga Bastkowa (umowa podpisana z firmą "Ostrada");
  • Glebie: droga gminna (umowa podpisana z firmą "Ostrada");
  • Kadzidle: ulice Żytnia, Psarskiego, Poziomkowa, Śliwowa, Herberta, Spacerowa (umowa podpisana z firmą " Ostrada").


Apelujemy do firmy "Ostrada" o przyspieszenie wykonania powyższych inwestycji.


Zdjęcia
(03.09.2018)Dotacja na zakup sprzętu dla OSP Kadzidło i OSP Dylewo
(tekst: UG Kadzidło)


W dniu 29 sierpnia br. Gmina Kadzidło podpisała umowę z Ministerstwem Sprawiedliwości na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w ramach realizacji Programu I Priorytetu IIIB.

Dzięki pozytywnej akceptacji złożonego wniosku Gmina Kadzidło otrzymała dotację w wysokości
28 600,00 zł na zakup wyposażenia i sprzętu ratownictwa dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Kadzidle i Dylewie. Wkład własny Gminy Kadzidło wyniesie jedynie 288,89 zł. W ramach dofinansowania nasze jednostki zostaną wyposażone w niżej wymieniony sprzęt: Bosak dielektryczny; Latarki akumulatorowe; Butle na sprężone powietrze; Detektor napięcia; Parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków; Detektor wielogazowy; Nosze typu deska; Zabezpieczenie poduszki powietrznej kierowcy i pasażera; Zbijak do szyb hartowanych; Zestaw pokrowców ochronnych na ostre krawędzie; Osłonę zabezpieczającą poszkodowanego; Automatyczne Defibrylatory (AED). Wyposażenie i sprzęt ratowniczy zakupiony ze środków pochodzących z dotacji Funduszu Sprawiedliwości trafi do jednostek OSP do końca października br.


Więcej
(01.09.2018)
© Urząd Gminy Kadzidło 2018