Strona główna


 :: Czerwiec 2019


Sala sportowa w Jazgarce oddana do użytku!
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Zakończyła się kolejna, gminna inwestycja.

Jazgarka wzbogaciła się o nową salę gimnastyczną. Salę wybudowano ze środków Gminy Kadzidło. Kosztowała 1 428 506 złotych. Prace budowlane wykonała wzorowo firma Stanisława Ścibka. Nadzór budowlany pełnił Grzegorz Konarzewski. Salę zaprojektował Lucjan Chojnowski. Hala ma wymiary 27,2 m x 12,7 m. Powierzchnia użytkowa wynosi 381 metrów kwadratowych. Obiekt poświęcił Jego Ekscelencja Janusz Stepnowski - biskup łomżyński.

Uroczyste oddanie sali odbyło się 18 czerwca. Nie zabrakło pięknych pokazów gimnastycznych, tanecznych, kurpiowskich, podziękowań i słów wdzięczności. Uroczystość prowadziła dyrektor Marzena Pokora.Więcej
(28.06.2019)Wójt Dariusz Łukaszewski z absolutorium!
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


27 czerwca odbyła się XII sesja Rady Gminy. Radni jednomyślnie udzielili wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu wotum zaufania oraz przyjęli sprawozdanie finansowe Gminy Kadzidło wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za rok 2018.

Przed poszczególnymi głosowaniami nad absolutorium, sprawozdaniem finansowym, sekretarz Urszula Rydel odczytała stosowne uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie oraz opinię Komisji Rewizyjnej.

Czwartkowa sesja była również okazją do pożegnania przez przewodniczącą, radnych, wójta, wieloletniej pracowniczki Urzędu Gminy, Pani Teresy Parzych, której podziękowano pięknym bukietem kwiatów oraz figurą anioła.Więcej
(28.06.2019)"Bądź bezpieczny nad wodą" ZAKAZ KORZYSTANIA Z DZIKICH KĄPIELISK na terenie gminy Kadzidło
(tekst: UG Kadzidło, RCB)


Przypominamy, że na wszystkich tzw. "dzikich plażach" obowiązuje zakaz kąpieli. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi mandat karny.

Zdecydowana większość wypadków utonięć zdarza się właśnie w miejscach nieprzeznaczonych do kąpieli i pozostających bez nadzoru ratowniczego. W związku z tym, że na terenie gminy Kadzidło nie ma zgłoszonych strzeżonych kąpielisk, nie ma też możliwości kąpieli!Więcej
(27.06.2019)Dzień Przedsiębiorczości w ZPO w Dylewie
(tekst: Anna Kubeł) (fot.: Arch. ZPO w Dylewie)


12 czerwca 2019 r. opiekunowie SKO zorganizowali w naszej placówce Szkolny Dzień Przedsiębiorczości.

Na tę okoliczność zaprosiliśmy do szkoły Dyrektor Banku PKO BP w Kadzidle, Panią Alinę Sadłowską. Uczniowie klas 0-V mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach, gdzie nabyli wiedzę dotyczącą podstaw oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi, dowiedzieli się dlaczego warto oszczędzać oraz co to znaczy być przedsiębiorczym. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, doskonale poradziły sobie z zadaniami, rozwiązywały rebusy oraz quizy.Więcej
(27.06.2019)500+ na nowych zasadach

Od 1 lipca 2019 r. Program Rodzina 500+ rusza na nowych zasadach, m.in. bez kryterium dochodowego.

Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej.


Więcej
(26.06.2019)Witek Muzyk Ulicy
(tekst: CKK) (fot.: Arch. UG Kadzidło)


Wyjątkowy koncert uświetnił zakończenie roku szkolnego w Publicznym Gimnazjum im. Gen. Aleksandra Krzyżanowskiego "WILKA" w Kadzidle. Po raz ostatni gimnazjaliści opuścili mury szkoły. Z tej okazji zorganizowany został koncert.

- Chcieliśmy pożegnać gimnazjalistów i szkołę niebanalnym wydarzeniem. Zaprosiliśmy więc Witolda Mikołajczuka, znanego jako Witek Muzyk Ulicy, który bardzo nas fascynuje tekstami swoich piosenek oraz swoją osobowością - mówił we wtorek 18 czerwca Dariusz Łukaszewski, wójt gminy Kadzidło.

Podczas koncertu Witek Muzyk Ulicy zagrał swoje sztandarowe piosenki, takie jak m.in.: "Rzucę Ciebie, rzucę nas" czy "Czemu stać mnie na tak niewiele".

Koncert odbył się w ramach przedsięwzięcia społeczno-kulturalnego pod nazwą: Szkolne spotkanie z poezją - koncert "Witka muzyka z ulicy", we współorganizacji z Samorządem Województwa Mazowieckiego.(25.06.2019)"Strój kurpiowski - wizytówka regionu"
(tekst: Urszula Łaszczych) (fot.: Archiwum Zespołu "Kurpianka")


Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. M. Mieszki w Kadzidle wzięło udział w programie Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2019, który zakładał dofinansowanie zadań wzmacniających tożsamość kulturową i uczestnictwo w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym.

W ramach konkursu złożono aż 715 wniosków, po dokonaniu oceny merytorycznej Komisja wyłoniła 251 beneficjentów. Nasz wniosek "Strój kurpiowski - wizytówka regionu" został wysoko oceniony, według punktacji znalazł się na ósmym miejscu i otrzymał dofinansowanie w kwocie 34 000 zł z przeznaczeniem na zakup nowych strojów dla Zespołu Folklorystycznego "Kurpianka".

Już w październiku Zespół zaprezentuje efekty projektu, wszystkie stroje wykonają kurpiowskie twórczynie ludowe.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.(25.06.2019)Wizyta Amerykanów
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Kadzidło. Wizyta Amerykanów. Tańczą. Śpiewają. Pieką fafernuchy, rejbaka, tworzą wycinanki, bibułowe kwiaty. Szukają korzeni. Zachwycają się biblioteką.

Książki w podarunku. I obietnice powrotów. Wszytkim kieruje Dorena Wasik, nasza Honorowa Obywatelka. Dziękujemy Doreno. Dziękujemy drodzy Przyjaciele. Do zobaczenia na Kurpiach. Do zobaczenia w Stanach.Zdjęcia
(25.06.2019)Przygotowujemy inwestycje drogowe

Na zlecenie Gminy Kadzidło powstają kolejne projekty drogowe, których realizacja możliwa będzie w kolejnych latach. Poniżej przedstawiamy pełną listę planowanych inwestycji drogowych.


Projekty opracowane:

- Przebudowa drogi w Golance, kol. Zagórze
- Przebudowa drogi w Golance, kol. Kapuśniska
- Przebudowa ulic w Kadzidle: Diamentowa, Bursztynowa, Spokojna, Pogodna, Tęczowa...


Więcej
(25.06.2019)Piszą o nas na Litwie:
XVII Dni Kultury Polskiej na Laudzie i Żmudzi

(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Alina Duchowska, Organizatorzy)


Delegacja z gminy Kadzidło uczestniczyła w XVII Dniach Kultury Polskiej na Laudzie i Żmudzi.


Więcej (Litwa24)

Więcej (wilnoteka.tl)


(24.06.2019)Wycieczka do Mazurolandii
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


W Dniu Dziecka 1 czerwca 2019 roku uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Chudku odbyli wycieczkę edukacyjno-profilaktyczną do wyjątkowego miejsca - Mazurolandii, gdzie wspaniała zabawa łączy się z poznawaniem zabytków, kultury oraz historii Warmii i Mazur.

Tam historia wcale nie jest nudna! Przekraczając bramę Mazurolandii można jej dotknąć na żywo. Z dala od gwaru wielkich miast, pośród lasów i łąk w Mazurskim Parku Atrakcji, wśród naszych wychowanków krzewiliśmy zainteresowania pięknem i historią ojczystego kraju oraz różnymi formami aktywności poznawczej i fizycznej.
Więcej
(21.06.2019)Procesja Bożego Ciała w Kadzidle
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z procesji Bożego Ciała w Kadzidle, która odbyła się w dniu 20 czerwca 2019 r.
Zdjęcia
(21.06.2019)Zapraszamy na wycieczkę, zostało tylko pięć miejsc!
(tekst: Wiesława Sobiech)


"Wielkopolska bez tajemnic" - Kruszwica - Biskupin - Gniezno - Lednica - Poznań - Rogalin - Kórnik - Giecz.

Termin: 03.07 - 06.07.2019 r.

Koszt: 450 zł od osoby.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Bractwo.

Zapisy w kadzidlańskiej bibliotece.(19.06.2019)Weselna niedziela.
Znakomity koncert Małgorzaty Ostrowskiej (16.06.2019)

(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Weselna niedziela stoi pod znakiem koncertów i różnorodnej muzyki.

Przed weselną publicznością wystąpiły zespoły z Macedonii, Białegostoku, Ostrołęki. Pięknie zaśpiewała kadzidlanka Aleksandra Samsel, świetnie zaprezentował się zespół "Za pięć dwunasta". Wirtuozerią zachwycił duet Vertim&Mamzel.

Najsmakowitszą wisienką na torcie okazała się jednak Małgorzata Ostrowska, legenda polskiego rocka. Artystka śpiewała, tańczyła, wspominała, rozmawiała z publicznością, na koniec zaś, otrzymała z rąk wójta Dariusza Łukaszewskiego i dyrektora Grzegorza Parzycha złotą, kurpiowską, płytę oraz prześliczne kwiaty bibułowe wykonane przez Ewę Zdunek. Już dawno nie słyszeliśmy w Kadzidle tak wiele dobrej energii. Brawo, Pani Małgorzato.

A po koncertach, również tradycyjnie, pofrunęły do nieba... kurpiowskie Anioły, za które dziękujemy naszemu darczyńcy, Filipowi Wilczyńskiemu!Zdjęcia
(17.06.2019)Wesele Kurpiowskie.
Anna Koziatek i Jakub Grabka na ślubnym kobiercu (16.06.2019)

(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Podczas tej wyjątkowej niedzieli nie zabrakło niczego.

Rozpoczęło się od tradycyjnego wybioru do ślubu. Na ślubnym kobiercu stanęła autentyczna, kurpiowska para młodych. Anna Koziatek oraz Jakub Grabka ślubowali w kadzidlańskim Kościele miłość i wierność małżeńską. Ksiądz proboszcz Ryszard Kłosiński udzielił ślubu. Młodzi usłyszeli homilię o potrzebie zaufania i potędze miłości. Wielobarwny korowód przeszedł do Zagrody Kurpiowskiej. Daleko niosły salwy strzelców kurpiowskich. Życzeniom, prezentom, tańcom, przyśpiewkom, żartom nie było końca.Więcej
(17.06.2019)Wesele Kurpiowskie.
Uroczysta Sesja Rady Gminy (16.06.2019 r.)

(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Niedzielna, Uroczysta Sesja Rady Gminy, stała się źródłem wielu wzruszeń.

Radni podjęli stosowne uchwały, dzięki którym znakomite osobistości: Elżbieta Ficowska (Ocalona, pedagog, autorka książek dla dzieci), Agata Tuszyńska (pisarka), Bożena Szroeder (animator kultury, pedagog), Dorena Wasik (działaczka polonijna w Stanach Zjednoczonych), Andrzej Mencwel (historyk, eseista, publicysta), Witold Kuczyński (regionalista), otrzymały tytuł Honorowy Obywatel Gminy Kadzidło.Więcej
(17.06.2019)Wesele Kurpiowskie.
Koncertowo! (15.06.2019 r.)

(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Sobota przedweselna jest tradycyjnym dniem koncertowym.

Zgromadzonych witali wójt Dariusz Łukaszewski, dyrektor Grzegorz Parzych oraz Paweł Łaszczych. W Zagrodzie Kurpiowskiej swój kunszt zaprezentowały zespoły kurpiowskie z Zawad, Wachu, Lelisa oraz zespół macedoński Kud "Karpos" z Kriva Palanka. Wieczorem porwał wszystkich do tańca zespół Top Girls. A później rozpoczęła się zabawa ludowa, podczas której przygrywał zespół Lovers.

Dziękujemy wszystkim zespołom za świetną zabawę i wiele radości.Zdjęcia
(16.06.2019)Wesele Kurpiowskie.
Panel dyskusyjny (15.06.2019 r.)

(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Sobotnim panelem dyskusyjnym rozpoczęło się tegoroczne Wesele Kurpiowskie.

Kadzidlańska biblioteka gościła
15 czerwca 2019 r. znakomitych prelegentów: Elżbietę Ficowską, Agatę Tuszyńską, Dorenę Wasik, Andrzeja Mencwela i Witolda Kuczyńskiego. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała niezwykłych świadectw poświęconych potrzebie pielęgnowania pamięci, cierpliwego szukania tożsamości, dzielenia się dobrem.Więcej
(16.06.2019)Realizujemy i planujemy inwestycje wodno-kanalizacyjne

Szanowni Państwo, przedstawiamy katalog najważniejszych inwestycji wodno-kanalizacyjnych, realizowanych w tym roku, i planowanych do realizacji w latach przyszłych.

  1. Zadanie pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej tłocznej w miejscowości Kadzidło kol. Podgatka - Etap I"...


  2. Zadanie dot. budowy kanalizacji sanitarnej w ul. Wiejskiej w Kadzidle...


  3. Zadanie dot. budowy kanalizacji sanitarnej w ul. Słodkiej w Kadzidle...


  4. Zadanie dot. budowy kanalizacji sanitarnej tłocznej w ul. Partyzantów w Kadzidle...


  5. Zadanie dot. budowy kanalizacji sanitarnej tłocznej w ul. Warszawskiej i ul. Parkowej w Kadzidle...


Więcej
(13.06.2019)Wystawa prac Jadwigi Niedźwiedzkiej
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle w miesiącu czerwcu można oglądać wystawę prac twórczyni ludowej Jadwigi Niedźwiedzkiej z Kadzidła. Zapraszamy do obejrzenia.Zdjęcia
(13.06.2019)Uczniowie klasy VIIIa z ZPO w Kadzidle uczestniczyli w Ogólnopolskim Finale Potyczek Ekonomicznych
(tekst: Ewa Rydel) (fot.: Arch. ZPO w Kadzidle)


Od początku roku szkolnego grupa uczniów klas ósmych i III gimnazjum realizowała program pod hasłem "Ekonomia na co dzień" w ramach zajęć Klubu Młodego Przedsiębiorcy.

Uczniowie pogłębiali wiedzę z zakresu ekonomii, bankowości i przedsiębiorczości poprzez gry i zabawy dydaktyczne, spotkania z pracownikami banku, podczas wizyty w zakładzie produkcyjnym, poprzez udział w konkursach.

Z radością informujemy, że uczniowie klasy VIIIa: Szymon Bednarczyk, Karol Sęk i Jakub Kowalczyk uczestniczyli w Ogólnopolskim Finale Potyczek Ekonomicznych.Więcej
(12.06.2019)Eliminacje XXXVI Konkursu Recytatorskiego "Kurpie Zielone w Literaturze"
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


30 maja w bibliotece w Kadzidle odbyły się eliminacje XXXVI Konkursu Recytatorskiego "Kurpie Zielone w Literaturze" dla uczniów szkoły podstawowej klas I-IV.

W tegorocznej edycji wzięło udział 21 dzieci ze szkół podstawowych naszej gminy. Komisja w składzie: Bożena Załęska, Barbara Komorowska i Urszula Łaszczych przyznała nagrody główne w kategorii wiersz:

- Zuzanna Daniłowicz z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Chudku,
- Aleksandra Kaczor z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Chudku,
- Aleksandra Lenda z klasy III ze Szkoły Podstawowej w Chudku,
- Julia Ścibek z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Chudku.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i nagrody pocieszenia. Dziękujemy dzieciom za piękną recytację, opiekunom za przygotowanie oraz komisji za ocenę.Zdjęcia
(11.06.2019)"Witek muzyk ulicy". Koncert w Kadzidle
(tekst: UG Kadzidło)


To będzie intrygujące pożegnanie kadzidlańskiego Publicznego Gimnazjum im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego "Wilka".

Już 18 czerwca (wtorek), o godzinie 16.00, na szkolnym dziedzińcu, odbędzie się koncert cenionego muzyka Witka Mikołajczuka, znanego jako "Witek muzyk ulicy". Na koncert zapraszamy serdecznie uczniów i absolwentów, także wszystkich chętnych, miłośników ciekawej muzyki, mądrych, przejmujących tekstów. Mamy nadzieję, że to muzyczne wydarzenie, poświęcone gimnazjalnej rodzinie, stanie się szczerym hołdem złożonym gimnazjalistom, uczniom, rodzicom, pracownikom obsługi, sekretariatu, sojusznikom, przyjaciołom, darczyńcom.


Z nadzieją na spotkanie, Dyrektorzy: Halina Prusaczyk, Dariusz Łukaszewski, Michał Bogdański.(11.06.2019)Pierwszoklasiści zwiedzili Warszawę
(tekst/fot.: Organizatorki wycieczki)


W dniu 13 kwietnia 2019 roku uczniowie klas: 1a, 1b, 1c i 1d Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle wraz z opiekunkami Anną-Danutą Mielnicką, Mariolą Krystian, Haliną Cichoń, Alicją Duszak, Iwoną Sobiech i Ewą Kłos uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

W programie wycieczki znalazły się: Planetarium, Stare Miasto, Manufaktura Cukierków oraz Plac Zabaw w "Hula-Kula".Więcej
(10.06.2019)Mała Olimpiada Matematyczna klas II-III
(tekst/fot.: Organizatorki olimpiady)


W dniu 11 maja 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle odbył się Gminny Konkurs Matematyczny "Mała Olimpiada Matematyczna klas II-III".

W konkursie wzięli udział uczniowie z 5 szkół gminy Kadzidło. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas II i 12 uczniów z klas III.Więcej
(10.06.2019)Chórzystki na koncercie Andrzeja "Piaska" Piasecznego
(tekst: Ewa Piotrowska) (fot.: Arch. ZPO w Kadzidle)


19 maja chórzystki z Kadzidła i Dylewa dzięki życzliwości Pana Wójta Dariusza Łukaszewskiego wyjechały wraz ze swoimi opiekunkami Paniami Ewą Piotrowską i Agnieszką Grzyb na koncert Andrzeja "Piaska" Piasecznego, który odbył się w Hali Sportowo-Rekreacyjnej Torwar w Warszawie.

Przez dwie godziny koncertu mogliśmy pobawić się przy starych i nowych piosenkach artysty m.in. "Śniadanie do łóżka", "Chodź przytul przebacz", "To co dobre" itp. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w świetnej i niezapomnianej zabawie.Zdjęcia
(07.06.2019)Dzień Strażaka 2019
(tekst: Zdzisław Parzych) (fot.: Arch. OSP w Kadzidle)


W dniu 18 maja 2019 r. odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka w gminie Kadzidło.


Organizatorem uroczystości był Zarząd OSP Kadzidło, dowódcą uroczystości - Komendant Gminny OSP.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 18.00 Mszą Świętą w kościele pw. Ducha Świętego.

Po Mszy Św. uczestnicy przemaszerowali w takt orkiestry strażackiej z OSP Kadzidło przed budynek strażnicy OSP w Kadzidle. Tam nastąpił meldunek, wciągnięcie flagi państwowej na maszt, powitanie gości.Więcej
(07.06.2019)Dzień Rodziny w ZPO w Dylewie
(tekst: Anna Kubeł) (fot.: Arch. ZPO w Dylewie)


Mama i Tata - te słowa kryją w sobie wiele treści. Z nimi związane są zawsze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, pierwsze troski i radości.

Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że rodzice dali mu największy skarb - życie. Wdzięczność tę wyrażamy w różny sposób: poprzez miłość, codzienny szacunek, pamięć. Mama jest bardzo ważna, ale na drogach świata, razem z nią towarzyszy dzieciom - przyjaciel tata, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem.

Dlatego też jednym z ważniejszych dni w tym roku szkolnym był dla nas dzień 29 maja 2019 r. Tego dnia odbyło się w naszej szkole wielkie Święto - Dzień Rodziny.Więcej
(07.06.2019)Tadeusz Grec w Dylewie
(tekst/fot.: Krystyna Łaszczych)


22 maja 2019 r. odbyło się spotkanie w ramach "Tygodnia bibliotek" - dylewska biblioteka gościła Tadeusza Greca - regionalistę, miłośnika kultury i mowy kurpiowskiej, ale przede wszystkim nauczyciela.

Piękny wykład o słowie... małej książeczce... kształtowaniu najintymniejszej sfery mózgu.. wrażliwości, to osnowa książki papierowej. Z szacunkiem odniósł się do współczesnej techniki - książki elektronicznej. Z edukacyjnego wykładu skorzystała młodzież z ZPO w Dylewie. Dziękuję Panu Tadeuszowi Grecowi za spotkanie przepełnione wrażliwością do słowa pisanego, dziękuję Wójtowi Panu Dariuszowi Łukaszewskiemu za obecność na spotkaniu oraz Panu Robertowi Niedźwieckiemu za życzliwość.Zdjęcia
(06.06.2019)Piknikowa Gleba!
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


Do piknikowych miejscowości dołączyła Gleba. I był to niezwykle udany debiut.

W niedzielę, 2 czerwca, nie zapomniano o najmłodszych, młodzieży, dorosłych i seniorach. Każdy znalazł coś dla siebie. Bawiono się, tańczono, śpiewano, rywalizowano oraz smakowano (ciasta! smalec! rejbak!). A wszystko za sprawą sołtysa Adama Tabaki oraz Wioletty Kity, która przewodniczy Kołu Gospodyń Wiejskich. Glebowianie gościli tego dnia wójta Dariusza Łukaszewskiego, przewodniczącą Barbarę Bączek, radną Justynę Duszak, dyrektora Grzegorza Parzycha, radnego Mirosława Augustyniaka, prezesa Zdzisława Pokorę, sołtysów, radnych, mieszkańców okolicznych wsi.

Spotkanie wsparli Urząd Gminy, OSP Gleba, miejscowa szkoła. Wieczorem do tańca przygrywał zespół Mamzel. Brawo sołtys! Brawo szefowa koła gospodyń! Brawo mieszkańcy!Zdjęcia
(05.06.2019)Wach się bawił!
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Archiwum CKK w Kadzidle)


Przednią zabawę zafundowali w dniu 1 czerwca mieszkańcom Wachu i okolicznych wsi, organizatorzy wachowskiego pikniku. Nie zabrakło gier i zabaw dla dzieci, konkursów, pieczonego dzika, lokalnych kulinariów, koncertu i zabawy.

Nad całością czuwali radny Zdzisław Cymek, sołtys Dariusz Koczkodan oraz rada sołecka. Sobotni Wach skusił gości: wójta Dariusza Łukaszewskiego z Małżonką, przewodniczącą Barbarę Bączek z Mężem, radnego wojewódzkiego Mirosława Augustyniaka, starostę Stanisława Kubła, dyrektorów Grzegorza Parzycha i Teresę Wielechowską. Organizatorzy dziękują wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli sobotnie spotkanie. Wójt Dariusz Łukaszewski dziękuje, w sposób szczególny, radnemu Zdzisławowi Cymkowi i sołtysowi Dariuszowi Koczkodanowi oraz wachowskiemu Zespołowi Pieśni i Tańca za serdeczność i życzliwość.Zdjęcia
(05.06.2019)Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego "Zaufałem drodze wąskiej"
(tekst: Organizatorzy) (fot.: Archiwum SP w Chudku)


15 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku odbyła się XII edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Ks. Jana Twardowskiego "Zaufałem drodze wąskiej" pod patronatem Wójta Gminy Kadzidło i Starosty Powiatu Ostrołęckiego.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości wybitnego współczesnego poety - Ks. Jana Twardowskiego, którego mądrość emanująca z jego poezji pomaga kolejnym pokoleniom rozstrzygać problemy współczesnego świata. Jest to poezja mówiąca o sprawach najbliższych, często drobnych, ale niezwykle ważnych dla każdego.Więcej
(04.06.2019)Odnowiliśmy drogę w Tatarach
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Zakończyła się kolejna gminna inwestycja. W Tatarach została odnowiona, czterokilometrowa droga, którą rolnicy dojeżdżają do łąk.

Inwestycja kosztowała 153 720 złotych. Blisko 70 000 złotych Gmina Kadzidło pozyskała z budżetu Województwa Mazowieckiego, w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Prace wykonała kadzidlańska firma Michała Koczkodana. Inwestycję odebrali wójt Dariusz Łukaszewski, radny Stanisław Aptacy, sołtys Bogusława Kardaś, inspektor nadzoru Tadeusz Dawid oraz inspektor Wiesław Nasiadka. Gratulujemy mieszkańcom Tatar wyremontowanej drogi. Dziękujemy marszałkowi Adamowi Struzikowi oraz Zarządowi Województwa Mazowieckiego, za okazaną życzliwość.Zdjęcia
(01.06.2019)
© Urząd Gminy Kadzidło 2019